Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #21

Nova vol. 4 #21

Nova vol. 4 #21

"Brave New World"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy nowy korpus Nóv zaczyna strzec prawa na Ziemi, czy ktoś jeszcze potrzebuje Richarda Ridera?

Cytat

Thing: "Don't tell me he's made Ego a blasted Centurion!"

Nova: "No, Mr. Grimm. I don't think anyone would be foolish enough to recruit a planet into the Corps."

Human Torch: "Right. For a start, you'd need a really big helmet..."*

Streszczenie

Richard w pośpiechu opuszcza Ziemię, wchodząc na orbitę, i jednocześnie próbuje się skontaktować z Worldmindem, by ostrzec go o przybyciu Ego i prosić o zebranie Korpusu. Ku jego zaskoczeniu, Worldmind przemawia uspokajająco z powierzchni żyjącej planety oświadczając, że Ego zastąpi Xandar jako siedziba Nova Corps i jest to początek jego pełnej odbudowy. Richard próbuje mu przypomnieć o problemach, jakie Ego sprawiał Fantastic Four, a kiedy przywódca oświadcza, że do jego celów nadaje się idealnie, cała reszta Korpusu wylatuje na spotkanie Novie Prime. Inni nie podzielają jego obaw, a wręcz są pełni entuzjazmu. Twierdzą też, że będzie bezpieczniej dla niego, jeśli przestanie dzielić ciało z Worldmindem i oferują się odeskortować go do nowej centrali. Po drodze mijają tworzące się budynki Korpusu, a Richard dochodzi do wniosku, że to wszystko musiało być zaplanowane od jakiegoś czasu i dzieje się zdecydowanie za szybko. Gdy stają przed jego obliczem, sam Worldmind mówi, że planował to od miesięcy. Richard czuje się zdradzony i wykorzystany, a nade wszystko boli go brak zaufania ze strony kogoś, z kim dzielił świadomość. Worldmind dziękuje mu za wszelką pomoc, ale twierdzi też, że zbyt często mu się sprzeciwiał i był niewygodnym nosicielem, chociaż z pewnością wynikało to z różnicy poziomów intelektualnych między nimi. Bardziej niż tym stwierdzeniem Richard zszokowany jest jednak wiadomością, że Worldmind praktycznie poddał Ego lobotomii, by przejąć kontrolę nad jego ciałem. W tym momencie wtrąca się Robbie twierdząc, że Ego poddał się temu dobrowolnie i zarzucając bratu, że nie rozumie lub nie dopuszcza do siebie perspektyw, jakie stoją przed nimi. Gdy Richard próbuje wytłumaczyć, że działają za szybko i nierozważnie, pozostali dają mu do zrozumienia, że gada bzdury, a Robbie dorzuca, że jest zazdrosny. Richard nie komentuje tego, tylko wychodzi w ciszy, aby nie powiedzieć czegoś, czego obaj pożałują. Worldmind próbuje go zatrzymać, przypominając o konieczności przeniesienia rezerw Nova Force na Nowy Xandar, ale Rich mówi, że zajmą się tym jak wróci, bo potrzebuje chwili w samotności. Gdy tylko wchodzi w atmosferę, na drodze staje mu całe lotnictwo Ameryki z Fantastic Four na czele.

Trochę później, w Baxter Building, Reed wyjaśnia, że pojawienie się Ego zostało uznane za kolejną inwazję obcych i to postawiło wszystkich na nogi. Richard próbuje tłumaczyć, co się stało i uspokaja ich do tego stopnia, że Richards gotów jest pozostawić sprawy w rękach Korpusu, ufając jego renomie. Nova dzieli się jednak swoimi wątpliwościami, że coś dziwnego dzieje się z Worldmindem i przyznaje, że martwi się o niedoświadczonych rekrutów. Niespodziewanie do pokoju wchodzi Robbie, który wyjaśnia, że przybył, bo martwił się o brata, a przy okazji przyniósł wiadomość od Worldmindu. Hologram uspokaja, że wszystko jest pod kontrolą, a dzięki technologii grawimetrycznej obecność Ego nie zagraża Ziemi. Oferuje Reedowi pełny dostęp do swoich danych, jeśli to go uspokoi, a ten wydaje się zachwycony taką możliwością i Sue musi sprowadzić go na ziemię. Worldmind twierdzi jednak także, że za każdym razem, kiedy całą Nova Force powierzano jednej osobie, kończyło się to uszczerbkiem na zdrowiu lub szaleństwem i obawia się, że dotknęło to także Richarda. Sam zainteresowany jest innego zdania, ale gdy zaczyna krzyczeć, emanuje energią, a to tylko dodaje argumentów oskarżeniom. W końcu sam zaczyna się zastanawiać, czy aby nie oszalał i daje się przekonać, by wrócił na Nu-Xandar i oddał rezerwy Nova Force.

Po drodze, Richard przeprasza brata za swoje wybuchy, a ten zrzuca winę na anomalie związane z Nova Force i zapewnia, że wszystko będzie dobrze, kiedy się jej pozbędzie. Na miejscu Worldmind oświadcza, że wszystko jest gotowe do transferu, a inni członkowie Korpusu oddają hołd Novie Prime za jego poświęcenie. Kiedy jednak Richard przygotowuje się do oddania mocy, rozmyśla się w ostatniej chwili i oświadczając, że dzieje się coś złego krzyczy, że nie pozwoli na to. Worldmind ogłasza, że Richard oszalał i każe pozostałym go zatrzymać, jednak ten bez większego problemu przebija się przez cały odział i leci w kierunku wyjścia. Gdy jednak zbliża się do Worldmindu, ten oświadcza, że nie ma innego wyjścia, jak siłą odebrać mu Nova Force. W błysku światła kombinezon Richarda znika i ten pada nagi na ziemię. Worldmind ogłasza, że nie jest dłużej godny miana Centuriona, w związku z czym został całkowicie pozbawiony mocy i wydalony z Korpusu, a następnie teleportuje go przed dom rodziców. Richard Rider krzykiem rozpaczy przyjmuje fakt, że znowu jest zwykłym człowiekiem.


[*/ z pozdrowieniami dla Mogo z Green Latern Corps - Gil]

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #21 Nova vol. 4 #21

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.