Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #3

Skaar: Son Of Hulk #3

Skaar: Son Of Hulk #3

"The Princess and the Beast"

Postacie
Zapowiedź

On jest zrodzoną z ognia i wychowaną przez potwory maszyną do miażdżenia. Ona jest Imperialną bohaterką pretendującą do miana najpiękniejszej wojowniczki na planecie. Czy Skaar i księżniczka Omaka połączą siły, aby uratować ciemiężonych przed hordami bezlitosnych barbarzyńców? Czy może z nienawiścią rzucą się na siebie?
Plus, zapowiadana jako wstrząsająca, druga historia narysowana przez Butcha Guice.

Cytat

Omaka: "Forgive us and protect us, o prophet..."
Skaar: "Pft. &#$% your prophet."
Omaka: "You... you can talk?"

Streszczenie

Skaar oraz Omaka rzucili się sobie do gardeł, jednak w ostatniej chwili powstrzymał ich Old Sam. Jest on, jak sam wyjaśnił, przewodnikiem hulkowego syna i prowadzi go na Skały Proroka, żeby tam ujawnić prawdziwy potencjał i przeznaczenie szaro-zielonego olbrzyma. Wtedy na rozmawiających spadły wielkie, ogniste kule. To katapulty Axemana ostrzeliwały ich pozycje. Przywódca barbarzyńców sam prowadził ten atak razem ze swoim przybocznym, porucznikiem Skee. Lecz gdy Axeman na chwilę zasłabł na wskutek ran odniesionych wcześniej w walce ze Skaarem, żołnierze obsługujący katapulty rzucili się na niego w celu pozbawienia go życia oraz przywództwa. Jednak Axeman szybko pozbierał się i rozrąbał swym toporem buntowników, po czym kazał swojemu porucznikowi wezwać kapłana.

Tymczasem, gdy ustał ostrzał, Omaka zaatakowała Skaara udowadniając, że nie lubi pozostawiać nierozstrzygniętych potyczek. Jej napaść znienacka strasznie rozwścieczyła syna Hulka. Skaar, po przyjęciu kilku ran ciętych, w końcu dopadł księżniczkę i wyrwał jej jedno z jej mechanicznych ramion. Wtedy pojawiły się zwabione zapachem krwi Wildeboty. Dzikie roboty kolejnej generacji, które prawdopodobnie zasymilowały się z pozostałymi na planecie cyborgami Death's Head, dużo bardziej niebezpieczne i krwiożercze, niż te z czasów "Planet Hulk". Omaka oraz Skaar musieli szybko się pogodzić i razem stanąć do walki z maszynami, podczas której okazało się, iż syn Hulka nie jest tylko tępym osiłkiem, ale potrafi również płynnie się wypowiedzieć.

Nieco później. Barbarzyńcy Axemana przeszukują zgliszcza po walce Wildbotów z Omaką oraz Skaarem. Są zaskoczeni, że tej parze udało się ujść z życiem. Niepokoją się również, że ten chwilowy sojusz może przeszkodzić Axemanowi w drodze po tron imperium. Uspokaja ich dopiero kapłan. Według niego Skaar nie jest żadnym wybawicielem, a już na pewno nie będzie pomocny księżniczce Omace. Kapłan jest pewny swego, jakby już znał treść proroctwa, po które dopiero idą Old Sam oraz syn Hulka.


"Shadow Tales" - part 2

Postacie:
* Axeman Bone

Dziesięć lat temu, Axeman Bone był pierwszym z generałów Red Kinga. Prowadził wojny w jego imieniu i udało mu się zjednoczyć wszystkie sześć królestw w jedno wielkie imperium. Dzięki niemu cała władza spoczęła w rękach jednego człowieka, Red Kinga. Ale nowy imperator nie mógł znieść jego ciągłych sukcesów, więc wysłał go na wojnę z barbarzyńcami. Podczas gdy Axeman zarzynał się w nieskończonej ilości bitew, Red King pozbył się innych zagrożeń w stolicy. Imperator wyciął w pień wszystkie sześć rodzin królewskich, każdego, kto miałby choćby odrobinę błękitnej krwi, łącznie ze swoim dzieckiem. Z masakry tej przeżyła jedynie młoda księżniczka, Omaka, którą opętała żądza zabijania i bezkompromisowość w dążeniu po należny jej obecnie tron.

Teraźniejszość. Kiedy wieść o ciężkim stanie zdrowia Axemana rozniosła się po obozie barbarzyńców, ze wszystkich stron zaczęli schodzić się buntownicy i skrytobójcy. Każdy, komu starczy odwagi, chce zostać nowym przywódcą hord. Axeman, niegdyś największy z generałów imperium, teraz musi ratować się ucieczką z własnej siedziby. Na szczęście dla niego, buntownicy nie są zorganizowani i padają jak muchy pod ciężarem jego topora. Nawet i niewolnicy po długotrwałej indoktrynacji mu pomagają. Tym razem Axemanowi się udało, wciąż jest niekwestionowanym przywódcą barbarzyńców.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #3 Skaar: Son Of Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.