Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man 2 » Ultimate Iron Man 2 #1

Ultimate Iron Man 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Kiedy ostatni raz widzieliśmy młodego Tony'ego Starka, ledwo uniknął śmierci, po raz pierwszy używając zbroi Iron Mana. Co zrobi dalej młody geniusz i w jaki sposób jego plany uwzględniają Jamesa Rhodesa?

Cytat

Si Ma: :Ellos piensan que el es un robot. "Hombre de Hierro."
Howard Stark: "You're fired. And next time, use Chinese. Half the guards here speak Spanish."

Streszczenie

Tony, leżąc w łóżku, leczy rany i ogląda wiadomości, w których pokazywany jest wybuch jego zbroi. W komentarzu do zdjęć pojawia się wzmianka o zaniepokojeniu kongresu, który chce wszcząć śledztwo przeciwko Stark Enterprises. Uważają produkcję ogromnego robota mogącego zabijać ludzi za niebezpieczną. Si Ma wyłącza telewizor, aby nie stresować Starka, gdyż stres spowalnia jego proces regeneracyjny. Tony chciałby, zgodnie z przypuszczeniami kongresmenów, posiadać robota zdolnego robić to co on w zbroi. W zasadzie sam mógłby zostać uznany za robota, jego ręcę i nogi wysadzone w powietrze razem ze zbroją same odrastają. Si Ma daje Starkowi akta dotyczące zamachowców i ich pracodawcy. Okazuje się, że człowiek, który ich zatrudnił, to Mark Scott, szef firmy Whiplash LLC, w której Tony ma udziały. Firma ta zajmuje się produkcją ogromnych wiatraków generujących prąd w krajach trzeciego świata. Anthony jest zdziwiony, gdyż Scott jest ekologiem, nie mordercą. Oczywiście, zanim zajął się produkcją wiatraków, zajmował się konstrukcją broni, Howard nawet podpisał z nim kontrakty na kilka projektów. Si Ma słusznie domyśla się, że produkcja wiatraków jest przykrywką dla jakiejś organizacji przestępczej.

Texas. Scott rozmawia w limuzynie ze swoim zleceniodawcą, niejakim Doloresem, który jest wściekły za nieudaną próbę zamachu na Howarda Starka, którego w tym czasie nie było nawet w budynku, bo siedzi w więzieniu. Scott wydaje się jedyną osobą na świecie, która o tym nie wiedziała. Na dodatek ciała zamachowców zostały wyłowione i przy jednym z nich znalezione kartę pracowniczą firmy Whiplash. Nieostrożność Scotta może doprowadzić policję wprost do Doloresa. Po krótkiej sprzeczce Scott obiecuje dotrzymać umowy i zabić Howarda Starka.

Tony wchodzi o kulach do swojego gabinetu, w którym pojawia się dwóch łysych mężczyzn w czarnych garniturach. Nie legitymują się żadną odznaką, ale Antonio domyśla się, że są z rządu. Chcą wypożyczyć robota, którego widzieli w telewizji. Stark mówi, że maszyna została całkowicie zniszczona, a był to jedyny egzemplarz. Mężczyźni mówią, że potrzebują jej w tym tygodniu. Tony pyta się, czy może być wersja w standardowym rozmiarze.

Budynek Baxtera. Tony z dwójką agentów zajmuje tymczasowo laboratorium Dr Molekevica. Stark każe przysłać do pokoju Obadiaha Staine'a. Gdy doktor wychodzi, Tony prosi agentów, żeby posiedzieli tu z Obadiahem przez najbliższe pół godziny, ale aby nie odzywali się do niego ani słowem.

Laboratorium Techniczne. Nifara i Rhodey przedstawiają Tony'emu nowe modyfikacje dla zbroi. Dziewczyna nakłada mechaniczną rękawicę i miażdży w dłoni cegłę. Następnie każe Tony'emu obserwować palce, z których wysuwa się ostrze. Broń chowa się, jak tylko dłoń zostanie zaciśnięta w pięść. Przy okazji Rhodey flirtuje z Nifarą. W międzyczasie Obadiah siedzi w pokoju z dwoma agentami. Przez cały czas udaje wyluzowanego i nie przestaje do nich mówić, Ci jednak nie odzywają się ani słowem.

Dwadzieścia minut później. Tony wraca do agentów, według których dzieciak w ogóle się nie przestraszył całej sytuacji. Antonio stwierdza, że jeśli gadał do nich przez cały czas, opowiadał kiepskie dowcipy i próbował ich obrazić, to znaczy, że był bardzo przestraszony. Stark przechodzi do rzeczy. Musi znać dokładny cel misji, aby wysłać robota. Jeśli nie będzie wiedział, jakiego zadania ma się podjąc maszyna, nie będzie mógł jej odpowiednio zaprogramować, co w efekcie może skończyć się nawet zabiciem swoich kompanów. Agenci ulegają Starkowi i mówią, że robot ma zmieść z powierzchni Ziemii obóz terrorystów, który nie znajduje się w kraju, z którym USA prowadzi wojnę. Tony dostaje od nich zdjęcia i mapy terenu, po czym ustala odbiór robota jutro na godzinę 10. rano. Maszyna będzie czekać gotowa do użycia. Rozumie potoczny język angielski, ale nie mają co liczyć na odpowiedzi, gdyż nie ma wbudowanych systemów mowy.

Więzienie na wyspie Rykera. Tony odwiedza ojca, który gani go za niemądry ruch z Obadiachem. Dzięki temu Stane już wie, że Tony podejrzewa go o wrobienie Howarda, a na dodatek pokazał mu przez to, że się boi. Anotnio milczy, a gdy ojciec spuszcza z tonu i mówi, że takie błędy to tylko kwestia młodego wieku i braku doświadczenia, Tony wychodzi bez słowa, nie odpowiadając ojcu na pytanie, po co przyszli Ci rządowi agenci.

Tony z Nifarą i Rhodym próbują wymyśliś system szybkiego zakładania zbroi tak, aby sama składa się już na nim. Rhodes w tym czasie wykańcza swoją własną zbroję i oznajmia przyjacielowi, że leci z nim, aby go osłaniać. Tony ostrzega, że obie zbroje to wciąż prototypy i jeśli coś pójdzie nie tak, tylko Tony ma szansę przeżyć. Poza tym federalni myślą, że mają do czynienai z robotami. Rhodey zauwarza, że zapewne nie mają w planach przywożenia z powrotem tego "robota", więc ktos musi zapewnić Tonyemu bezpieczeństwo. Chłopak ma też zastrzeżenia do samej misji, gdyż będą musieli zabijać ludzi. Stara się myśleć o tym racjonalnie, że każdy w tym obozie to zamachowiec samobójca albo osoba szkoląca zamachowców, kiedy te jednostki rozprzestrzenią się na świat i wejdą w społeczeństwo, będą dużo trudniejsze do wykrycia i mogą zabić setki ludzi. Oni będą po prostu dokładniejszym odpowiednikiem rakiet.

Nifara przyprowadza agentom Iron Mana. Mężczyźni są zdziwieni brakiem broni. Dziewczyna zapewnia, że maszyna nauczy się obsługi każdej broni, jaką jej dadzą. Agenci nie są przekonani co do robota, który wygląda mniej okazale niż jego duża wersja. Iron Man uderza jednego z mężczyzn, który skradał się za nim. Nifara pociesza ich, że mają szczęście, iż robot jest w tej chwili na czuwaniu, a nie trybie bojowym. Za jednym z agentów pojawia się drugi, szary robot. Agenci mówią, że chcą tylko jedną maszynę, ale Nifara stawia warunek, że albo oba, albo żaden. Maszyny mają wbudowany system lokalizacyjny i monitoringu. Tony Stark przez cały czas będzie wiedział, gdzie są jego zabawki i co robią. Ostrzega agentów, aby nie próbowali w żaden sposób otwierać robotów, bo zginą z ich ręki. Jeśli spróbują zostawić któregoś z nich na polu walki, Stark wyśle własny oddział ratunkowy.

Obadiah zagaduje pracującego nad projketem doktora Molekevica. Prosi go, aby nie pozwolił nikomu więcej na takie traktowanie. Mówi, że Stark chce ukraść jego projekt i mogą go skrzywdzić, jeśli dobrowolnie go nie odda. Molekevic obiecuje zająć się tym problem. Nie pozwoli, żeby ktokolwiek przeszkadzał mu więcej w jego pracy. Obadiah usmiecha się złowieszczo.

Pokład lotniskowca, położenie nieznane. Agenci dają robotom dwa wielkie karabiny do przetestowania. Gdy Tony i Rhodey wypróbowują broń, agenci są pod wrażeniem stabilności i celności, z jaką roboty posługują się ciężkim sprzętem.

Helikopter z żołnierzami, Starkiem i Rhodesem na pokładzie startuje z lotniskowca. Żołnierze mówią, że to prawie misja samobójcza i całe szczęście, że mają ze sobą te maszyny, które pewnie wrócą z niej w częściach.

Więzienie na wyspie Rykera. Si Ma informuje Starka o poczynaniach syna, który jest wściekły i obwinia kobietę za nieprzypilnowanie go. Mówi jej, że ją zwalnia, ale ta zauważa, że nie ma takiej mocy prawnej, gdyż teraz to Tony zarządza całą firmą. Si Ma zapewnia, że próbowała przekonać Antonia, aby nie podejmował się tej misji, ale Howard powinien wiedzieć najlepiej, że było to raczej niemożliwe.

Wojskowy śmigłowiec ląduje tuż za wzgórzem, za którym znajduje się obóz terrorystów. Jeden z żołnierzy wypuszcza "roboty" i wydaje im rozkaz zabicia wszystkich znajdujących się za wskazanym wzgórzem. Tony podnosi kciuk dając do wiadomości, że zrozumiał polecenie, po czym helikopter odlatuje. Przyjaciele postanwiają wypróbować możliwośc lotu obu zbroi i szybko przemieszczają się do obozu terrorystów. Ci nie mają szans w starciu z Iron Manem i War Machinem. Kiedy kurz opada, a Tony i Rhodey myślą, że zabili już wszystkich agresorów, przed nimi pojawia się mały chłopiec. Tony podchodzi do niego, a dzieciak odchyla koszulę, odsłaniając laski dynamitu przytwierdzone do klatki piersiowej. Stark zrywa ładunki, łapie chłopca i wznosi się w powietrze. Rhodey w tym czasie ostrzeliwuje budynek, w którym prawdopodobnie znajduje się terrorysta z detonatorem. Chłopiec krzyczy, aby nie strzelać, gdyż jest tam jego ojciec. Cała trójka wlatuje do budynku, w którym dwóch mężczyzn szarpie się, walcząc o detonator. Tony zastanwia się, który z nich jest ojcem chłopca.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Iron Man 2 #1 Ultimate Iron Man 2 #1 Ultimate Iron Man 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.