Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hercules » Incredible Hercules #113

Incredible Hercules #113

Incredible Hercules #113

"Incredible Herc" - part 2: "Shirt of Nessus"

Postacie
Zapowiedź

zapowiedź utajniono

Cytat

Ares: "I'am sorry, teammate Wonder Man! I cannot hear you over returning fire!"

Streszczenie

[Uwaga: Komiks Incredible Hercules #113 to bezpośredni ciąg dalszy wydarzeń z Incredible Hulk vol. 3 #112. Tytuł serii został zmieniony, ale numeracja jest kontynuowana. - BB]

Bagna Luizjany, nie tak dawno temu. Ares przybywa do miejsca, gdzie mężczyzna, ocalony przez olimpijczyka po huraganie Katrina, opiekuje się jego własnością. Ares mówi do opiekuna, że teraz podjął pracę u Starka i nie będzie mógł przyjeżdżać zbyt często. Przypomina mu, że na wypadek kłopotów ma dzwonić, ale nie wolno użyć mu słowa Hydra, bowiem to słowo powoduje, że rozmową interesuje się S.H.I.E.L.D.. Mężczyźni wchodzą do hangaru, w którym jest prawdziwa, znana z mitologii Hydra. Ares jak zwykle zachwyca się zwierzęciem, zaczyna ją karmić leżącymi nieopodal kurczakami. Jednocześnie w drugim ręku trzyma pustą strzykawkę.

Livingston w stanie New Jersey. Obóz uchodźców. Cho i Herc przechadzają się ubrani w przeciwdeszczowe płaszcze. Chłopak próbuje namówić kompana, aby zniszczyli S.H.I.E.L.D.. Herc przypomina mu, że są najbardziej poszukiwanymi ludźmi na świecie, chce się przyczaić i przeczekać. Cho przypomina mu, że agencja, która ich szuka, jest największa na świecie i w końcu uda im się ich odnaleźć. A na pewno nie spodziewają się, że zostaną zaatakowani. Herc odchodzi, aby poinformować osobę w Vermont, że nadchodzą. Cho jest nieszczęśliwy, że Herc nie chce walczyć.

Do uszu chłopaka dochodzą skargi ludzi, którzy chcieliby wrócić już do domów w Nowym Jorku. Amadeus przypomina sobie, jak agent Johnson kazał mu stworzyć plan, który miał pomóc tym uchodźcom. Rozmyślania przerywa wielkie poruszenie. Nad obozem przelatuje kamienny statek Hulka w asyście helicarrierów. Cho spogląda na to z uśmiechem, zaprzęga swój umysł do pracy.

Herc rozmawia ze swoją siostrą Ateną, informuje ją o swoim przyjeździe. Ta z chęcią ich przygarnie. Bogini ostrzega brata przed Amadeusem, mówi, że chłopak jest na rozdrożu, może stać się sprawcą nieskończonego dobra lub wielkiego zła. Atena dodaje, że przydałby mu się wzór do naśladowania. Herc przypominając sobie swoje martwe dzieci odpowiada, że rozumie, co Atena ma na myśli, jednak on nie może tego zrobić.

Ares i Williams lecą w kierunku Cho, namierzyli go dzięki sygnałowi z laptopa, który chłopak zabrał agentowi Johnsonowi. Widow dostała inne zadanie. Olimpijczyk przygotowuje się do walki, wyciągając amunicję z krwią Hydry. Wonder Man pyta się, dlaczego ten wybrał taką amunicję, Ares odpowiada, że ta krew zabiła Herca za pierwszym razem.

Lerna 1271 rok p.n.e. Druga z prac Herculesa polegała na zabiciu Hydry. Bohater walczył z nią dzielnie, jednak każda strącona głowa odrastała w liczbie dwóch. Towarzysz Herca, chłopak imieniem Iolaus, domyślił się, że przypalanie ran spowoduje, że głowy nie odrosną. Tak też się stało. Herc uciął wszystkie głowy potworowi, wrzucił Hydrę do wielkiego dołu i zatknął ją ogromnym kamieniem. Ares podniósł później ten kamień. Herc przed odejściem zamoczył groty strzał w krwi potwora, ta bowiem jest największą trucizną znaną bogom.

Rzeka Evenos 1260 rok p.n.e. Hercules ukończył już wszystkie prace. Teraz ze swoją żoną Deianirą wracał do domu. Na drodze stanęła im szeroka rzeka. Wtedy dziki centaur Nessus zaproponował, że przeniesie kobietę. Jednak w drodze postanowił ją porwać. Widząc to Herc mógł zrobić tylko jedno - użył łuku, założył strzałę z krwią Hydry i zabił porywacza. Nessus konając oszukał Deianirę, aby zabrała jego namoczoną krwią koszulę, bowiem jak jej wmówił, krew centaurów to wielki afrodyzjak. Krew Nessusa jednak miała w sobie tylko jedno - truciznę Hydry. Kobieta wierząc centaurowi zabrała koszulę.

Wonder Man przerywa opowieść Aresowi. Mówi, że nie zabije Herca. Ares mówi, że nie jest to jego zamiarem, bowiem, gdy Hercules zginął, Zeus uczynił go nieśmiertelnym bogiem. Niemniej krew Hydry może sprawić mu ból.

Herc podchodzi do Cho, chce, aby udali się do Vermontu. Amadeus wciąż chce zniszczyć S.H.I.E.L.D. i ma już pomysł, jak to zrobić. Nagle nad ich głowami pojawia się Wonder Man. Simon atakuje Herca i prosi go, aby ten się poddał. Herc oddaje cios i mówi, że głównym powodem, dla którego wciąż walczy jest fakt, że Ares chciał go poniżyć. Wonder Man mówi, że Iron Man nie pozwoliłby na to. Panowie stają tuż przy sobie, przestają jednak walczyć. Williams tłumaczy Hercowi, że Stark go szanuje, olimpijczyk wydaje się wierzyć w jego słowa.

Nagle pojawia się uzbrojony Ares. Wykrzykuje, że w zagrożeniu życia towarzysza broni może użyć zabójczej siły. Simon i Herc zaczynają protestować, że nikt nie chce nikogo zabić, ale bóg wojny jest głuchy na ich słowa i otwiera ogień.

1246 rok p.n.e. Deianira zastaje w swoim łóżku śpiącego Herca z inna kobietą. Widząc to sięga po koszulę z krwią centaura i zakłada ją na męża.

Wściekły Hercules szarżuje na Aresa, który w międzyczasie każe Simonowi nie wtrącać się w rodzinne sprawy. Potężny sierpowy trafia boga wojny.

Cho znajduje statek, którym przylecieli Avengers, wchodzi na jego pokład. Podłącza się do komputera pokładowego i znajduje na mapie ukrytą niedaleko bazę. Nagle statek porusza się - to Herc chce nim rzucić w Wonder Mana. Amadeus szybko ucieka, Herc rzuca statkiem w Simona.

Herc z powodu bólu nie jest sobą. Zwraca się do Cho, widząc w nim Iolausa, z pytaniem, jak jego żona znów mogła dać mu koszulę z krwią Hydry. Herc cierpi z bólu. Amadeus postanawia to wykorzystać i prowadzi Herca w stronę polowej bazy S.H.I.E.L.D., do której dostarczono właśnie kamienny statek Hulka.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hercules #113 Incredible Hercules #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.