Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #10

Skaar: Son Of Hulk #10

Skaar: Son Of Hulk #10

"Silver Surfer Returns!" - part 4 of 4

Postacie
Zapowiedź

Syn Hulka różni się od swojego ojca i postępuje inaczej. Czy Silver Surfer pokona jego gniew i dotrze do jego duszy? I czy Skaar sprawi, że Galactus nie zniszczy jego rodzinnej planety? Nie przegapcie ostatecznej konfrontacji Silver Surfera i Skaara!

Cytat

Skaar: "I am Skaar. Son of Sakaar. And I never let you kill this world."

Streszczenie

[Uwaga: Seria z niewiadomych przyczyn, chwilowo, na ten i następny numer, zmieniła nazwę na samo Skaar - BB]

Planeta Sakaar. Hiro-Kala, Old Sam i Kram zdążyli dobiec już do grupki ludzi znajdujących się na zgliszczach miasta It'Jam. Tam, z nieskrywaną radością, przywitali się z kamienną emanacją ducha Caiery. Była królowa oznajmiła im, że wysłała Skaara w przestrzeń kosmiczną po naukę.

Przestrzeń kosmiczna. Skaar, słysząc w głowie głos Silver Surfera i mając jego moc, zaleciał na srebrnej desce przed oblicze Galactusa. Tylko po to, żeby się dowiedzieć, że ten ma już dość czekania i zabiera się za konsumpcję planety Sakaar. Syn Hulka próbował go powstrzymać, ale bezskutecznie. Skaar widząc, że tak nic nie wskóra, rzucił się na pomoc mieszkańcom swojej rodzinnej planety. Lecz Galactus rozpoczął już wysysanie energii ze Sakaar, a po całym globie przelała się fala zniszczenia i ognie zagłady, które trawiły wszystko i wszystkich. Po chwili nie ostało się nic. A synowi Hulka, mimo usilnych starań, nie udało się nikogo uratować. Tylko on był na tyle wytrzymały, aby przeżyć ten armageddon i teraz dryfował bezwładnie w kosmicznej nicości. Nagle, obok pojawił się Silver Surfer i wyjaśnił, iż to była tylko wizja tego, do czego mógł doprowadzić Skaar swoją porywczością i zadufaniem. Syn Hulka mógł uratować mieszkańców swojej planety przed nieuniknionym, kiedy dzierżył w swych dłoniach całą pradawną moc, a także poświęcając Sakaar oszczędzić tysiące innych światów. Wizja zagłady miała mu otworzyć oczy i wstrząsnąć jego sumieniem. Teraz Skaar dostanie swą drugą szansę. Po tych słowach, Srebrny zepchnął hulkowego syna ze swojej deski, a ten spadł na planetę Sakaar, przyciągany jej polem grawitacyjnym.

Kamienna emanacja Caiery widząc swojego syna powracającego z lekcji, jakiej miał mu udzielić Silver Surfer, obróciła się w pył, a cała pradawna moc ponownie przelała się na Skaara z chwilą, gdy ten tylko dotknął podłoża planety, a raczej porządnie łupnął przechodząc przez atmosferę. Lecz syn Hulka szybko doszedł do siebie, czując w sobie przypływ mocy, i pierwsze co zrobił, to wydobył z podziemi kilkanaście wielkich, kamiennych okrętów, którymi niegdyś przyleciał tu lud szaroskórych. Silver Surfer uradowany, myśląc, że to przygotowania do ewakuacji, zaczął zwoływać mieszkańców planety. Jednak Skaar nawet o tym nie myślał, tylko ponownie zaatakował Srebrnego, tym razem przy użyciu tych powietrznych statków i zadeklarował, iż nigdy nie pozwoli zniszczyć swojego rodzinnego Sakaar, nawet za cenę uratowania tysięcy innych światów. To strasznie rozłościło oraz rozczarowało Surfera i nie uległ on atakom dzięki swojej kosmicznej potędze. Lecz Skaar tym razem miał plan. Korzystając z pradawnych technologii kamiennych okrętów pootwierał dziesiątki wielkich portali nad planetą i zagroził, że dzięki nim da Galactusowi tylko posmakować energii drzemiącej w Sakaar, a resztę przetransferuje przez owe dziury w czasoprzestrzeni. To powinno uzależnić pożeracza planet od niej i tylko wzmóc jego głód, a w efekcie skazać jeszcze więcej i częściej inne światy na zagładę. Silver Surfer zawahał się i niezadowolony odleciał.

Mieszkańcy Sakaar spojrzeli z niedowierzaniem na hulkowego syna. Niby uratował ich planetę, ale skazał na zagładę tysiące innych światów oraz miliardy istnień. Duch Caiery ponownie się objawił w kamiennej formie. Była królowa załamana spojrzała na swojego syna, nie mogąc zrozumieć jak mógł to zrobić, ponownie. Najpierw go wydziedziczyła, a potem potężnym ciosem wyrzuciła w powietrze tak, aby wpadł do jednego z portali. Skaar został wygnany z Sakaar, tak jak kilka lat temu jego ojciec z Ziemi. Zielono-szary olbrzym został pozbawiony pradawnej mocy i wessany w dziurę czasoprzestrzenną, aby odbyć podróż w nieznane, a Silver Surfer z powrotem przywołany. Duch Caiery jest gotowy poświęcić planetę, aby zaspokoić głód Galactusa na najbliższe tysiące lat, a Srebrny zadeklarował, iż rozniesie wieść o jej odwadze i ofierze po całym uniwersum. Tymczasem Skaar powoli znikał w otchłani kosmicznego portalu, a nad Sakaar zawisło już widmo pożeracza planet.

[Uwaga: Przed następnym numerem należy przeczytać Planet Skaar Prologue - BB]

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #10 Skaar: Son Of Hulk #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.