Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Iron Man 2 » Ultimate Iron Man 2 #5

Ultimate Iron Man 2 #5

Postacie
Zapowiedź

W zakończeniu historii o latach młodości Iron Mana dowiemy się wreszcie, kto próbuje zniszczyć Stark Enterprises i doprowadzić do śmierci Howarda Starka.

Cytat

żołnierz: "You stink, kid."
Obadiah: "Of course I stink, I pooed my pants. That's what happens when you fall off a cliff and then somebody shoots missiles and flamethrowers at you."

Streszczenie

Górzyste pustkowia w stanie Utah. Howard Stark, Nifara i Obadiah Stane wysiadają z helikoptera, którym dolecieli do miejsca kryjówki Loni Stane. Na jej reakcję nie muszą długo czekać - w helikopter trafia rakieta. Z wraku wydostaje się Iron Man, który wraz z War Machine ukrywał się na jego pokładzie. Tony'emu nic się nie stało, ale James jest poważnie poparzony i wymaga hospitalizacji. Iron Man odlatuje z przyjacielem, a pozostała trójka rozpoczyna kłótnię, która przeradza się w przepychankę, w wyniku której Obadiah spada w przepaść. Przed śmiercią ratuje go Tony, który zdążył wrócić w ostatniej chwili. Zostawia swojego przyrodniego brata, który po chwili trafia do swojej matki.

Iron Man wdziera się do bazy Loni i pokonuje kolejne systemy obronne. Niestety, w tym samym czasie Howard i Nifara zostają pojmani przez żołnierzy Loni. Kobieta nie ma żadnych skrupułów i strzela z bliska do Nifary, a następnie zabija własnych podwładnych, żeby nie pozostawić żadnych świadków. Zostaje sama ze związanym Howardem, któremu tłumaczy, że kierowała się w życiu dążeniem do władzy i dlatego związała się najpierw z nim, a potem Zebadiah Stane'm. Niestety, obaj mężczyźni okazali się dla niej zbyt słabi. Gdy do pomieszczenia dociera Tony, Loni rani jego ojca. Żąda, żeby zdjął zbroję, i obiecuje, że gdy to uczyni, jej medycy uratują Howarda. Tony nie wierzy w jej słowa, ale wykonuje jej polecenie, po czym Loni bez wahania strzela mu w głowę. To samo chce zrobić Howardowi, ale nie docenia jego syna, którego organizm wytrzymał nawet postrzał z bliska. Tony obezwładnia ją i uwalnia swojego ojca. Kobieta nie poddaje się jednak i sięga po broń, ale ginie od strzałów Obadiaha Stane'a, który nie mógł wybaczyć swojej matce tego, że świadomie naraziła jego życie. Obadiah po raz pierwszy czuje się wolny.

Autor: Lex

Galeria numeru

Ultimate Iron Man 2 #5 Ultimate Iron Man 2 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.