Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #1

Skaar: Son Of Hulk #1

Skaar: Son Of Hulk #1

"Cradle of Fire"

Postacie
Zapowiedź

Zrodzony z ognia i wychowany pośród potworów, jest istną maszynką do destrukcji, a na rozbitym po wojnie Sakaar, nikt nie jest w stanie się z nim mierzyć.
Gdy pewien Filliański watażka, Imperialna księżniczka i tajemniczy Ziemianin zaczną panoszyć się po planecie, Skaar będzie musiał zadecydować, czy pomóc ciemiężonym, czy po prostu ich zmiażdżyć.

Cytat

Axeman Bone: "This is going to be fun."

Streszczenie

Mierne ludziki nazwały twojego ojca potworem. Oszukali go i wystrzelili w kapsule w kosmos. Hulk był zbyt wściekły, zbyt potężny, zbyt idealny dla ich wątłego świata, ale wprost perfekcyjnie pasował do mojego. Do dzikiej planety Sakaar, gdzie krwią i ogniem Red King naznaczał swą władzę, dopóki nie przybył Hulk. I tak oto potwór stał się bohaterem, a potem nowym królem, a wojowniczka cienia, Caiera the Oldstrong, została jego królową. Uwolniliśmy niewolników, zjednoczyliśmy plemiona i marzyliśmy o potomku. O naszym synu. I mimo, iż nasi wrogowie zniszczyli ten perfekcyjny świat, a moje kamienne ciało obróciło się w popiół, złożyłam ci obietnicę. Że nigdy cię nie opuszczę. Nawet kiedy spadłeś do szczeliny wypełnionej lawą, moja pradawna moc powinna cię uchronić. Ale na jak długo, mój piękny synu? Dzieci z ludu cienia potrafią już biegać kilka minut po narodzinach, ale ty dopiero co zostałeś poczęty. W ciągu kilku dni mogę przyspieszyć twój rozwój tak, żeby twój ojciec mógł cię odnaleźć. Ale on nawet nie wie, że żyjesz. Teraz go już nie ma. Wyruszył z powrotem na Ziemię, by dokonać swej straszliwej zemsty, a ty możesz zginąć w tym morzu ognia. Ale nie, ty jesteś prawdziwym synem swojego ojca. Synem Hulka, synem całego Sakaar. Ziemianie z pewnością nazwaliby cię potworem, zbyt wściekłym, zbyt potężnym, zbyt idealnym dla ich wątłej planety, ale ten świat jest twój.

Planeta Sakaar, chwilę po tym, jak kapsuła Hulka wyleciała w powietrze, a całe Crown City spowiły mordercze płomienie [patrz Incredible Hulk vol. 3 #105 - BB]. Pogrążony w rozpaczy, zielony olbrzym stał pośród zgliszczy, trzymając w rękach zwęglone zwłoki swojej żony, Caiery. Stał tak, dopóki nie obróciły się one w popiół i nie rozwiały na wietrze. Ale to, czego Hulk nie zauważył, to że płód z jego potomkiem w środku wytrzymał tę katastrofę, spadł na ziemię i sturlał się do szczeliny wypełnionej lawą. Podczas gdy zielony olbrzym wraz ze swym Przymierzem wyruszył w kierunku Ziemi szukając zemsty, płód powoli opadał na dno, aż w końcu pękł.

Chwilę później, z bulgoczącej magmy na brzeg wypełzł szaro-zielony, dość wielki osesek, a pierwszy dźwięk, jaki z siebie wycharczał, brzmiał „skaar”. Pewnie stąd wzięło się jego imię, bo później powtarzał te słowo bez ustanku, zmieniając tylko jego tryb. Popędzany instynktem, Skaar od razu złapał małego robaka i zaczął go konsumować. Wtedy zaatakowała go grupka karaluchopodobnych potworów. Syn Hulka walczył z nim tak zaciekle i wściekle, że bestie te postanowiły przyjąć go do swojego stada. Mijały kolejne dni, a Skaar polował razem z potworami, żywił się wszystkim, co wpadło mu w ręce i rósł w siłę.

Miesiąc później. Skaar i nie odstępujące go na krok potwory obserwowali z ukrycia, jak oddział barbarzyńców goni grupkę różowoskórych kobiet i dzieci. Wymordowani zostali wszyscy. Barbarzyńcom chodziło głównie o dzieci, ale mord sprawiał im tyle przyjemności, że nie przepuścili nikomu. Po masakrze, gdy było już bezpiecznie, Skaar wygramolił się na czworaka z zarośli i z zaciekawieniem zaczął przyglądać się zwłokom. Te istoty były zupełnie inne od jego dotychczasowych towarzyszy. Miały humanoidalną budowę ciała, były podobne do niego.

Rok później. Grupka uchodźców próbuje uciec przed hordami barbarzyńców. Wśród nich jest szaroskóry młodzieniec, którego pozostali uważają za syna Hulka i ich zbawiciela. Niestety, na nic się zdał im ten chłopiec. Barbarzyńcy wkrótce ich otoczyli, a lider hordy, dosiadający smoka Axeman Bone, wyjechał przed szereg i nakazał swej bestii buchnąć ogniem w uchodźców. Z płomieni cało wyszedł jedynie ów szaroskóry młodzieniec. Wtedy Axeman zeskoczył ze swojej bestii i rozbił kamienne ciało chłopca swym potężnym toporem w drobny mak. Poczym zarządził powrót do obozu i spytał się swojego kapłana, kiedy w końcu uda im się znaleźć i zabić właściwego chłopca, syna Hulka i Caiery.

Później, w obozie barbarzyńców, którzy okazali się również kanibalami. Przy wielkich kotłach z gotującą się wodą siedzą pogodzeni ze swym losem, schwytani uchodźcy. Pośród pojmanych są też karaluchopodobne potwory, które na widok zbliżających się do nich barbarzyńców zaczynają piszczeć wniebogłosy. Wtedy znienacka wyskakuje postać, która rąbie swym kamiennym siepaczem oprawców na kawałki. To pojawił się prawdziwy syn Hulka, Skaar. Już w pełni dorosły, z długimi włosami i charakterystycznym tatuażem na ramieniu. Zaalarmowany krzykami Axeman wyszedł ze swojego namiotu i widząc, co się dzieje, złapał za swój topór, po czym rzucił się na Skaara.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1 Skaar: Son Of Hulk #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.