Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #7

Skaar: Son Of Hulk #7

Skaar: Son Of Hulk #7

"Return Of The Silver Savage"

Postacie
Zapowiedź

Pradawne wróżby mówią, że pewnego dnia wielki, szaro-zielony olbrzym będzie szalał po zniszczonej planecie Sakaar, że pewnego dnia syn zmierzy się ze swym ojcem, który pozostawił go na pastwę potworów i szaleńców. Ale póki co, Skaar musi dożyć do tych czasów, tym bardziej będzie to ciężkie, ponieważ na drodze stanie mu Silver Savage. Tak, tak. Nie kto inny, jak Silver Surfer powraca na planetę Sakaar, a w komiksie rozpoczyna się nowa historia.

Cytat

Skaar: "In every corner of this world... Children screaming. Killers laughing. Blood seeping into the sand and stone. No more waiting. No more words. I am Skaar... killer of killers."

Streszczenie

O, dzika planeto Sakaar. Zniszczona i zarazem piękna. Rok temu w Twym najwspanialszym z miast, Twój lud był pełen nadziei, odbudowywał się po jarzmie Red Kinga. Lecz teraz już ich nie ma. Wszyscy zostali starci w pył w potwornej eksplozji, która nie oszczędziła nawet ich potężnej królowej, wojowniczki cienia, Caiery the Oldstrong. Przetrwała jedynie jedna istota. Ty, Skaar, syn Hulka i królowej Caiery. Zrodzony z ognia. Powinieneś zginąć w eksplozji albo utonąć w radioaktywnych bagnach. Ale dziedzictwo siły Twojego ojca i pradawna moc matki uratowały Cię. Wystarczająco długo, by zjednać sobie bestie, które chciały Cię pożreć. By uniknąć polujących na Ciebie barbarzyńców. By przeżyć obrzęd kapłanów, którzy naznaczyli Cię mianem niszczyciela i chcieli złożyć w ofierze. Być może oni wszyscy mieli rację. Jedyne, czego doświadczyłeś do tej pory, to krew i cierpienie. A teraz stoisz już jako dorosły mężczyzna na zgliszczach miasta Okini, dzierżąc w swym ciele pradawną moc całej planety. Jednym skinieniem możesz obrócić ją w perzynę i zalać lawą. I zważywszy na to, jak Cię tutaj traktowano, czemu nie? Ale na to nie mogę pozwolić. Gdyż jam jest Silver Surfer, herold Galactusa i tylko do mojego pana należy prawo i przywilej zniszczenia tej całej planety, tak jak i Ciebie.

Miasto Okini, jak i wszystko dookoła, drży w swych posadach, a zewsząd tryska lawa. Skaar, dzięki tajemniczej maszynie, w końcu posiadł całą pradawną moc, łącznie z tą, którą tysiące lat temu lud szaroskórych, tuż po przybyciu na Sakaar, wpompował w tę umierającą planetę, żeby utrzymać ją w jednym kawałku. Potęga syna Hulka była teraz wręcz niewyobrażalna. Nie tylko jego siła wzrosła, ale miał on także kontrolę nad całą planetą, znał jej historię i czuł wszystko, co po niej stąpa. Na dowód tego, w tłumie mieszkańców Okini wypatrzył jednego z różowoskórych, który brał udział rok temu w podłożeniu bomby w Crown City. Tłumaczenia zamachowca nic nie dały. Skaar tylko lekko skinął głową, a pod owym różowoskórym ziemia się rozstąpiła i pochłonęła go lawa. Zaiste, syn Hulka kontrolował teraz wszystko, co dzieje się na Sakaar.

Tymczasem, barbarzyńcy zaczęli przedzierać się przez główną bramę miasta Okini. Skaar ponownie tylko wykonał gest, a posłuszna mu planeta pochłonęła setki, jeśli nie tysiące wrogich istnień. Jednak Axeman oraz Omaka i jeszcze kilka osób wspólnymi siłami uniknęli zagłady. Old Sam próbował przemówić swojemu byłemu uczniowi do rozumu, ale nic to nie dało. Nawet Hiro-Kala nie był w stanie uspokoić gniewu Skaara. On również posiada cząstkę pradawnej mocy, choć nieporównywalnie mniej. Hiro-Kala czuł, jak pozbawiona swej całej mocy planeta umiera. Pradawni szaroskórzy, którzy oddali tysiące lat temu życie za Sakaar cierpieli, a ich skamieniałe szczątki odchodziły w zapomnienie. Młodzieniec podzielił się tymi odczuciami z synem Hulka, ale nie zrobiły one na nim żadnego wrażenia. Skaar za wszelką cenę chciał raz na zawsze wyplenić całe zło z Sakaar, choćby miało to i zabić ową planetę. Wtedy nagle z niewiarygodną prędkością nadleciał Silver Surfer i rzucił się na syna Hulka. Rozpoczęła się walka istnych tytanów.

Skaar oraz Silver Surfer wdali się w wymianę ciosów, która wyrządzała więcej szkody wszystkiemu dookoła, niż im samym. Lecz syn Hulka zachował wystarczająco dużo uwagi i współczucia, żeby uchronić mieszkańców miasta Okini przed skutkami tej straszliwej walki. Natomiast Silver Surfer wyjawił, iż przybył tutaj, ponieważ Sakaar jest następnym daniem w jadłospisie Galactusa. Według Srebrnego, Skaar powinien wpompować całą moc z powrotem w planetę. Specyficzny charakter Sakaar, połączony z pradawną potęgą, pozwoli zaspokoić głód Galactusa na tysiące lat. To uratuje setki innych światów i miliardy istnień, a syn Hulka zostanie obwołany wybawicielem dziesiątek cywilizacji. Najpierw jednak Skaar powinien użyć swojej nowej mocy, żeby wygrzebać z ziemi dziesiątki wielkich, kamiennych okrętów, którymi niegdyś przybyli tu szaroskórzy, i ewakuować wszystkich mieszkańców Sakaar, zanim przybędzie Pożeracz Planet. Lecz syn Hulka miał to gdzieś. Był gotów poświęcić wszystko, byle tylko pokonać Surfera. To strasznie rozwścieczyło Srebrnego. Użył on całej swej kosmicznej potęgi i powalił Skaara, po czym wyssał z niego pradawną moc, przelał ją na Sakaar i tam zapieczętował. Po tym, Surfer był mocno osłabiony i równocześnie zawiedziony. Wprawdzie uratował planetę przed rozpadem, ale teraz nikt nie może skorzystać z pradawnej mocy, żeby zlokalizować i uruchomić kamienne okręty, które miały pomóc w ewakuacji. Mieszkańcy Sakaar są skazani na zagładę razem ze swoją planetą. Nie widząc dla nich ratunku, Silver Surfer wdrapuje się na swą deskę i chce polecieć po swojego pana, Galactusa. Jednak Skaar widzi ratunek dla mieszkańców Sakaar. Wystarczy, że Srebrny Serfer już nigdy nie opuści tej planety i w ten sposób nie będzie mógł zdradzić jej położenia Pożeraczowi Światów. Syn Hulka rzuca się na osłabionego Surfera i powala go, a cyborgi Death's Head zaszczepiają na nim dysk posłuszeństwa. Po raz kolejny Silver Surfer dał się zniewolić na planecie Sakaar i teraz, razem z Red Kingiem, Wildebotami, cyborgami, bestiami oraz mieszkańcami miasta Okini, należy do armii Skaara, która wyrusza, aby raz na zawsze oczyścić planetę z wszelkiego zła.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #7 Skaar: Son Of Hulk #7 Skaar: Son Of Hulk #7 Skaar: Son Of Hulk #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.