Avalon » Serie komiksowe » Young Avengers » Young Avengers #10

Young Avengers #10

Young Avengers #10

"Family Matters" - part 2

Postacie
Cytat

Kate, podczas lądowania przed poprawczakiem: "Why is Thomas here?"

Vision: "He accidentally vaporized his school."

Patriot: "Accidentally?"

Vision: "According to his attorney's."

Streszczenie

Podczas kolejnej partyjki szachów w wieży Starka, Vision w końcu traci cierpliwość i pyta Jarvisa, kiedy w końcu Avengers pozwolą mu wziąć udział w misji. Przeszedł już wszystkie testy, a podczas treningu wykazał się większą sprawnością, niż oryginalny Vision, ale mimo to, Iron Man wciąż trzyma go na uboczu. Jarvis zapewnia, że Stark musi mieć ważne powody, więc Vision zgaduje, że pewnie obawia się, czy wciąż może być pod kontrolą Kanga, albo czy nie zechce przejąć kontroli nad światowymi serwerami, aby w ten sposób zaprowadzić pokój na świecie. Jarvis zauważa, że chyba przeczytał swoje akta, a Vision potwierdza dodając, że wyciągnął z nich wnioski i zainstalował odpowiednie zabezpieczenia. Akurat w chwili, gdy Vision ogłasza mata, za oknem pojawiają się Young Avengers - unoszeni przez Wiccana - i pytają, czy mogą wejść.

Chwilę później, w salonie, grupa opowiada Jarvisowi o ostatnich wydarzeniach (ataku Super Skrulla i porwaniu Teddy'ego) i proszą, by pomógł im skontaktować się z Avengers. To okazuje się być trudniejsze niż sądzili, bo grupa jest właśnie gdzieś w trakcie misji. Billy twierdzi, że sprawia jest poważna i Skrullowie mogą się szykować do inwazji, ale Jarvis uważa, że jest to mało prawdopodobne. Vision oferuje swoją pomoc, więc Jarvis każe mu przypilnować młodych bohaterów, podczas gdy on spróbuje się skontaktować ze Starkiem. Oczywiście, Vision miał na myśli inny rodzaj pomocy, ale Patriot uważa, że nawet w piątkę nie dadzą sobie rady z Super Skrullem. W tej sytuacji, Vision sugeruje, że mógłby spróbować zlokalizować innych Young Avengers.

Po chwili znajdują się już w centrum komunikacyjnym wieży, a Vision przegląda pliki programu wsparcia Avengers. Uznaje, że właściwym celem będzie Thomas Shepherd, który znajduje się w New Jersey i według akt dysponuje nadludzką szybkością. Billy stwierdza, że na nic im się to nie przyda, ale Vision dodaje, że potrafi on także destabilizować materię na poziomie drgań atomowych, co w tłumaczeniu na angielski oznacza, że może wysadzać różne rzeczy w powietrze i zupełnie zmienia postać rzeczy. Grupa zbiera się do wyjścia, ale Vision przypomina, że Jarvis kazał im zostać w wieży. Cassie poprawia go jednak, że Jarvis kazał mu pilnować ich, więc powinien iść z nimi. Kiedy Vision uśmiecha się, Cassie zauważa, że wygląda zupełnie jak Iron Lad i pyta czy to prawda, że ma jego osobowość i wspomnienia. On odpowiada, że posiada pewne cechy Nathaniela, ale nie jest nim, a ponieważ zauważa, że jego wygląd wprawia ją w zakłopotanie, postanawia nieco się zmodyfikować.

Po szybkiej podróży do Jersey okazuje się, że Thomas Shepherd przebywa w mieszczącym się tu zakładzie poprawczym. Patriot zamierza zrezygnować twierdząc, że nie potrzeba im nastoletniego przestępcy, ale Vision twierdzi, że Thomas znalazł się tu, ponieważ przypadkiem wysadził swoją szkołę - takie przynajmniej jest oficjalne stanowisko jego prawników. Vision używa hologramu, by zmienić się w strażnika, a Wiccan dołącza do niego, używając odpowiedniego zaklęcia. Na wszelki wypadek, Cassie zmniejsza się i chowa w jego kieszeni. Ponieważ Eli i Kate muszą na nich poczekać, Billy sugeruje, żeby wykorzystali ten czas i wymyślili jej jakiś pseudonim.

Już w środku, trójka młodych bohaterów wraca do swoich normalnych postaci. Billy pyta, dlaczego Thomas jeszcze nie uciekł z poprawczaka, skoro może wysadzać każdą materię, Vision zgaduje więc, że jego celi są odpowiednie inhibitory. Fazuje przez zamek celi, aby spowodować zwarcie w zabezpieczeniach i w tej samej chwili, drzwi celi wybuchają przed nim. Wśród dymu, kurzu i sygnałów alarmowych, z celi wychodzi Tommy. Pierwsze, co rzuca się wszystkim w oczy to fakt, że wygląda jak brat bliźniak Billy'ego. Okazuje się jednak, że Young Avengers nie muszą się przedstawiać, bo Tommy słyszał o nich, chociaż pomylił Wiccana z Hulklingiem. Na dalsze dyskusje nie ma jednak czasu, bo w korytarzu właśnie pojawiają się uzbrojeni strażnicy. Tommy postanawia zadbać o wyjście awaryjne i wysadza najbliższą ścianę, okazuje się jednak, że po drugiej stronie czeka na nich jeszcze więcej agentów oraz oddział Mandroidów. Nareszcie, Tommy ma okazję do zemsty za kilka miesięcy testów i badań, które miały zmienić go w doskonałą broń na ich usługach, a przy okazji dowieść, że dobrze go wyszkolili. Biegając po okolicy, wysadza zbroje Mandroidów, podczas gdy Billy stara się uratować znajdujących się w środku żołnierzy. Następnie zabiera się za doktorów, którzy prowadzili na nim testy, ale zanim zdąży wzbudzić drgania, które wysadzą ich ciała, zostaje powstrzymany przez Kate. Ona również zauważa jego uderzające podobieństwo do Billy'ego, ale wzajemne przedstawienie się okazuje się utrudnione, skoro nie ma pseudonimu, który mogłaby mu podać. W końcu grupa zbiera się do kupy i Wiccan przygotowuje się do teleportacji wszystkich, obiecując wytłumaczyć wszystko Tommy'emu, jak już będą bezpieczni. Patriot jednak zatrzymuje go mówiąc, że potrzebują bohatera, a nie nastoletniego terrorysty, więc najpierw Tommy musi określić, po czyjej jest stronie.

W swojej kryjówce, Super Skrull wysyła komunikat do wszystkich swoich sojuszników, ogłaszając, że dziedzic cesarzowej - Dorrek VIII - znajduje się pod jego opieką. Obok, uwięziony Teddy powtarza, że wcale nie jest Skrullem, ale Kl'rt twierdzi, że może to udowodnić. Wie, że Hulkling urodził się w tym samym roku, kiedy on uprowadził Scarlet Witch, Quicksilvera i Mar-Vella do imperium Skrullów, aby zjednać sobie łaskę cesarza i rękę jego córki. Został oczywiście pokonany i uwięziony przez cesarza, ale kilka miesięcy później księżniczka Anelle urodziła syna. Cesarz zorientował się, kto jest ojcem dziecka i kazał je zabić, ale zanim wykonano wyrok, opiekunka wraz z synem cesarzowej uciekła na inną planetę, by oddać go pod opiekę ojca. Teddy już sam nie wie, czy powinien mu uwierzyć, ale pyta, kto w taki razie jest jego ojcem. Skrull nie odpowiada twierdząc, że teraz najważniejsze jest, aby dziedzic wrócił do Imperium i odbudował je. Teddy mówi, że nie może opuścić Ziemi, ale Kl'rt nalega, wspomagając się hipnozą. Zanim jednak osiągnie pożądany rezultat, ściana za jego plecami wybucha. To robota Tommy'ego, który zgodził się przyłączyć do Young Avengers i teraz powstrzymuje ognisty atak Skrulla, wytwarzając wir powietrzny. Próbuje również kontrataku, ale trafia na niewidzialne pole siłowe i Billy musi go ratować. Tymczasem Vision postanawia zająć się Super Skrullem. W swojej niematerialnej postaci unika jego ciosów i zbliża się na tyle, by wniknąć w jego ciało i pozbawić przytomności, zmieniając swoją gęstość.

Teddy pyta, jak go znaleźli i dowiaduje się, że to zasługa zaklęcia lokalizującego Billy'ego. Tommy proponuje, żeby jak najszybciej zabierali się stąd, ale zanim to zrobią, Kl'rt odzyskuje przytomność i błaga Teddy'ego, żeby został, bo jego lud i rodzina potrzebują go. Teddy pyta, czy ma na myśli jego matkę, ale Skrull wyjaśnia, że ona zginęła, kiedy Galactus zniszczył rodzimą planetę Skrullów. Pada więc pytanie o ojca chłopaka, ale zanim Kl'rt udzieli odpowiedzi, zostaje przebity wiązką energii. Okazuje się, że strzelcem jest kapitan milicji Kree, który przybył wraz z oddziałem, by bronić Teddy'ego, ponieważ jest jednym z nich.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Young Avengers #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.