Avalon » Serie komiksowe » Skaar: Son Of Hulk » Skaar: Son Of Hulk #12

Skaar: Son Of Hulk #12

Skaar: Son Of Hulk #12

"Skaar: Son Of Hulk" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Coś, na co wszyscy czekali, odkąd ta seria powstała. Przygotujcie się na monumentalne miażdżenia, jakiego nie było od czasów World War Hulk. Zadziorny syn w końcu spotyka się z twardą ręką swego ojca, a konsekwencje tego będą odczuwalne na całej Ziemi. Hulk versus Skaar!

Cytat

Skaar: "This is my planet now."

Streszczenie

Ohio, niedaleko Shakesville. Hulk stanął naprzeciw swojego syna i żaden z nich nie jest zainteresowany rozmową, na co liczyli obecni tam członkowie Przymierza. Skaar szybko złapał za olbrzymi siepacz, jaki przywiózł ze sobą Korg i zaczął haratać nim swojego ojca. Na niewiele się to zdało i obydwa olbrzymy zwarły się w brutalnym pojedynku, wymieniając się ciosami tak potężnymi, że ziemia pod ich stopami zaczęła pękać i krwawić lawą. Korg nieroztropnie próbował ich rozdzielić, co przypłacił zebraniem kilku potężnych uderzeń, kiedy to Hulk złapał go za nogi i począł używać niczym maczugi. Tych walczących olbrzymów nie da się już powstrzymać. Przy okazji wyszło na jaw, że Hulk nie rozpoznaje swoich towarzyszy z Przymierza, a także kompletnie nie wie, o czym mówi Skaar wspominając planetę Sakaar. Okazało się, iż Banner skutecznie spycha na bok osobowość Zielonej Blizny, dlatego od czasu World War Hulk mamy do czynienia z prymitywnym i niezbyt rozgarniętym olbrzymem. Lecz teraz pod naporem wspomnień i widoku syna, który odziedziczył oczy po swojej matce, nagle Hulk wszystko sobie przypomniał i na nowo rozgorzał w nim niewyobrażalny gniew. Zielony olbrzym niemal rósł w oczach i buchał gamma-energią aż cała okolica zaczęła się trząść. Jednak po chwili przekształcił się w Bannera, a potem z powrotem w ograniczonego olbrzyma, który znowu nic nie pamięta. Widać, że jego osobowości walczą między sobą. Zaskoczony tym wszystkim Skaar poczuł się zawiedziony, chciał się zmierzyć ze swoim ojcem, potężnym królem, a nie głupim, zielonym olbrzymem.

W tym samym czasie, członkowie Przymierza, po doświadczeniach, jakie zebrał Korg, postanowili się już nie wtrącać w tę walkę. Zresztą nie mieli już ku temu sposobności, gdyż Kate Waynesboro zauważyła, że wciąż powiększające się pęknięcia ziemi niebezpiecznie zbliżają się do położonej niedaleko elektrowni atomowej. Członkowie Przymierza ruszyli tam z ratunkiem. Próbowali powstrzymać walające się budynki i kominy oraz pomagali pracownik elektrowni w ewakuacji.

Skaar tymczasem próbował ponownie sprowokować Hulka do ujawnienia się Zielonej Blizny. Lecz olbrzym tym razem najwyraźniej nie jest zainteresowany walką i jej unika. Kwituje, że nie wie kim jest Skaar ani czego od niego chce, po czym pozostawia go samego i doskakuje do elektrowni, aby pomóc członkom Przymierza.

Tam sytuacja nie wygląda najlepiej, zniszczenia są już zbyt duże, jeszcze chwila i nastąpi katastrofa. Wtedy, ku zaskoczeniu wszystkich, z odsieczą przybywa Skaar. Przy pomocy pradawnej mocy, do której ta posiadana przez Kate Waynesboro ma się nijak, załatał on pękającą ziemię, cofnął tryskająca lawę i scalił walące się budynki. Jednak to nie znaczy, że zrezygnował on ze swoich planów zemsty na ojcu. Skaar nagle przebił pierś Hulka swoim wielkim mieczem i odszedł odgrażając się, że powróci, kiedy będzie ktoś wart pojedynku, gdy ponownie pojawi się Zielona Blizna.

[Uwaga: Ciąg dalszy nastąpi w Incredible Hulk #601. - BB]


Tymczasem, po drugiej stronie uniwersum, na nieznanej planecie zamieszkiwanej przez lud szaroskórych. Silver Surfer wpadł z impetem do jednego z miast, do siedziby starszyzny, wszczynając w śród nich alarm. Po początkowych nieporozumieniach i obowiązkowych w takich sytuacjach pojedynkach, w czasie których wyszło na jaw, że mieszkańcy owej planety posiadają pradawną moc, w końcu Srebrny mógł w spokoju opowiedzieć, co go sprowadziło. Otóż Surfer przybył z ostrzeżeniem przed Galactusem. Miliony kilometrów stąd, na odległym Sakaar, Caiera the Oldstrong poświęciła siebie, aby zaspokoić głód pożeracza planet przekazując mu pradawną moc drzemiącą w jej świecie. Zrobiła coś, czego nie chciał dokonać syn jej i Hulka, Skaar, który za swoje czyny został wygnany i wrzucony do portalu czasoprzestrzennego. Po tak obfitym w energię posiłku Galactus zasnął, ponoć na wieki. Lecz Skaar będąc już wciąganym przez kosmiczny portal widział jak jego świat jest niszczony i zdołał jeszcze po raz ostatni zaatakować śpiącego pożeracza planet wystrzałem swojej własnej, pradawnej mocy. Oczywiście nie przyniosło to żadnego skutku, ale obudziło Galactusa, czego hulkowy syn już nie widział, gdyż został przeniesiony przez portal. A najedzony pożeracz światów, zamiast ponownie zasnąć, zapragnął więcej mocy, od której się uzależnił. Dlatego Surfer zbuntował się przeciw swojemu panu i przyleciał na tę planetę zamieszkiwaną przez lud szaroskórych, aby ich ostrzec przed nadciągającym w ich stronę Galactusem. Od teraz, gdziekolwiek znajduje się choćby część pradawnej mocy, tam pojawi się też pożeracz światów, aby ją pochłonąć. Ofiara Caiery i planety Sakaar poszła na marne, mimo to powinno się sławić po całym uniwersum ich poświęcenie. Za to imię Skaara, który wszystko zaprzepaścił powinno być przeklęte na wieki.

Z powrotem na Ziemi, Iowa, niedaleko Barnestown. Skaar przedziera się przez lasy i kiedy dochodzi do małego jeziorka, przekształca się w szaroskórego chłopca. Widział jak jego świat jest niszczony i pozostawił swój lud na pastwę losu, a teraz poważnie zranił swojego ojca. Chłopiec patrzy na odbicie w wodzie, lecz zamiast siebie widzi tam swoje wielkie, brutalne alter ego, przez co przeklina jego i zarazem własne imię.

[Uwaga: Od następnego numeru seria zmienia tytuł na Son Of Hulk. - BB]
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Skaar: Son Of Hulk #12 Skaar: Son Of Hulk #12 Skaar: Son Of Hulk #12 Skaar: Son Of Hulk #12 Skaar: Son Of Hulk #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.