Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man » Ultimate Iron Man #5

Ultimate Iron Man #5

Postacie
Cytat

Nifara do Rhodesa, który wytargał za włosy Obadiaha: "James, why did you have to touch him? Now you have to wash your hands again."

Streszczenie

Budynek Baxtera. Rhodey z Nifarą testują mechaniczną pięść, która jest częścią projektu War Machine. Pięść uderza w gruby plaster metalu, który najpierw zaczyna falować, a następnie pęka i rozpada się na kawałki. W laboratorium zjawia się Obadiah, naśmiewając się z projektu Rhodesa. Ten odciąga go od swojego prototypu za włosy.

Stark Enterprises. Tony pokazuje ojcu duży model czerwono-złotej zbroi, która unosi się w powietrzu. Chłopak zastrzega, że lewitacja to póki co maksimum w kwestii latania ważącej tonę zbroi. Howard jest pod wrażeniem pracy syna, ale jako szef firmy i sponsor całego projektu nie widzi nic poza świetną dużą latającą tarczą i oczekuje czegoś więcej. Tony zaskakuje go, mówiąc, że seryjny model, który jest znacznie mniejszy, stworzony został z materiału, który jest odporny na pociski.

Tony zakłada zbroję i opowiada ojcu, że strzelali do niej ze wszystkiego co mieli, jedyne co spowodowało lekkie wgniecenia to pociski z domieszką uranu. Chłopak dodaje, że nie mówił o tej wersji ojcu, gdyż nie chciał zajmować mu niepotrzebnie czasu, dopóki wszystko nie było gotowe. Tony staje w pokoju z grubą betonową ścianą i wysyła ojca do pokoju obserwacyjnego. Tony testuje zbroje na sobie, gdyż jest jedyną osobą, która może przeżyć, gdyby coś poszło nie tak. Pierwsza salwa pocisków nawet nie porusza zbroi z miejsca, dopiero użycie grubszej artylerii odrzuca Starka na tyle, że wbija się w betonową ścianę. Howard powstrzymuje pracowników przed wyjęciem Tony'ego ze ściany i postanawia zabawić się systemem lotu zbroi. Zdalnie odpala napęd w butach, co wyrywa zbroje ze ściany i chaotycznie "rzuca" nią po pomieszczeniu, ponieważ zbroja nie ma jeszcze systemu stabilizacji. Howard wręcz płacze ze śmiechu, widząc syna w takiej sytuacji, chociaż ten wcale nie uznaje tego za śmieszne.

W laboratorium obaj Starkowie składają zbroję na stole. Tony mówi, że War Machine Nifary i Rhody'ego jest prawie gotowa, co pozwoli na duże usprawnienie jego zbroi. Howard nie podoba się układ, jaki syn zawarł z przyjacielem. Tony dostanie gotowy system War Machine, a w zamian Rhodes dostanie finalny model zbroi. Howard mówi, że tak się nie robi i jest właścicielem technologii syna i każdej myśli w jego głowie. Tony stwierdza, że nie może być właścicielem czegokolwiek, jeśli nie powiedział nikomu o formule, cały czas ma ją w głowie. Kwituje, że nauczył się tego od swojego staruszka. Howard łapie syna za klapy fartucha, ale po chwili emocje opadają i mówi mu, że dadzą Rhodesowi jedną zbroje, bez specyfikacji technicznej. Tony dodaje, że dorzucą dożywotnią gwarancję, części i modyfikacje. Howard dodaje, że to wszystko do póki, dopóty Rhodes będzie jego przyjacielem. Tony mówi, że ich przyjaźń jest wieczna, na co ojciec odpowiada, że nic nie trwa wiecznie.

Więzienie Sing Sing. Zebediah w więziennej kuchni przygotowuje obiad. Do pomieszczenia wchodzi kurier z kartonem, z którego wyciąga pistolet, i zabija strażnika. Mówi Zebediahowi, że jest z rządu i zabiera go ze sobą poza mury więzienia.

Zebediah zostaje przywieziony na tamę na rzece. Tam jego dwaj wybawcy próbują go zakneblować. Stane domyśla się, że w rzeczywistości są to wynajęci zabójcy i próbuje bronić się, zadrapując jednego z nich [swojego syna Obadiaha, o czym Zebediah nie ma pojęcia - Foxdie] kuchennym nożykiem. Porywacze tłumaczą mu, że nie zabili go w więzieniu, gdyż to morderstwo musi być "specjalne" i ma wyglądać na coś więcej. Obadiah wyciąga z torby coś w rodzaju ogromnych szczypiec. Drugi porywacz mówi, że robią to na polecenie Howarda Starka, w co Zebediah nie chce uwierzyć.

Howard wraz z Tonym szykuje się do wieczornego bankietu. Ojciec przestrzega syna, aby nie pił alkoholu, ponieważ alkohol działa na mózg i przenoszony jest przez krew, a ponieważ całe ciało Tony'ego które jest jego mózgiem, byłoby nim "skażone". Poza tym Howard obawia się, że syn mógłby łatwo uzależnić się od alkoholu, a nie wiedzą nawet jakie niepożądane działania może on mieć w jego przypadku. Gdy Stark senior przedstawia syna pierwszym napotkanym gościom, jego asystent prosi go na bok i informuje o ucieczce Stane'a. Przeprasza gości i syna, mówiąc, że wzywają go sprawy wagi państwowej, po czym wychodzi z przyjęcia. Tony łapie lampkę szampana roznoszonego przez kelnera. Już pierwszy łyk wprawia go w "dobry humor".

Policjant, prowadząc Starka do sali, w której przeprowadzono autopsję Stane'a, mówi mu, że dokładną przyczyną śmierci Zebediaha było rozerwanie jego ciała w poprzek. Koroner rysuje na tablicy, którędy przechodziła linia rozdarcia. Lekarz nie wie, jak to się mogło stać, zwłaszcza że odpada kwestia pociągnięcia za ręce, gdyż były związane taśmą. Stark z pełnym przekonaniem poleca jeszcze raz przyjrzeć się barkom ofiary, w których powinny być niewielkie otwory. Detektyw zauważa, że Howard nie jest zbytnio zaskoczony tym, kim była ofiara. Ten zwala to na przeciek w policji, jego człowiek wiedział wszystko o ucieczce Stane'a i jego morderstwie. Koroner odnajduje niewielkie otwory w miejscach, gdzie wskazał Stark. Detektyw pyta się, skąd o tym wiedział. Howard rysuje na tablicy pobieżny szkic urządzenia [użytych przez Obadiaha szczypiec] i dokładnie wyjaśnia zasadę jego działania. Na koniec swoich objaśnień Stark zadaje pytanie, kto byłby na tyle chory, aby coś takigo zrobić, na co detektywi zdają się mieć już odpowiedź. Mówią o dowodzie, który znaleźli na miejscu przestępstwa. Stark domyśla się, że jest to jego włos. Policjant zakuwa Starka w kajdanki, a detektyw mówi o znalezionych śladach krwi, które nie należały ani do Stane'a, ani do Starka, co faktycznie może świadczyć o próbie wrobienia Howarda. Mimo to prokurator wraz z sędzią postanowili zatrzymać Starka, gdyż z jego możliwościami mógłby uciec w każde miejsce na świecie. Detektyw mówi też, że odbicie żony i firmy to rzeczy, za które Howard mógłby się mścić. Stark odpowiada, że to tylko jego była żona, a firmę zdążył już odzyskać.

Stark Enterprises. Tony przychodzi na zebranie zarządu firmy, oznajmiając, że zgodnie z nominacją nadaną mu przez ojca zostaje członkiem zarządu i głównym dyrektorem firmy. W kwestii jego niepełnoletności jego ojciec jako opiekun bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie jego decyzje. Tony rozpoczyna posiedzenie zarządu. Wszystkie poprzednie decyzje jego ojca pozostają w mocy, ale Tony oczekuje, że zostanie poinformowany jeśli zajdzie potrzeba ich zrewidowania. Dodaje, że będzie osiągalny w biurze codziennie od siódmej do dziewiątej, a później można zastać go w jego laboratorium.
Si Ma i prawnik spotykają się z Howardem. Mówią o tym, że Obadiah wypiera się wszelkich zarzutów, a prokurator nie wierzy zeznaniom Rhodesa i Nifary, którzy zawdzięczają wszystko Starkowi. Obadiah natomiast jest synem ofiary. Jedyne co mają, to krew nieznanego zamachowca i co prawda to za mało, aby skazać Howarda, ale wystarczy aby przytrzymać go w więzieniu do czasu procesu. Na jego niekorzyść działa nagranie całej rozmowy u koronera, w trakcie której Stark ze szczegółami opowiedział, jak zabito Stane'a, a to zapewne nie spodoba się ławie przysięgłych. Stark, wiedząc, że pobędzie w więzieniu jeszcze przez jakiś czas, prosi Si Mę, aby pilnowała Tony'ego.

Tony wchodzi do biura ojca i pierwsze co robi, to otwiera barek z alkoholami i nalewa sobie drinka. Gdy Antonio kończy pić, do biura wchodzi niezadowolona widokiem nietrzeźwego chłopaka Si Ma. Ten tłumaczy, że normalni ludzie przeżywają całe dni i miesiące bez uczucia bólu, co pozwala im trzeźwo myśleć. Teraz pierwszy raz w życiu on sam dowiedział się, jak to jest nie czuć bólu. Si Ma ostrzega, że alkohol niszczy jego umysł i zaburza percepcje. Tony odpowiada, że dlatego pije tylko trochę, ale Si Ma dodaje, iż pod wpływem alkoholu nie jest on w stanie osądzić, ile to jest "trochę". Stark zauważa płynący w stronę jego budynku otoczony przez policyjne łodzie prom. Zarządza natychmiastową ewakuację zachodniej części budynku i przygotowanie się do ostrzelania promu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Każe również skontaktować się ze strażą przybrzeżną i sprawdzić, o co konkretnie chodzi. Tony mówi Si Ma, żeby poszła za nim, jeśli chce zobaczyć, jak "zaburzony" jest jego osąd sytuacji. W laboratorium Stark podchodzi do dużej wersji zbroi i postanawia ją przetestować. Naukowcy próbują go od tego odciągnąć, ale chłopak mówi, że jest jedyną osobą, która ma szansę to przeżyć, jeśli coś pójdzie nie tak.

Zbroja z Tonym w środku zostaje powoli opuszczana do wody. Z balkonu Si Ma przekazuje chłopakowi informacje na temat ilości zakładników i terrorystów. Prawdopodobnie na pokładzie jest też spora ilość ładunków wybuchowych, chociaż nie wiadomo, ile konkretnie. Tony powoli podpływa do statku. W międzyczasie pyta się swoich naukowców, jaką eksplozję jest w stanie wytrzymać ten model zbroi. Jak się okazuje, poza możliwością absorbcji niewielkiej dawki energii duży prototyp zbroi nie jest dość pancerny, a w przypadku dużego wybuchu osoba kierująca nim ma małe szansę przeżycia. Tony najpierw zdejmuje strażnika stojącego na mostku kapitańskim, a następnie rozprawia się z pozostałą czwórką stojącą na pokładzie. Stark każe wszystkim pasażerom przejść na druga stronę statku, a sam wypycha ciężarówkę z ładunkiem wybuchowym za burtę. Niestety jeden z zamachowców w ostatniej chwili łapie za detonator i odpala ładunek.

Niedługo później. Eksplozja niszczy cały dziób statku, w efekcie czego ten idzie na dno. Policja i służby ratunkowe wyławiają ludzi. Si Ma wraz z ludźmi ze Stark Enterprises podpływa do dryfującego w strzępach zbroi Tony'ego. Chłopak jest nieprzytomny. Si Ma kładzie mu rękę na głowie i mówi, że chociaż osąd był niewłaściwy, to wykazał się on wielką odwagą.

Ciąg dalszy w Ultimate Iron Man 2

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Ultimate Iron Man #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.