Avalon » Serie komiksowe » New X-Men vol. 2 » New X-Men vol. 2 #46

New X-Men vol. 2 #46

New X-Men vol. 2 #46

"Messiah CompleX" - chapter 12

Postacie
Zapowiedź

X-Men kontra Marauders kontra X-Force kontra Acolytes kontra New X-Men kontra Predator X w walce o dziecko-mutanta.

Cytat

Cyclops: "Take them down, X-Men! All of them!"

Streszczenie

Wyspa Muir, laboratorium, trzy godziny temu. Mystique wspomina swoje poprzednie wizyty na tej wyspie i zajmuje rozmową niczego niespodziewającego się Sinistera, by nagle powalić go i przytknąć jego twarz do leżącej na stole Rogue. Zaskoczony Essex w oka mgnieniu traci wszystkie siły witalne i pada bez życia na podłogę. Zmiennokształtna natomiast siada w kącie i czeka. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z jej planem.

 

Wyspa Muir, laboratorium, teraz. Mystique odbiera niemowlę z rąk Gambita i tłumaczy mu, dlaczego musiała zabić Essexa. Według niej, gdyby Sinister położył ręce na dziecku, już nigdy by go nie oddał, a będzie ono jej jeszcze niezmiernie potrzebne. Rozmowę przerwał im rozchodzący się po całym budynku krzyk przeszytej pazurami Lady Mastermind. X-Force wraz z Bishopem przybyli już na wyspę i bez zbędnych ceregieli rozpoczęli walkę na śmierć i życie z Acolytes oraz Marauders. Krew poczęła się lać litrami. Wolverine szarpie pazurami na lewo i prawo, poczym dostaje kulkę w łeb od Scalphuntera. Wolfsbane rozrywa zębami szyję Arclight. Bishop powala Sunfire'a, nim japończyk zdołał zdradzić komukolwiek jego sekret. X-23 rozbebesza Scramblera i obcina mu ręce, gdy ten próbuje powstrzymać proces samogojenia u Logana. Riptide na pełnej szybkości łapie Wolfsbane i wywleka ją na zewnątrz. Scalphunter bierze na celownik tym razem Hepzibah, ale zostaje ugodzony nożem w ramię przez Warpatha. Wtedy na polu walki pojawia się Mystique i rozkazuje powstrzymać atak najdłużej jak to tylko możliwe, kłamiąc, że Sinister potrzebuje więcej czasu. Ale jest już za późno. Reszta X-Manów, na czele z Cyclopsem, wpada przez dach, dołączając się do walki. Summers jest rządny krwi nie tylko Acolytes czy Marauders, ale i Bishopa. Widząc to, Mystique ukradkiem wycofuje się z powrotem do laboratorium. Tam bierze niemowlę na ręce i nic nie tłumacząc czekającemu na nią Gambitowi, przyciska oseska do twarzy Rogue, wystawiając go na jej dotyk śmierci.

 

Cmentarz przy instytucie Xaviera. Rockslide próbuje obronić swoje koleżanki przed Predatorem X, ale zostaje rozbity na kawałki. Na szczęście Dust i Mercury unikają ataku bestii, lecz tylko dlatego, że ta jest bardziej zainteresowana młodymi mutantami znajdującymi się wewnątrz szkoły. Predator X wpada do budynku, wprost na Trance, Wolf Cuba oraz Indrę. Bestia już rozwarła paszczę nad najmłodszym z uczniów instytutu, gdy została porażona gigantycznym ładunkiem elektrycznym przez Surge.

 

Wybrzeże wyspy Muir. Riptide wrzuca nieprzytomną Wolfsbane do wody i już ma zamiar wracać, kiedy nagle pod wpływem potężnej telepatycznej sugestii zasypia. Tuż nad nim zawisł Blackbird z Cablem oraz odpowiedzialnym za powalenie przeciwnika Xavierem na pokładzie. Profesor jeszcze upewnił się, czy nic poważnego nie stało się Rahne, poczym rozdziela się z Nathanem i obaj ruszają w poszukiwaniu dziecka z Cooperstown.

 

Tymczasem w laboratorium. Miejsce, w którym niemowlę styka się ze skórą Rogue, zaczyna dość obwicie iskrzyć i błyskać. Gambit wyrywa dziecko z rąk Mystique, myśląc, że ta je uśmierca, lecz ku jego zdziwieniu brzdącowi nic nie jest. Za to zmiennokształtna jest zrozpaczona. Zrobiła wszystko według swojego planu. Wszystko co przepowiedziała jej Destiny, a mimo tego Rogue się nie obudziła cała i zdrowa. Na to wszystko wszedł Xavier i wyraził swoje zadowolenie z faktu, iż w Gambicie wciąż drzemią jeszcze ludzkie uczucia.

 

W tym samym czasie, bitwa X-Men oraz X-Force kontra Acolytes oraz Marauders stała się jeszcze bardziej zaciekła, jeśli to w ogóle możliwe. W całym tym zamieszaniu i chaosie, nietrudno było zniknąć Bishopowi i niezauważenie ruszyć w poszukiwaniu dziecka. Cable, który pojawił się przed chwilą na polu walki też nie ujawnia swojej obecności, ale gdy nadarza się okazja nokautuje Tempo. W końcu dostaje telepatyczną wiadomość od Xaviera i rusza mu na spotkanie. Profesor przejął niemowlę. Mystique jest zbyt zrozpaczona, aby podjąć jakiekolwiek akcje, a Gambit deklaruje, iż zostanie z Rogue, cokolwiek miałoby się stać ,i nic innego go nie interesuje.

 

Instytut Xaviera. Surge już opada z sił i nie daje rady przeciwstawiać się Predatorowi, który rośnie w oczach. Wtedy z pomocą przychodzą jej Anole, Dust, Prodigy, Rockslide oraz Mercury. Jednak bestia popychana przez swój niemiłosierny głód, bardziej zainteresowana jest posiłkiem niż walką z nimi. Predator rusza z kopyta w stronę ambulatorium, gdzie leżą nieprzytomni Hellion oraz Elixir. Na szczęście oprócz nich byli tam także Armor, Nezhno, Loa, Pixie, Beast oraz Nightcrawler. A wkrótce dołączają też New X-Men goniący za Predatorem. Wtedy wystraszona Pixie przypomina sobie opowieści kolegów, jak to X-23 rozprawiła się już z jednym Predatorem [patrz New X-Men vol. 2 #36] i bez chwili namysłu wypowiada magiczne zaklęcie teleportujące wszystkich do Laury.

 

Wyspa Muir. Walka między X-Men oraz X-Force a Acolytes oraz Marauders wciąż trwa, gdy nagle w tumanach wrzosowego dymu pojawiają się New X-Men, Beast, Nightcrawler oraz Predator X, który na dzień dobry pożera zaskoczoną Vertigo. Bestia jednak szybko wyczuła bliską obecność swojego priorytowego celu i ruszyła w kierunku dziecka z Cooperstown, pozostawiając mutantów samym sobie.

 

Tymczasem Xavier oddał niemowlaka Nathanowi i ruszył pomóc swoim X-Menom. Cable już miał zamiar wziąć nogi za pas razem z dzieckiem, gdy na drodze stanął mu oszalały z nienawiści do niemowlaka Bishop. A co gorsze odnalazł ich również Predator X.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

New X-Men vol. 2 #46 New X-Men vol. 2 #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.