Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #2

Skaar: Son Of Hulk #2

Skaar: Son Of Hulk #2

"Blood of the Dragon"

Postacie
Zapowiedź

Kapłani żądają ofiar z niemowlaków, barbarzyńskie hordy ujeżdżają piekielne bestie, cała planeta drży od wojennych werbli, a jemu ostał się ino topór...

Cytat

Axeman do Skaara: "I came here to kill a prophecy and gut a hero. But you're no savior. You're just an animal. Ha ha! Those poor, stupid imperians..."

Streszczenie

Obóz barbarzyńców. Skaar oraz Axeman, uzbrojeni w topory i miecze, rzucili się sobie do gardeł. Po krótkiej wymianie ciosów, przywódca barbarzyńców okazał się lepszy w fechtunku i wbił zielono-szaremu olbrzymowi w brzuch wielki miecz. Axeman już miał dobić syna Hulka, kiedy zaatakowało go kilka karaluchopodobnych potworów, zmutowanych hybryd rdzennych robakopodobnych mieszkańców Sakaar i wojowników Brood. Tymczasem jeden z niewolników przygotowywanych do pożarcia, szaroskóry starzec nazywający się Samem, próbował uspokoić Skaara i zalecał mu ucieczkę, gdyż nie odkrył on jeszcze prawdziwego potencjału swojej siły. Wyglądało na to, że obydwoje już się znają. Jednak syn Hulka wpadł w wojenny amok i nic nie słyszał. Wyrwał sobie miecz z bebechów i rzucił się z powrotem do walki. Niestety dla niego, do Axemana zdążyły dotrzeć już posiłki. Trzy skrzydlate smoki ujeżdżane przez barbarzyńców, które buchnęły ogniem w Skaara. Nic to nie dało, płomienie nie imały się zielono-szarego olbrzyma. Chwilę później walka przeniosła się w przestworza. Skaar uczepił się jednego z lecących smoków i rozpłatał mu brzuch wysoko nad ziemią, po czym przeskoczył na kolejną skrzydlatą bestię i ją też zabił. Na trzecim smoku czekał już na niego Axeman.

W tym samym czasie, poczynaniom Skaara przyglądała się niejaka księżniczka Omaka i jej dwaj przyboczni. Przez chwilę zastanawiali się, czy nie pomóc zielono-szaremu olbrzymowi w walce z Axemanem, ale doszli do wniosku, że jeśli to prawdziwy syn Hulka, to na pewno sam sobie poradzi. Omaka tytułuje się prawowitym spadkobiercą korony i protektorem Imperium. Pochodzi z rasy różowoskórych, ale ma ubiór, tatuaże i fryzurę charakterystyczną dla wojowników cienia. Zamiast rąk posiada mechaniczne ramiona zakończone wielkimi i ostrymi jak brzytwa ostrzami. Wpadła ona wraz ze swoimi przybocznymi do obozu barbarzyńców i bezlitośnie zaczęła siekać na kawałki niedobitki pozostawione przez Skaara.

Wysoko, wysoko nad nimi, Axeman wciąż walczył z synem Hulka. Skaar zabił skrzydlatego smoka, na którym obydwoje się znajdowali, poczym cisnął przywódcą barbarzyńców w dal mimo, iż i tak już spadali. Axeman ciężko łupnął o ziemię, ale szybko się pozbierał i zarządził swoim ludziom odwrót. Jeden z jego poruczników spytał, czy to roztropne pozostawiać zielono-szarego olbrzyma razem z księżniczką Omaką, główną przeciwniczką Axemana w wyścigu o tron. Całkiem możliwe, że zawrą przymierze przeciw Fillianom. Przywódca barbarzyńców uspokoił go. W końcu udało im się znaleźć prawdziwego syna Hulka i jedno, co można o nim powiedzieć, to że jest on na tyle wściekły i niestabilny, iż przyniesie same problemy swoim ewentualnym sojusznikom.

Tymczasem Skaar cały skąpany w smoczej krwi spadł tuż pod nogi Omaki. Syn Hulka szybko doszedł do siebie, ale mimo że walka była skończona, bitewny szał wciąż nim kierował.


"Shadow Tales" - part 1

Postacie:
* kapłan Axemana

Drugi obóz barbarzyńców. Jeden z niewolników wpadł przypadkowo na żołnierza i wywrócił kocioł z ludzkimi szczątkami. Pewnie od razu straciłby życie, gdyby nie to, że barbarzyńcy zauważyli walkę na skrzydlatych smokach odbywającą się właśnie nad pierwszym z obozów. Niewolnik uradowany spostrzegł, że to pewnie syn Hulka, który zgodnie z przepowiednią ma mieć moc swojego ojca i położyć kres panującemu chaosowi. Jego entuzjazm ostudził kapłan Axemana. Lepiej, żeby nikt tak potężny jak Hulk już nigdy nie stąpał po tej planecie, bo wtedy tacy prości ludzie jak oni umierają milionami. Po czym kapłan przypomniał wszystkie masakry, które były po części winą zielonego olbrzyma, od wypuszczenia Cierni, po wysadzenie Crown City. Łatwo nienawidzić takiego Axemana i barbarzyńców, ale nawet oni mają mniej ofiar na swoim sumieniu. Wtedy kapłan został wezwany, żeby opatrzyć rany swojego pana, a niewolnik zaczął się zastanawiać, czy syn Hulka rzeczywiście jest wybawicielem.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #2 Skaar: Son Of Hulk #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.