Avalon » Serie komiksowe » X-Men Origins: Gambit » X-Men Origins: Gambit

X-Men Origins: Gambit

Postacie
Zapowiedź

Remy LeBeau jest jednym z najważniejszych członków X-Men, ale jego początki były niezbyt heroiczne. Marvel przedstawia jego związki z Sinisterem i Marauders oraz rolę, jaką odegrał podczas Mutant Massacre. Macie okazję prześledzić jego transformację z zera w bohatera.

Cytat

Gambit ładując kartę: "Let's make dis a night to remember"

Streszczenie

Rozdział 1: Nowy Orlean. Dzień ślubu Gambita i Bella Donny. Młodzi składają przysięgę, kiedy ceremonia zostaje przerwana przez brata panny młodej. Julien wyzywa LeBeau na pojedynek. Remy przyjmuje wyzwanie. Młodzieńcy sięgają po szpady. Boudreaux wytrąca broń z dłoni Gambita. Mutant wbija w przeciwnika naładowany energią sztylet, który wybucha. Goście są przerażeni mocami Lebeau. Młodzieniec jest zmuszony opuścić Nowy Orlean.

 

Rozdział 2: Gouffre Saint-Bernard. Gambit spotyka się z Sinisterem. Prosi go o pomoc w zapanowaniu nad swoimi mocami. Essex zgadza się pomóc złodziejowi, w zamian jednak oczekuje, że wykona on dla niego jedno zadanie. Wieczorem naukowiec przeprowadza operację na mózgu mutanta mającą zapewnić mu kontrolę nad mocami. W zamian za to Remy podróżuje po świecie rekrutując kolejnych członków Marauders. Kiedy zbiera całą drużynę, chce zakończyć współpracę z Sinisterem. Essex prosi go o ostatnią przysługę. Mówi Gambitowi, że jego grupa potrzebuje przewodnkia, aby wykonać pierwsze zadanie. Dodaje też, iż nikogo nie można skrzywdzić w ten sposób.

 

Rozdział 3: Alley. Remy prowadzi Marauders w kanałach Morlocków. Saclphunter wysyła Sabretootha przodem, aby sprawdził teren. Parę chwil później reszta drużyny zastaje Creeda nad ciałem Morlocka. W tym momencie Gambit orientuje się, po co Sinister wysłał tutaj Marauders. Próbuje zapobiec mającej nastąpić rzezi, jednak Sabretooth ciężko go rani. Pomimo rany LeBeau podąża za sługusami Sinistera. Kiedy dociera do osiedla Morlocków, jest świadkiem masakry. Umierająca kobieta prosi go, aby uratował jej córkę. Remy zbiera małą na powierzchnię. Tam zakrwawionego mężczyznę zauważa policjant, jednak nim jest w stanie go zatrzymać, Gambit znika, zostawiając dziecko przy jego radiowozie. Chwilę później mdleje z wyczerpania w jakimś zaułku.

 

Rozdział 4: Cairo, Mississippi. Gambit ucieka z pokoju hotelowego, który przed chwilą okradł. Nagle widzi, jak młoda dziewczyna spada z jednego z wyższych pięter na ziemię. Podchodzi do niej i sprawdza, czy nic jej się nie stało. Słyszy za sobą głos mówiący, że dziewczyna należy do nich i powinien zapomnieć o tym, co widział. Remy odwraca się i widzi kobietę stojącą w towarzystwie dwóch dziwnych bestii. LeBeau stwierdza, iż ma wiele do zapomnienia, ale tę noc uczyni pamiętną, po czym ładuje karty energią.

Autor: Selwa

Galeria numeru

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.