Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 4 » Nova vol. 4 #30

Nova vol. 4 #30

Postacie
Zapowiedź

Nova i jego Korpus stawia czoła zagrożeniu z innego wymiaru, które zmusza go do zawarcia sojuszu z najgroźniejszym łowcą nagród we wszechświecie. Nie jest to jedyny problem Ridera, ponieważ jego przeszłość daje znać o sobie.

Cytat

Philo: "I have to say, it's an honor for this old man, and this old ship, to be able to serve the Corps. After all this time, to be the receptacle of the Worldmind..."

Worldmind: "You see? Him, I like. He shows proper respect."

Nova: "Shut up, Worldmind."

Worldmind: "Thanks for making my point for me, Rider."

Streszczenie

Krążownik "The Resolute Duty", na skraju Wyrwy. Członkowie gangu "The Black Hole Sons", przez wielu nazywanych "Bezmyślnymi" [ang. Mindless One - przyp. Sc0agar4k], właśnie przebili się przez kadłub. Nova pyta, czy są to podobne stworzenia do tych, z którymi swego czasu zmierzył się Doctor Strange. Równocześnie ucisza Starstalkera. Łowca nagród postanawia pomóc, choć bardziej zależy mu na przypilnowaniu swojej inwestycji. Natomiast do pilnowania samego łowcy Nova wyznacza Irani. Rider wraz z pozostałymi wyrusza do walki, prosząc równocześnie Worldmind o pomoc. Niestety ta jest obecnie zajęta.


Nu-Xandar. Informuje ona Novę, że Ego się przebudził. Postanawia ewakuować Korpus, więźniów i wszystkie dane na statek. Prime odmawia, twierdząc, że statek nie jest bezpieczny.


Udaje im się zlokalizować Fraktur, która walczy z kilkoma przeciwnikami. Morrow wyrywa się do przodu z pomocą i pada rażony promieniem optycznym, powalając również ją. Philo zauważa, że Korpus złożony jest z samych amatorów. Na co Nova odpowiada, że obecnie w Korpusie oprócz niego przebywa tylko siedmiu kadetów i najprawdopodobniej to właśnie Philo ma najdłuższy staż służby. Wypomina mu, że nie uprzedził ich o sile przeciwników, którzy są odporni na ataki magiczne. Z braku innych możliwości postanawiają się wycofać i zabrać rannych towarzyszy.


Zapytany o początki "Bezmyślnych" centurion opowiada, że komuś, dawno temu udało się znaleźć sposób na zniewolenie ich i zmuszenie do pracy w kopalniach na gwiazdach neutronowych, bowiem potrafili wytrzymać duże obciążenie grawitacyjne. Wydobywali rzadkie metale, cenne komponenty chemiczne oraz minerały wytwarzane tylko w takich ekstremalnych warunkach. Wspomina również, że przebywanie w takich warunków doprowadziło do mutacji. Niektórzy z "Bezmyślnych" stali się mądrzejsi, zaczęli się gromadzić i handlować narkotykiem.


Philo nie jest zadowolony z postawy obu kadetów. Każe im na przyszłość być ostrożniejszymi, używać swoich osłon i starać się po prostu być lepszymi. Nova przypomina, że Nu-Xandar jest obecnie niebezpiecznym miejscem i powinni umożliwić Worldmind wgranie się do systemów statku. Najpierw jednak zajmą się "The Black Hole Sons", a pomoże im w tym ich szef. Nagle na statku gasną światła. Philo stwierdza, że padło główne źródło zasilania i że nic już nie trzyma "The Minded One" w celi.


Nu-Xandar. Lindy i Robbie są w trakcie przenoszenia więźniów. Dziewczyna zastanawia się, dlaczego nie mogliby ich po prostu zostawić. Na co młody Rider odpowiada, że należą do Nova Corps i są to ich więźniowie. Dlatego też powinni zachowywać się w sposób humanitarny. Informuje on Worldmind, że wahadłowiec jest gotowy do startu. W pobliżu pojawiają się sondy Ego. Oboje szybko sobie z nimi radzą. Lindy ma nadzieję, że Nova znajdzie dla nich jakieś bezpieczne miejsce. Chłopak jest przekonany, że jego brat ich nie zawiedzie.


The Resolute Duty, poziom więzienny. Więzień uwalnia się. Starstalker staje na linii strzału, osłaniając Irani. Dziewczyna myśli, że łowca nie żyje. Okazuje się jednak, że jest on organizmem opartym na nanotechnologii i że jego nanity już dokonują odpowiednich napraw. Starstalker jest równie zdziwiony tym faktem co Irani.


Nova nakazuje Philo udać się z resztą na mostek i rozpoczęcie przesyłu danych. Sam natomiast rusza, by zmierzyć się z "The Minded One". Wraz z nim przenosi się poza obręb statku. Rider prosi Worldmind o szybką pomoc w obliczeniach, bowiem członkowie gangu są coraz bliżej a on zamierza upiec dwie potrawy na jednym ogniu.


Mostek. Philo informuje, że zasilanie zostało przywrócone i Worldmind może przenosić się na pokład statku, gdzie czekają na nią komfortowe warunki.


Na pomoc Novie przybywa Starstalker, wiedząc, że zaprzepaści tym swoją szansę na nagrodę. Worldmind aktywuje gwiezdne wrota i cały gang zostaje teleportowany. Rider tłumaczy, że właśnie sprawił, iż "The Black Hole Sons" są teraz zmartwieniem kogoś innego.


W tym samym czasie Robbie wraz z resztą kierują się w stronę statku. Za nimi podąża rozwścieczony Ego, który domaga się zadośćuczynienia. Starstalker wydaje się poddenerwowany, jednak Nova uspokaja go. Tłumaczy, że za chwilę Ego będzie miał większe zmartwienie. Okazuje się bowiem, że Rider teleportował cały gang do wnętrza planety, przyprawiając go o niewielki ból głowy. Philo prosi o możliwość dodatkowego ataku Ego, po czym ostrzeliwuje go ze wszystkich dział.


Po kilkunastu sekundach ostrzału okazuje się, że Ego zniknął. Worldmind odkrywa ślady teleportu. Zauważa jednak, że to pewnie nie będzie ostatnie z nim spotkanie. Starstalker postanawia oddalić się, twierdząc, że w tym świecie jest wolny, nikt go tu nie zna i nie musi być już czyimś narzędziem, jak do tej pory. Ma ochotę trochę pożyć. Po czym znika.


Nova przeprasza za zajęcie statku. Philo natomiast jest zadowolony z możliwości przysłużenia się Korpusowi. Worldmind wyraża swoje poparcie [patrz cytat numeru - przyp. Sc0agar4k]. Richard ma nadzieję, że Zan pomoże mu w szkoleniu kadetów. Ten uważa to za wielki zaszczyt.


Nagle na statku rozbrzmiewa alarm. Okazuje się, że to wiadomość nadana przez Imperatora Kallarka. Jest to list gończy za osobnikiem oskarżonym o zdradę i zabójstwo Lilandry Neramani. Nova rozpoznaje w poszukiwanym Darkhawka.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30 Nova vol. 4 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.