Avalon » Serie komiksowe » New Warriors » New Warriors #6

New Warriors #6

New Warriors #6

"The Inhuman Condition"

Postacie
Cytat

Speedball (kiedy Night Thrasher postanowił pomóc pracownikom Stane'a): "I kinda like this! The new and improved Night Thrasher, junior altruist!"

Streszczenie

Filipiny. Night Thrasher i Speedball muszą trzymać Novę, który jest wściekły na Hanklina za wystrzelenie rakiety z resztą New Warriors na pokładzie. W końcu wyrywa się przyjaciołom i wynosi mężczyznę wysoko nad ziemię, zmuszając go do przyznania się, że na Księżycu jest miasto, które Stane International chce przejąć, ale najpierw muszą pozbyć się jego mieszkańców, zrzucając na nich toksyczne odpady. Rich zostawia Hanklina na ziemi i chce znaleźć sposób na dostanie się na Księżyc, ale Night Thrasher i Speedball chcą najpierw ugasić pożar ośrodka i ewakuować ludzi. Przy pomocy mandroidów idzie im to całkiem sprawnie. Skończywszy, chcą odejść, ale Hanklin chce ich zatrzymać. Wtedy jeden z mandroidów podnosi go i przekonuje, że New Warriors bardzo im pomogli i są wolni. Chord próbuje skontaktować się z Avengers i Fantastyczną Czwórką, ale bez powodzenia.

Na pokładzie rakiety, Marvel Boy i Firestar zajmują się cierpiącą z powodu odwodnienia Namoritą. Star Thief decyduje, że rakieta musi zostać zniszczona, nawet za cenę życia jej pasażerów, ponieważ nie można dopuścić do wyrzucenia zanieczyszczeń w kosmosie, ponieważ może to kiedyś zagrozić Ziemi. New Warriors rozumieją to, ale Firestar nie chce umierać. Marvel Boy pociesza ją, ściąga maskę i mówi, że ma na imię Vance. Namorita uważa, że bohaterowie nie powinni tak po prostu godzić się na śmierć. Nagle cała czwórka zostaje teleportowana.

Egipt. Tajemnicza kobieta prowadzi wyprawę do piramidy na środku pustyni. Po wejściu do jej środka cieszy się, że miejsce, w którym przed wieloma laty została pochowana, wciąż jest w dobrym stanie.

Księżyc. Namorita budzi się w zbiorniku wodnym i zauważa obok siebie Tritona, przez co domyśla się, że znajduje się w Attilanie. Niedługo potem New Warriors i Star Thief stają przed Black Boltem i resztą rodziny królewskiej. Star Thief opowiada, że kilka miesięcy temu na jego samochód spadł sztuczny satelita. Jego rodzina zginęła na miejscu, a on sam doznał obrażeń, które zmusiły go noszenia stroju ochronnego. Od tej pory stara się, aby żaden człowiek nie cierpiał z powodu badań kosmosu. Karnak zawiadamia wszystkich, że rakieta Stane International dotrze do Attilanu w ciągu jednego dnia. Medusa domyśla się, w jakim celu została ona wysłana. Star Thief decyduje, że miasto powinno zostać zniszczone i ucieka, nie chcąc dopuścić do zatrzymania rakiety. Black Bolt i New Warriors ruszają w pogoń, a wkrótce dołącza do nich reszta rodziny królewskiej. Wspólnymi siłami uszkadzają skrzydła Star Thiefa, pokonują go i w końcu Medusa wrzuca go do głębokiego krateru. Bohaterowie schodzą w jego głąb, a następnie docierają tunelem do kwatery Watchera. Tam Star Thief, który został schwytany przez Uatu, przyznaje, że się mylił: to nie badania kosmosu są zagrożeniem, lecz jego niewłaściwe traktowanie. Star Thief postanawia połączyć siły z New Warriors i Inhumans w celu uratowania Attilanu. Po naprawieniu jego kombinezonu on, Firestar i Black Bolt wyruszają na spotkanie rakiety i wspólnymi siłami całkowicie niszczą ją i odpady na jej pokładzie. Później Star Thief decyduje się pozostać na Księżycu, a Lockjaw teleportuje New Warriors do Budynku Ambrose'a. Tam bohaterowie spotykają drugą połowę grupy, która właśnie wróciła i wszyscy cieszą się, że nikomu nic się nie stało.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Warriors #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.