Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #1

Secret Avengers #1

Secret Avengers #1

"Secret Histories" - Part 1

Postacie
Zapowiedź

Kim są Secret Avengers? Czy są tajnym zespołem bohaterów, którzy pracują w najciemniejszych częściach globu, powstrzymując katastrofy? Czy są poł-szpiegami, poł-suberbohaterami? Czy są nowym pomysłem [TAJNE], aby uratować świat? Czy może są wszystkim powyższym?

Cytat

Steve Rogers: "Okay... I’ll have someone check into it."
War Machine: "You have someone on this team who can just check out Mars for us?"
Steve Rogers: "Of course I do... What kind of operation did you think I was running Rhodey?"

Streszczenie

W jednym z hoteli na terenie Dubaju niejaki Bromley zmierza do swojego pokoju wraz z dwiema kobietami. Wszystko zmienia się kiedy staje się zbyt nachalny względem jednej. Wtedy też okazuje się, że są z nim Vaklyrie i Black Widow, które właśnie zostały zmuszone stanąć oko w oko z oddziałem zaalarmowanych strażników.  

Wsparcie pojawia się natychmiast i to pod postacią samego Steve'a Rogersa. Po wyeliminowaniu ochroniarzy i odzyskaniu tajemniczego pudełka, trójka ucieka na pokładzie samolotu pilotowanego przez Sharon Carter. Odlatują jednak zupełnie nieświadomi tego, że obserwuje ich dwójka zamaskowanych mężczyzn z symbolem smoka na piersi.  

Na pokładzie Steve analizuje zdobycz z kolejnym członkiem swojego zespołu - Beastem. Przedmiotem zabranym Roxxon okazuje się być tajemnicza korona.

W stanie Delawere, gdzie mieści się główna siedziba Roxxon prowadzona jest kolejna operacja. Ta spoczywa na barkach Moon Knighta i Ant-Mana. Kiedy O’Grady rusza dalej, Spector wspomina spotkanie z Rogersem. Chwilę później ukazana zostaje również rekrutacja samego Erica.

Na pokładzie statku Rogers, Beast i War Machine odnajdują miejsce pochodzenia tajemniczego artefaktu. Bardziej jednak zaskakujące niż fakt, że pochodzi z innej planety, jest to, że Steve ma do swojej dyspozycji kogoś kto może to sprawdzić.

Wcześniej cały skład spotyka się jeszcze w opuszczonym magazynie S.H.I.E.L.D. gdzie okazuje się, że ich kolejnym celem jest podróż na Marsa, na pokładzie odnalezionego i naprawionego okrętu Kree. Ta misja ma jednak charakter ratunkowy, ostatni członek składu nie daje bowiem znaku życia.

Nova, bo to właśnie o nim mowa, jeszcze tego ranka wpadł w poważne problemy, kiedy został zaatakowany przez ochronę placówki Roxxon. Okazuje się, że broń, którą posługują się jego przeciwnicy pochodzi sprzed milionów lat i ratuje się dopiero dosłownie przebijając się przez okoliczne wzniesienie, wprost do jednej z jaskiń.

To co tam znajduje jest jednak co najmniej nieoczekiwane. Spory ołtarz, na szczycie którego spoczywa tajemnicza korona od razu zaczyna działać na umysł Ridera. Nova zdejmuje swój hełm i niczym zahipnotyzowany rusza po znaleziony artefakt.

Pozostawiona sama na Ziemi Sharon staje się ofiarą napastników, którzy poprzednio obserwowali operację w Dubaju. Tym razem towarzyszy im jednak ktoś jeszcze - Nick Fury, który jak się okazuje, pracuje dla organizacji zwanej Shadow Council.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1 Secret Avengers #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.