Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #11

Skaar: Son Of Hulk #11

Skaar: Son Of Hulk #11

"Skaar: Son Of Hulk" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Zbyt dziki dla dzikiej planety Sakaar, syn Hulka został wygnany ma małą, nic nieznaczącą planetkę o nazwie Ziemia! Czy przy tej okazji można odpuścić sobie konfrontację z ojcem? Chyba nie. Jedno jest pewne, powróci Przymierze! Ci potężni, kosmiczni bohaterowie wspierali zielonego olbrzyma podczas Planet Hulk oraz World War Hulk, ale czy dadzą sobie radę z jego synem? Skaar wypowiada wojnę całemu uniwersum Marvela. Rozpoczyna się Planet Skaar!

Cytat

Skaar: "Just tell me, how do I kill him?"
Kate Waynesboro: "Simple... you don't."

Streszczenie

[Uwaga: Seria chwilowo, na ten i poprzedni numer, zmieniła nazwę na samo Skaar, a owy komiks jest bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z wydania specjalnego Planet Skaar Prologue - BB].

Gabinet Normana Osborna. Dyrektor H.A.M.M.E.R. z zadowoleniem ogląda w telewizji wiadomości, w których przypisano mu wszystkie zasługi za powstrzymanie szalejącego olbrzyma zwącego się synem Hulka, jednocześnie podkreślając nieporadność Fantastic Four i She-Hulk. W międzyczasie Victoria Hand raportuje Osbornowi o sytuacji po tym zdarzeniu. Hulk, ten prawdziwy, zielony, gdzieś zniknął, a Warbound opuściło Gammaworld. Dyrektor H.A.M.M.E.R. nakazuje ich obserwować, ponieważ według niego Kate Waynesboro może coś jeszcze wiedzieć o niedawnym przybyszu, czym nie zechciała się podzielić.

Bakerville, Missouri. Osborn się nie mylił, Kate Waynesboro rzeczywiście coś wiedziała. Dzięki pradawnej mocy wyczuwała ona, iż Skaar nie zginął i razem z Elloe, Korgiem oraz bezimienną wojowniczką Brood wyruszyła samochodem na poszukiwania. Są oni już wpół drogi do Ohio.

Niedaleko Dayton, w Ohio. Skaar w swej, można by rzec, ludzkiej postaci przechadza się po lesie. Kojot, o którego się wcześniej zatroszczył zdechł, więc musiał go zakopać. Niecodzienny wygląd hulkowego syna przyciągnął uwagę dwójki dzieciaków z pobliskiej mieściny, chłopca i dziewczynki. Zaczęli oni podążać za Skaarem nie dając mu spokoju, zaczepiając i drwiąc z jego wyglądu. Syn Hulka próbując ich uniknąć, wszedł na stromą skarpę, lecz dzieciaki podążyły za nim. Nagle jeden z nich, chłopiec, spadł z tego urwiska. Skaar próbował go złapać, ale na próżno. Widząc tę krzywdę, hulkowy syn momentalnie przypomniał sobie inne jakie widział. Mianowicie ostatnie tchnienie swojej rodzimej planety, która dokonała żywota na jego oczach.

Zaledwie czterdzieści osiem godzin temu, kiedy Skaar był wciągany w kosmiczny portal, zdążył jeszcze zobaczyć jak Sakaar było niszczone. Jak skalna emanacja jego matki wznosi pradawną mocą wielkie, kamienne statki, na które w panice ewakuowały się setki, tysiące mieszkańców planety. Jak Galactus złapał ręką Caierę i poprzez nią pożerał całą energię z jej świata. I w końcu jak Sakaar rozpadło się w drobny mak. Wszystko to odbyło się na oczach hulkowego syna nim ten przeniósł się w nieznane i nic nie mógł on na to poradzić.

Teraz, planeta Ziemia. Niedaleko małej mieściny w Ohio. Policyjny patrol zatrzymał się widząc małą, zapłakaną dziewczynkę wybiegającą z lasu, a tuż za nią wyszedł szaroskóry, zakrwawiony chłopiec, Skaar. Funkcjonariusze w pierwszym odruchu rzucili się z pomocą dziewczynce i obezwładnili, po czym skuli hulkowego syna. Lecz nim zdążyli zauważyć, że ciągnął on za sobą prowizoryczne nosze, na których leżał chłopiec ze złamaną nogą i że tak naprawdę pomagał, to Skaar pod wpływem stresu przekształcił się z powrotem w zielono-szarego olbrzyma, dzikiego i brutalnego, jakiego dobrze znamy z poprzednich przygód.

Kilkaset mil dalej, na południowy-zachód, gdzieś na pustynnych terenach. Hulk zaszył się na pustkowiu i spokojnie wypoczywał, kiedy nagle ponownie coś poczuł, a jego oczy zalśniły zielonym blaskiem.

Z powrotem w Ohio. Skaar właśnie niszczył radiowóz i straszył policjantów, kiedy na to wszystko nadjechali członkowie Warbound. Przymierze próbuje przekonać olbrzyma, że wiedzą, co czuje i chcą mu pomóc poradzić sobie z gniewem. Proponują mu członkostwo w Warbound i ochronę przed niebezpieczeństwami tego, nowego dla niego świata. Przy nich znowu będzie mógł być sobą i powrócić do swojej ludzkiej formy. Jednak Skaar po krótkiej refleksji wysnuwa wnioski, iż dzięki nim dowie się czegoś więcej o swoim ojcu, żeby móc się z nim zmierzyć. Szybko dochodzi do rękoczynów, a nawet brutalnego mordobicia, w którym członkowie Przymierza nie maja szans. Wtedy uwagę walczących rozproszył zbliżający się odgłos dudnienia i potężne, systematyczne wstrząsy ziemi. To Hulk zbliżający się swoimi susami. Zielony olbrzym wpadł wściekle pomiędzy walczących, a sama energia jego skoku porozrzucała ich na boki i wytworzyła wielki krater. Starcie Hulka i Skaara zdaje się być już nieuniknione.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #11 Skaar: Son Of Hulk #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.