Avalon » Serie komiksowe » Secret Avengers » Secret Avengers #2

Secret Avengers #2

Secret Avengers #2

"Secret Histories" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Secret Avengers znajdują powiązania między tajemniczą grupą a wykopami prowadzącymi przez Roxxon na Marsie. Jakie zagrożenie czeka ich na Czerwonej Planecie? I czy wszyscy członkowie zespołu przeżyją tę potyczkę?

Cytat

Obserwująca Novę Black Widow: „Oh... That probably isn’t good."
Moon Knight: „What?”
Black Widow: „I think he just spotted us.”

Streszczenie

Następnego dnia po wtargnięciu na statek Secret Avengers, Sharon Carter stara się ustalić o co chodziło napastnikom. Okazuje się, że celem Nicka Fury było przejęcie artefaktu zdobytego w Dubaju. 

Tymczasem na Marsie reszta składu przeszukuje placówkę Roxxon. Moon Knight i Rogers odnajdują szkielety pracowników oraz dziwne malowidła. Ant-Man i Beast zostają natomiast ostrzelani przez agentów Shadow Council. Umysły żołnierzy znajdują się jednak pod czyjąś kontrolą.

Przychodzi pora na sprawdzenie terenu poza bazą. W tym celu zespół postanawia się rozdzielić. War Machine i Ant-Man oraz Valkyrie, Black Widow i Moon Knight sprawdzają ślady pozostawione przez łaziki. Beast i Rogers mają natomiast odnaleźć Novę.

Ziemia, na pokładzie statku Shadow Council, zostają odebrane dziwne sygnały z Marsa. Kiedy jeden z żołnierzy wspomina o trzeciej koronie, Fury od razu każe ruszać do kwatery głównej. 

War Machine i Ant-Man trafiają na kolejną bazę. Podczas gdy James informuje szefa, O’Grady rusza przed siebie. Szybko trafia jednak trafia na dziwny portal. 

Beast i Rogers odnajdują natomiast ołtarz, na który uprzednio natrafił Nova oraz pozostawiony przez niego hełm. Krótką wymianę zdań przerywa jednak wybuch i pojawienie się kolejnego nieoczekiwanego gościa.

Trzeci zespół odnajduje natomiast Novę, na którego głowie znajduje się znaleziona przez niego korona. Artefakt pozwala mu kontrolować pozostałych górników, którzy na jego polecenie starają się wydobyć coś z ogromnego krateru. Rozmowa bohaterów szybko dobiega jednak końca - właśnie zostali bowiem zauważeni przez Ridera, który bez chwili zastanowienia rusza w ich kierunku.

Autor: Pete

Galeria numeru

Secret Avengers #2 Secret Avengers #2 Secret Avengers #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.