Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man 2 » Ultimate Iron Man 2 #3

Ultimate Iron Man 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy Tony Stark ściera się z rządem USA, Obadiah Stane zawiera sojusz z nowym złoczyńcą i zdobywa część technologii używanej w zbroi Iron Mana.

Cytat

Tony Stark: "Nifara, Rhodes. I don't think you know Abe Zimmer. He may be the only person in the building smarter than we are."
Abe Zimmer: "Oh, no. There are lots of people in my department smarter than you."

Streszczenie

Manhattan. Tony Stark, Si Ma, James Rhodes i Nifara spotykają się z agentami rządowymi. Obie strony nie kryją nieufności, ale dochodzą do porozumienia w kwestii zneutralizowania nuklearnego zagrożenia, które zawisło nad Nowym Jorkiem. Wiedzą, że terroryści otrzymali bomby od Doloresa - człowieka, który pozostaje w kontakcie z Obadiahem Stanem.

Central park. Obserwowany przez agentów Obadiah oczekuje na spotkanie z Doloresem, ale zamiast niego pojawia się Whiplash. Zaprasza go na rozmowę ze swoim szefem do limuzyny, gdzie nikt nie będzie mógł ich podsłuchać. Urządzenia zagłuszające Doloresa działają sprawnie - nasłuch agentów rządowych nie daje efektów. Mimo tego Tony Stark trafnie odgaduje przebieg konwersacji. Domyśla się, że Obadiah informuje Doloresa, że Iron Man nie jest robotem, tylko pancerzem sterowanym przez Starka. Ta wiadomość miesza szyki Doloresa, którego czeka kolejna niespodzianka. Do drzwi limuzyny puka Tony Stark, który proponuje prosty układ: odda Iron Mana za informację o lokalizacji bomb atomowych. Dolores akceptuje ten plan, a w ramach zabezpieczenia proponuje, że wymiana informacji odbędzie się na pokładzie samolotu, gdzie trudniej będzie dokonać oszustwa.

Stark Enterprises. Tony tłumaczy przyjaciołom swój plan. Oddzielony od Iron Mana nie będzie mógł kontrolować zbroi, a nie chce narażać nikogo innego na niebezpieczeństwo. Przedstawia zebranym Abe'a Zimmera, naukowca, który pracuje nad budową prototypu ręcznie kontrolowanego robota przypominającego człowieka. Tony chce, żeby ten wynalazek zastąpił go we wnętrzu Iron Mana. Wie, że Dolores odkryje podstęp, ale ma nadzieję, że wcześniej pozna lokalizację ładunków nuklearnych. Si Ma krytykuje ten plan. Uważa, że podstęp szybko wyjdzie na jaw, a jej obawy potwierdzają próby Zimmera, który z trudem panuje nad robotem i ma problemy ze skoordynowanym poruszaniem Iron Mana. Niestety w obecnej sytuacji, nie widać lepszego wyjścia.

Jakiś czas później, New Jersey. Rządowy agent prowadzi robota w pancerzu Iron Mana na spotkanie z ludźmi Doloresa.

Lotnisko w Newark, New Jersey. Tony Stark dołącza do Whiplasha i Stane'a na pokładzie samolotu. Po chwili wita go Dolores, który zdradza miejsce podłożenia jednej z bomb. Agenci rządowi docierają do niej i rozbrajają, ale są zaniepokojeni brakiem terrorystów. Tony podejrzewa, że Dolores mógł sam zorganizować podłożenie ładunku. Tymczasem ludzie Doloresa testują otrzymanego Iron Mana i odkrywają podstęp Starka. Ich zleceniodawca informuje Starka przez interkom, że obaj nie zamierzali grać fair i że ma dla niego niespodziankę. Na ziemii do akcji wkracza War Machine, który ratuje agenta rządowego z rąk ludzi Doloresa. Tony orientuje się, że złoczyńca opuścił samolot i kontaktuje się z nim przez telefon, nie interkom. Wraz ze Stanem i Whiplashem dostają się do kabiny pilotów i odkrywają, że nikogo w niej nie ma, za to znajduje się w niej drugi ładunek nuklearny.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Iron Man 2 #3 Ultimate Iron Man 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.