Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #1

New Warriors #1

New Warriors #1

"From The Ground Up!"

Postacie
Cytat

Nova: "Look out, babe!"
Namorita: "Why did Terrax screamed like that? And why did that punk risk suicide by calling me 'babe'?"

Streszczenie

Noc, jeden z dachów w Queens. Night Thrasher pyta się trzymanego przez niego młodego człowieka, czy nazywa się Richard Rider. Słysząc odpowiedź twierdzącą, zrzuca go z dachu. Młodzieniec nagle wzbija się w powietrze, ucieszony, że jego zdolności wróciły. Pyta się Thrashera, skąd wiedział, że był kiedyś Novą i wciąż ma moc, ale on odpowiada, że zgadywał. Rider rzuca się na niego, ale ten go obezwładnia i mówi, że ma wobec niego plany.

Następnego dnia. Do posiadłości Avengers próbuje się dostać Vance Astrovik, znany jako Marvel Boy. Zostaje szybko unieruchomiony przez systemy bezpieczeństwa, a po chwili wychodzi do niego Kapitan Ameryka. Marvel Boy mówi mu, że chce się przyłączyć do Avengers, ale Steve Rogers odpowiada, że jest za młody. Odchodząc, spotyka Night Thrashera i Novę, którzy proponują przyłączenie się do ich grupy. Cała trójka wraca do Budynku Ambrose’a, gdzie Thrasher mieszka jako Dwayne Taylor ze swoimi opiekunami: Chordem i Tai. Wyjaśnia nowym partnerom, że jego rodzice zostali zamordowani, kiedy był chłopcem i ma zamiar ścigać kryminalistów. Mówi, że włamując się do systemów różnych organizacji, dowiedział się o Novie i Marvel Boyu i wybrał ich do swojej grupy. Następnie razem z Chordem dostaje się do baz danych Klubu Hellfire i zdobywa adres Angeliki Jones, czyli Firestar. Dwayne dzwoni do niej i mówi, że świat dowie się, że jest mutantem, jeżeli w ciągu godziny nie pojawi się w Budynku Ambrose’a. Dziewczyna ze wściekłości niszczy ścianę pokoju generowanymi przez siebie mikrofalami.

Queens. Ekipa badawcza z firmy Genetech pod kierownictwem Waltera Rosena bada teren, na którym nastąpiło skażenie gleby. Pomagają im studenci z Uniwersytetu Empire State, wśród których jest Nita Prentiss, czyli Namorita. Genetech używa maszyny do odnajdywania i izolowania materiałów radioaktywnych w glebie. Nagle w zbiorniku dochodzi do wyładowania energii, ziemia formuje się w postać, która okazuje się przywróconym do życia Terraxem. Namorita próbuje go powstrzymać, ale kosmita ciska w nią kupą ziemi, a po chwili odtwarza swój energetyczny topór.

Budynek Ambrose’a. Firestar wita czekających na nią Thrashera, Novę i Marvel Boya wiązką mikrofal. Dwayne zaczyna ją uspokajać i tłumaczyć, po co ją sprowadził, kiedy wszystko zaczyna się trząść. Śledząc komunikację policji dowiaduje się, że źródło problemów leży w Queens i razem z pozostałą trójką wyrusza tam i przychodzą Namoricie z pomocą.

Tymczasem ze Springdale do Nowego Jorku przyjeżdżają Robbie i Maddie Baldwinowie. Kupując nowy telewizor, chłopak widzi transmisję z walki młodych super-bohaterów z Terraxem i zmieniając się w Speedballa postanawia się do nich przyłączyć.

Queens. Terrax odpiera ataki Novy, Firestar i Night Thrashera, którego rzuca w kierunku ostrego kawału metalu, ale Dwayne zostaje uratowany przez Marvel Boya. Namorita podnosi kosmitę, który zaczyna wrzeszczeć z bólu. Nova ratuje ją przed ciosem Terraxa, ale sam dostaje od niego pięścią. Speedball, który właśnie przybył, zaczyna szybko uderzać kosmitę, skacząc dokoła niego. Marvel Boy zamyka w polu telekinetycznym bańki wytwarzane przez Baldwina i kiedy nabierają one wielkiej prędkości, posyła je w kierunku Terraxa, ale to tylko go rozwściecza. Night Thrasher woła, że obcy regeneruje się przez kontakt z ziemią, więc Nova i Namorita podnoszą go do góry. Widząc, że z Terraxem dzieje się coś dziwnego, rzucają go jeszcze wyżej, a kosmita eksploduje. Rider jest wściekły na Taylora, że pozwolił im zabić Terraxa, ale on mówi, że to był pomysł Waltera Rosena. Na miejsce przybywają Kapitan Ameryka, Quasar i She-Hulk, którzy mówią, że zajmą się resztą. Młodzi bohaterowie czują się niedocenieni, a Night Thrasher proponuje pozostałym przyłączenie się do niego i zajmowanie się przestępstwami, którymi Avengers lub Fantastyczna Czwórka się nie zajmują. Speedball, Namorita i Marvel Boy zgadzają się od razu, a Firestar i Nova po namyśle. Robbie mówi, że w telewizji nazwano ich New Warriors. Pozostali zgadzają się, że to dobre imię dla ich grupy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.