Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #23

Nova vol. 4 #23

Nova vol. 4 #23

"End Of Story"

Postacie
Zapowiedź

Richard Rider musi pokrzyżować plany Worldminda, ale ponieważ nie ma już mocy Novy, będzie musiał zadowolić się czymś innym... na przykład zdolnościami Quasara.

Cytat

Rider: "I just don't think he's got... I mean, being a super hero... It takes a certain..."

Necker: "Courage?"

Rider: "Arrogance."

Necker: "Which you had in spades?"

Rider: "Doctor, I was the cockiest son of a shlag this side of Zeta Reticula."

Streszczenie

Richard siedzi w pokoju swojego brata i od niechcenia bawiąc się figurką Novy zauważa, że nie zdawał sobie sprawy z tego, jak bardzo Robbie mu zazdrościł. Towarzyszący mu Wendell odpowiada, że nie może tu spędzić całego dnia, bo czas nagli i powinni zastanowić się, co zrobić, żeby uratować mu życie. Richard powtarza jeszcze raz diagnozę, jaką usłyszał i dodaje, że Necker i Grunewald pracują nad rozwiązaniem, ale wydaje mu się, że tylko Worldmind mógłby coś na to poradzić. Na to jednak nie może liczyć. Vaughn oświadcza, że nie może tak po prostu stać i czekać, a zaraz potem spogląda gdzieś w bok i mówi, że poczuł coś dziwnego. Po tych słowach znika bez ostrzeżenia [a dokąd się udał, możesz przeczytać w Guardians Of The Galaxy #12 - Gil]. Sądząc, że Wendell znów stracił spójność i się rozproszył, Richard próbuje skontaktować się z doktor Necker, ale trafia na pocztę głosową. Gdy zaś wybiega z budynku, zastaje gwałtowną burzę, jakiej jeszcze nie widział.

 

Tymczasem, na orbicie Worldmind przedstawia członkom Korpusu szczegóły sytuacji, jaka zaistniała między Kree a Shi'Ar oraz plan interwencji. Dzieli rekrutów na kohorty i przydziela do konkretnych zadań. Robbie dołącza do Tre i Lindy, by upewnić się, jak sobie radzą. Gdy dowiaduje się, że oboje trafili do sił uderzeniowych, również ma nadzieje na taki przydział, a póki co uprzedza ich, by przygotowali się do podróży. Właśnie w tym momencie Worldmind zwraca się do wszystkich uprzedzając, że za chwilę wyruszą w obszar konfliktu, korzystając z portalu podprzestrzennego. Kilka minut później, Ego wkracza w ogromną bramę.

 

Gdy Richard dociera do kompleksu Projektu PEGASUS, zastaje tam dziesiątki agentów H.A.M.M.E.R. zabezpieczających teren. Jeden z nich zatrzymuje go i bierze na spytki, szukając pretekstu do aresztowania, ale z niewygodnej sytuacji ratuje Richarda doktor Necker, która oświadcza, że jest jej chłopakiem i przyjechał, by pomóc zabrać rzeczy. Czym prędzej pakują zawartość jej biurka i kilka pudeł do samochodu, po czym oddalają się. Necker przeprasza go za ten wyskok, wyjaśniając że ośrodek został przekazany pod nadzór Normana Osborna i większość personelu zwolniono w trybie natychmiastowym, a poza tym nie chciała ryzykować jego aresztowania. Mówi chwilę o swoich perspektywach i kontaktach, a gdy Rich wspomina o pogodzie wyjaśnia, że to efekt manewrów na orbicie i zniknięcia Ego.

 

W trakcie podróży tunelem podprzestrzennym, Worldmind przekazuje centurionom informację, że Malik Tarcel został mianowany Novą Prime. Podczas gdy ten wygłasza przemowę, Robbie zastanawia się, czy zapadła już decyzja o jego przydziale. Sprawdza to w banku danych, a gdy dowiaduje się, że przydzielono go do sekcji strategii i planowania, głośno protestuje, domagając się miejsca w pierwszej linii frontu. Worldmind odrzuca jego prośbę i daje do zrozumienia, że nie życzy sobie sprzeciwów ze strony kolejnego Ridera.

 

Richard wciąż martwi się o brata, wspominając swoje początki i dochodzi do wniosku, że brakuje mu arogancji potrzebnej do tej roboty. Doktor Necker mówi, że chociaż straciła dostęp do laboratoriów PEGASUSa, wciąż mogłaby chociaż spróbować mu pomóc i jest gotowa sięgnąć do swoich kontaktów, jeśli zgodzi się przymknąć oko na jej sekrety i nie zadawać pytań.

 

Wkrótce docierają do opuszczonego kina samochodowego, gdzie znajduje się wejście do ukrytego pod ziemią kompleksu. Richard zgaduje, że jest to laboratorium S.H.I.E.L.D., ale jego wątpliwości zostają rozwiane, gdy zauważa na krześle charakterystyczny kombinezon AIM. Necker twierdzi, że czasami z nimi współpracuje i natychmiast oboje wdają się w kłótnie na temat ich idei oraz metod działania. Richard oświadcza, że nie chce nic zawdzięczać terrorystom i woli poczekać na powrót Wendella, albo umrzeć, po czym opuszcza laboratorium. Ona dogania go już na zewnątrz i mówi, że rozumie jego decyzję, ale chciałaby, żeby przyjął butelkę kwantową, którą wykradła z projektu, bo może zdoła w czymś pomóc, a potem całuje go niespodziewanie. Richard zachowuje zimną krew i dziękuje jej, po czym rozbija przyrząd twierdząc, że nie chce ryzykować by dostał się w nieodpowiednie ręce. Z wybuchu energii wyłania się niespodziewanie Wendell, opowiadając w skrócie, jak udało mu się odzyskać Quantum Bands [raz jeszcze: Guardians #12 - Gil]. Wręcza je Richardowi oświadczając, że ocalą go, jeśli zgodzi się zostać protektorem uniwersum. Gdy tylko Richard dotyka bransolet następuje jego przemiana w nowego Quasara.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Nova vol. 4 #23 Nova vol. 4 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.