Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man 2 » Ultimate Iron Man 2 #4

Ultimate Iron Man 2 #4

Postacie
Zapowiedź

W życiu skonfliktowanego z rządem Stanów Zjednocznych Tony'ego Starka pojawia się nowy przeciwnik - Whiplash.

Cytat

Whiplash: "If I weren't in the same ocean with you, I'd gladly pour a thousand gallons of sea blood all over you to bring every shark in the Atlantic."
Obadiah Stane: "And I'd rather be stranded with a volleyball named Wilson. But we don't get to pick our fate in this cruel, cruel world."

Streszczenie

Tony na głos podsumowuje sytuację, w której się znalazł. Razem ze swoim przyrodnim bratem oraz Whiplashem są jedynymi pasażerami samolotu, który leci w kierunku Ameryki Południowej. Na pokładzie maszyny znajduje się bomba atomowa, a na dodatek komunikacja ze światem zewnętrznym jest zablokowana. Jego towarzysze reagują na tą sytuację na odmienne sposoby: Whiplash jest wyraźnie załamany perspektywą zbliżającej się śmierci, a Obadiah przyjmuje zagrożenie z lekkodusznym luzem. Tony bierze się do roboty - wykorzystuje swoje nanoboty do analizy bomby i próbuje zrozumieć motywy Doloresa, który odpowiedzialny jest za ich obecne położenie.

W New Jersey James Rhodes przesłuchuje jednego z naukowców pracujących dla Doloresa. Mężczyzna nie chce ujawnić informacji, które mogłyby zlokalizować jego szefa, ale w końcu ulega szantażowi Jamesa.

W nowojorskiej siedzibie Stark Enterprises Si Ma, Nifara i agenci rządowi koordynują polowanie na Doloresa. Zastanawiają się jednocześnie, czy to on jest głównym mózgiem całej operacji.

Tymczasem Tony ma złą wiadomość dla swych towarzyszy: na pokładzie samolotu znajdują się dwie bomby. Rozbrojenie bomby atomowej wywoła detonację mniejszego ładunku, który zniszczy samolot i zabije pasażerów.

Long Island. James wkracza do rezydencji Doloresa i odnajduje martwego właściciela posesji. Okazuje się, że ktoś zamontował ładunek wybuchowy w fortepianie, który uaktywnił się, gdy karzeł grał na nim. To wydarzenie potwierdza podejrzenia Nifary - za całym zamieszaniem stoi ktoś inny niż Dolores.

Morze Sargasowe. Tony nie może rozbroić ładunku, ale dzięki nanobotom przejmuje kontrolę nad samolotem. Za sterami maszyny zasiada Whiplash, który obniża prędkość i wysokość lotu. Z części nanobotów Tony tworzy trzy nadajniki, dzięki którym ekipy ratunkowe będą mogły zlokalizować pasażerów samolotu - lub ich ciała - na powierzchni morza. Jego plan jest prosty, ale ryzykowny. Whiplash i Obadiah mają pierwsi wyskoczyć z pokładu, natomiast on sam zamierza rozbroić bombę atomową i pozwolić na wybuch mniejszego ładunku, który ma zniszczyć ładunek nuklearny, i dołączyć do swoich towarzyszy. Kolejne fazy planu są udane, ale Tony polecił swym nanobotom zbyt szybko doprowadzić do wybuchu. Samolot eksploduje tuż po tym, jak Tony wyskakuje na zewnątrz. Oszołomiony Tony nie jest w stanie wiele zrobić i bezradnie patrzy jak jego urwana lewa noga pogrąża się w głębinach.

Nowy Jork. Przyjaciele Tony'ego obserwują wybuch samolotu i odbierają sygnał z trzech nadajników ratunkowych. Natychmiast wysyłają na miejsce służby ratunkowe, a Si Ma dochodzi do wniosku, że najwyższa pora na konsultację ze Starkiem seniorem przebywającym w więziennej izbie chorych. Ojciec Tony'ego również nie potrafi jednoznacznie znaleźć przyczyny ostatnich wydarzeń. Podejrzewa, że winnym może być jakiś nowy handlarz bronią, który chce zademonstrować potencjalnym klientom swoje możliwości. Rozmowę przerywa pojawienie się strażników, którzy twierdzą, że otrzymali rozkaz przeniesienia Starka z powrotem do celi. Okazuje się jednak, że kłamią, więc Si Ma błyskawicznie ich rozbraja. Stark opuszcza budynek, informując policjantów, że przestał ufać ich instytucji.

Morze Sargasowe. Ratownicy docierają do trójki rozbitków. Wycieńczony Tony z trudem prosi ich o odnalezienie utraconej kończyny, która pływa w pobliżu.

Tydzień później, Karaiby. Pod okiem swojego ojca i Si Ma'y, Tony przechodzi rehabilitację po ostatnich wydarzeniach. Zadziwiające zdolności regeneracyjne jego organizmu uratowały mu życie i pozwoliły na ponowne korzystanie z nogi. Zgadza się z ojcem, że za ostatnimi zamachami musi stać ktoś, kto nienawidzi ich obu oraz Zebadiaha Stane'a i dodatkowo planuje wyrobić sobie renomę na czarnym rynku. Dostrzega jednak coś, co przeoczył Howard - ta osoba musiała wiedzieć, że Iron Man to nie robot, tylko pancerz. Łącząc te fakty, Tony podejrzewa Loni, pierwszą żonę swojego ojca. Ta hipoteza budzi sprzeciw Howarda, który sądzi, że nie byłaby ona zdolna do takich czynów. Tony upiera się, że tylko ona pasuje do wszystkich kryteriów, i uważa, że muszą ją znaleźć i zabić, zanim ona zdąży ich zlikwidować.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Iron Man 2 #4 Ultimate Iron Man 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.