Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #203

X-Men #203

X-Men #203

"Blinded by The Light" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Po ataku Exodusa i ujawnieniu prawdziwych planów Maraudersów, X-Men mogą przejść do ofensywy. W Endangered Species Chapter 13 sojusz Beasta z Dark Beastem zostaje wystawiony na ciężką próbę.

Cytat

Emma Frost: "Pryde."
Kitty Pryde: "Ow! Later, Emma! I'm practicing surgery without a license."

Streszczenie

Shadowcat i młodzi mutanci próbują wybudzić Blindfold ze śpiączki, w którą ta świadomie zapadła, by tym tym sposobem uchronić się przed Marauders. Pomaga im w tym hologramowa postać dr McCoya. Nagle w umyśle Kitty pojawia się głos Emmy i za chwilę dziewczyna w swej astralnej postaci unosi się ponad szkołę, by wysoko w chmurach porozmawiać z Frost. Emma wezwała dziewczynę by wyjawić jej prawdę o pamiętnikach. Te jak się Kitty wydawało wcale nie spoczywają bezpiecznie w murach szkoły. Pryde przypomina sobie teraz swoją rozmowę ze Scottem w obecności Emmy, w trakcie której to dyrektor szkoły zasugerował, by ukryć pamiętniki. Wtedy to właśnie postanowiono, by informację o tym wykasować z umysłów studentów, tak by żyli w przekonaniu, iż X-Men są w posiadaniu tajemniczych zapisków. Kitty próbuje sobie przypomnieć, gdzie też ukryli wtedy pamiętniki. W końcu podaje nazwę ich prawdopodobnej lokalizacji.

Michigan, Flint. Lądujący Blackibrd niesie na pokładzie dwóch X-Men, którzy przybyli tu w poszukiwaniu pamiętników. Cannonball i Iceman przeszukują teraz kompleks opuszczonych budynków. Pamiętniki ukryto pod podłogą jednego z pomieszczeń, jednak dotarłszy do niego mutanci ku swemu zaskoczeniu stwierdzają, iż brak w nim podłogi.

Mississippi, Caldecott County. Ruiny domu Mystique. X-Men już na powierzchni zastanawiają się co dalej uczynić. Emma zdaje pozostałym relację z aktualnych wydarzeń, po której to Scott stwierdza, iż póki co są oni wyłączeni z gry, czy im się to podoba czy nie, i na razie muszą zdać się na umiejętności Cannonballa i Icemana, gdyż to oni w tej chwili są przy piłce.

Dwójka mutantów tymczasem przeszukuje gruzowisko w poszukiwaniu pamiętników. Prace przerywa pojawienie się Marauders. Ci znajdują w Blackbirdzie uwięzionego Sunfire'a i uwalniają go. Rozdzieliwszy się na dwa zespoły postanawiają otoczyć zlokalizowanych w pobliskim budynku mutantów. Za chwilę Marauders natrafiają na dwóch X-Men, co w oczywisty sposób prowadzi do otwartego konfliktu antagonistycznych stron. Po efektownym wejściu Cannonballa, a następnie Icemana zamrażającego ognisty ogon Sama zaraz po tym, jak znalazła się w nim większość Marauders, udaje im się odnaleźć poszukiwane pamiętniki.

W Instytucie Xaviera natomiast Kitty podejmuje kolejne próby uratowania Blindfold. Ta budzi się niespodziewanie wykrzykując, iż "on" nadchodzi.

Do walki pomiędzy Marauders i X-Men włącza się w końcu sam Sinister. Dotychczasowy układ sił ulega całkowitemu zachwianiu, a inicjatywa należy teraz do Marauders. X-Men zdani zostali teraz na łaskę, bądź jej brak z rąk wroga. Zarówno jednak Gambit jak i Mystique decydują się oszczędzić swych dawnych towarzyszy. Przy okazji Remy zamienia pamiętniki w kupkę popiołu. Bobby natomiast wykorzystuje słabość Raven do jego osoby, czym kupuje sobie życie zawieszając wykonanie na nim egzekucji przez Mystique. Poobijani Iceman i Cannonball słaniając się na nogach ruszają w stronę Blackbirda, którym po chwili odlatuję wysoko ku niebu.

W tym czasie otoczona przez Kitty, Petera i młodych mutantów Blindfold przedstawia swoje proroctwo, zgodnie z którym bitwa pożre biorących w niej udział żołnierzy, droga ukryta zostanie przez mapę, Johny wróci do domu, matka zapłacze, maszyna wyda dźwięk i wszyscy udadzą się do swoich siedzib, jeżeli tylko zdołają odnaleźć je w mroku.

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Mike Perkins
"Endangered species" part 13

Postacie:
* Beast
* Dark Beast
* Lewis Guthrie i jego rodzina

Beast i Dark Beast stoją naprzeciwko siebie nad umierającym Lewisem Guthriem, któremu ten drugi wszczepił próbki dna pobrane w Genoshy, jednocześnie neutralizując system odpornościowy organizmu chłopca. Za chwilę wściekły Hank rzuca się na bliźniaka. Każe mu oddać próbki pobrane w Genoshy. Być może McCoy'owi uda się jeszcze usunąć toksynę z krwiobiegu ofiary. Dark Beast nie zgadza się, gdyż w ten sposób zniweczy pracę obu naukowców. Ponadto chłopak i tak jest już nie do uratowania. Dark Beast przygniata teraz X-mana całym ciałem do ziemi. Za chwilę jednak zostaje postrzelony przez panią Guthrie. Ta chwila dezorientacji wystarcza Hankowi by pokonać złego brata. Sam bierze teraz Lewisa na ręce i wraz z całą rodziną kieruje się do domu, gdzie ma zamiar uratować życie chłopca.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

X-Men #203 X-Men #203

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.