Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #8

Skaar: Son Of Hulk #8

Skaar: Son Of Hulk #8

"Sins Of The Son"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy Silver Surfer znalazł się pierwszy raz na planecie Sakaar, był sponiewierany, zniewolony i musiał walczyć jako gladiator. Lecz tym razem jego pojawienie się wywołało istną panikę, gdyż przybył jako herold Galactusa - pożeracza światów! Przerażeni mieszkańcy planety zwracają się o pomoc do Skaara, lecz nadzieja szybko ich opuszcza, kiedy widzą, że syn Hulka zawiera sojusz ze srebrnym najeźdźcą.

Cytat

Kram: "How do you like your savior now?"
jeden z niewolników: "Maybe... Maybe there's a reason. His father, too, led an army of monsters..."
Kram: "Not like these, friend... Not like these."

Streszczenie

Równina Chaleen. Niedobitki Imperialistów, którzy nigdy nie podporządkowali się Hulkowi, wciąż używają robakopodobnych istot jako niewolników i zmuszają je do ciężkiej pracy. Nagle dobiegli do nich Hiro-Kala, Old Sam oraz Kram z ostrzeżeniem, że w ich stronę zbliża się wielka i brutalna armia Skaara. Słysząc to niewolnicy wszczęli bunt, oswobodzili się i chcieli zacząć walczyć ze swoimi ciemiężycielami. Wtedy powstrzymała ich potężna eksplozja energii autorstwa ubezwłasnowolnionego przez dysk posłuszeństwa Silver Surfera. Armia hulkowego syna już tam była. Imperialiści widząc w jej szeregach swojego byłego władcę, Red Kinga, posłusznie przyłączyli się do niej, tak jak im Skaar nakazał. Natomiast robakopodobni poczuli się zmieszani widząc ten sojusz, dlatego, za namową Hiro-Kala, Old Sama oraz Krama, którzy nieustannie ostrzegali ich przed synem Hulka, zostali na swych miejscach, kiedy wielka armia Skaara wyruszyła w dalszą podróż.

Później. Wielka armia Skaara zmierza w kierunku Fillii - ojczyzny barbarzyńców, jedynego królestwa, którego dekady temu nie udało się podbić i przyłączyć do Imperium. W czasie marszu jeden z żołnierzy zagadnął do Surfera, że to zaszczyt kroczyć wraz z tak potężnym wojownikiem. Jednak Srebrny w ogóle nie pochwala tej nowej misji oczyszczenia planety z całego zła. Metody Skaara wybitnie mu się nie podobają. Silver Surfer jest częścią tej armii tylko dlatego, że dysk wczepiony w jego pierś zmusza go do posłuszeństwa.

W końcu armia Skaara natrafiła na pierwsze oddziały wroga. Zwiadowcy wykryli wielki obóz barbarzyńców, a syn Hulka zamiast słuchać taktyków i go ominąć, albo chociażby opracować jakiś plan, pociągnął swych żołnierzy prosto w wir walki. Bitwa była wyjątkowo brutalna i krwawa. Nie oszczędzono nikogo, cały obóz barbarzyńców został zgładzony. Po walce, Skaar w myślach usłyszał głos swojej matki, której dusza, wraz z pradawną mocą, żyje we wnętrzu planety, mówiący mu, że to co robi jest złe, że jest zbyt okrutny. Silver Surfer też to słyszy i w przeciwieństwie do syna Hulka, on przejmuje się prośbami i lamentem Caiery.

Tymczasem. Nadmorskie miasto It'Jam, stolica Fillii. W jednej ze świątyń Axeman Bone modli się wraz ze swoją córką. Władca barbarzyńców przybył do niej jak najszybciej, gdyż Skaar zagroził jej śmiercią podczas bitwy pod miastem Okini. Na szczęście dziewczynce nic nie jest. Axeman ukrywał ją od urodzenia i trzymał z dala od swoich spraw, żeby była bezpieczna. Sam fakt, że Skaar dzięki pradawnej mocy dowiedział się o jej istnieniu, jest wystarczająco denerwujący. Wtedy modlących się nawiedziła Omaka. Księżniczka donosi, że syn Hulka i jego armia zbliżają się. Jednak Axeman się tym nie przejmuje. Ma plan i zamierza skorzystać z pomocy smoków. Wprawdzie Skaar już je spotkał i bez problemu dawał sobie z nimi radę, ale wtedy to były tylko młode. Tym razem Axeman Bone ma zamiar skorzystać z tych w pełni dojrzałych.

Następnego dnia. Armia Skaara pojawiła się już pod murami It'Jam. Omaka sama wyszła jej na spotkanie, aby osobiście rozmówić się z synem Hulka, ale po kilku zdaniach obydwoje zaczynają ze sobą walczyć. W tym samym czasie mieszkańcy It'Jam zgromadzili wszystkich swoich niewolników na głównym dziedzińcu miasta, pozostawiając ich na pastwę losu, a sami ewakuowali się na statki. Wszystkie okręty już odpłynęły, z wyjątkiem jednego, który czekał jeszcze na Axemana. Przywódca barbarzyńców wciąż był w świątyni. Właśnie zakończył swój rytuał i uderzeniem w mistyczny gong przywołał wszystkie smoki. Momentalnie na niebie pojawiło się kilkanaście skrzydlatych młodych, a spod ziemi wypełzły te dorosłe, olbrzymie, które były niemal tak wielkie, jak całe miasto. Zapanował kompletny chaos i zniszczenie. W tym wszystkim, Skaar wypatrzył, że Axeman ucieka na statek, więc nie bacząc na smoki wdarł się do miasta. Tuż za nim udał się Siver Surfer, ale po to, żeby z dziedzińca uratować niewolników. Wtedy ponownie odezwał się głos Caiery błagający, aby jej syn porzucił tę szaloną chęć zemsty i pomógł niewinnym ludziom. Tymczasem Axeman był już na swym okręcie, ale tam dowiedział się, że jego córka uciekła z powrotem do miasta. Przywódca barbarzyńców szybko wskoczył na jedną z łatających platform i pognał jej poszukać. Znalazł ją pośród niewolników, jednak ta nie chciała z nim iść. Kilka dni temu, kiedy Skaar zlokalizował ją dzięki pradawnej mocy, przy okazji przekazał jej całą wiedzę o jej niesławnym ojcu. Dziewczyna dowiedziała się o wszystkich zbrodniach Axemana i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Ma nadzieję, że zarówno on, jak i syn Hulka zginą tutaj dzisiaj, a wtedy Sakaar na pewno będzie lepszym miejscem. Natomiast Skaar wciąż gnał z żądzą mordu w stronę portu, przebijając się przez zastępy smoków i nic nie robiąc sobie z próśb oraz ostrzeżeń swojej matki. Aż ta w końcu postanowiła dać mu nauczkę i przywołać do porządku. Nie po to ginęła chroniąc jego życie, aby Skaar wyrósł na brutalnego dzikusa. Nagle przed synem Hulka wypiętrzyła się skalna ściana, zagradzająca mu drogę, po czym pojawił się wielki cień o znanych nam kształtach, który potężnie łupnął nim o ziemię. Czy to możliwe? Czy to sam Hulk przybył skarcić swojego niepokornego syna, a może to tylko manifestacja pradawnej mocy i woli Caiery? Przed leżącym i na wpół przytomnym Skaarem stanął jego rozwścieczony ojciec, odziany w zbroję i uzbrojony w wielki żelazny buzdygan.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #8 Skaar: Son Of Hulk #8 Skaar: Son Of Hulk #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.