Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #245

X-Men: Legacy #245

X-Men: Legacy #245

"Age of X" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W świecie, w którym X-Men nigdy nie powstali, a rasa mutantów została wymordowana przez ludzi, grupka homo superior postanawia połączyć siły i zrobić wszystko, by przeżyć...

Streszczenie

Tysięczny dzień walki mutantów o przeżycie rozpoczął się tak, jak wcześniejsze – mutanci ruszyli do walki z oddziałami ludzi, którzy przebili się przez ich pole siłowe i zaczęli szturmować Fortecę X. W czasie walki Amara wzywa posiłki, a po chwili za nią pojawia się Basilisk, który nie zważając na to, że stoi ona na linii ognia, otwiera swoją maskę, porażając żołnierzy swoimi promieniami. Po tym reszta obrońców dołącza do walki. Idzie im nadzwyczaj łatwo, a po chwili odkrywają, dlaczego – walczyli z rekrutami, używającymi sprzętu z demobilu.

Tymczasem wewnątrz Fortecy Magneto i X odkrywają, od czego ten atak miał odwrócić uwagę homo superior – z drugiej strony zbliża się do nich gigantyczna machina oblężnicza. Legacy prosi Generała, by pozwolił jej się tym zająć, Magnus stwierdza jednak, że decyzja należy do Cannonballa i informuje go o tym, kto znajduje się najbliżej – oddział Tempo, w którego skład wchodzą Gambit, Nightmare i Frenzy.

Grupka atakuje pojazd, który od wewnątrz zostaje również zinfiltrowany przez Warlocka. Gdy zagrożenie już mija, Guthrie ląduje przy Basilisku i wytyka mu, że o mało nie zabił Magmy. Stwierdza, że wie, co przeżył mutant, i jeśli chce, może go zdjąć z linii frontu, co nie za bardzo podoba się Summersowi. Nim jednak dochodzi do kłótni, Frenzy wzywa pomocy – jak się okazuje, Tempo została ranna podczas niszczenia machiny wroga. Warlock i X informują, że jej puls jest niestabilny i nie dają jej szans na przeżycie, Sam wzywa więc Legacy, a raczej, jak ją nazywa, Reaper.

Anna Marie wkrótce się pojawia, zła, że dowódca nadal używa tego jej pseudonimu, po czym klęka przed Heather i biorąc jej dłoń w swoją, zapewnia, że kobieta będzie dalej żyć – wewnątrz niej. Tymczasem na miejscu pojawiają się Force Warriors – grupka telekinetów, których jedynym zadaniem jest odtwarzanie otaczających fortecę pól siłowych tak, by wojska homo sapiens musiały spędzać kolejne godziny, próbując się przez nie przebić. Gdy zostaje to dokonane, mutanci wracają do Fortecy – z wyjątkiem Legacy, która, mimo ostrzeżeń X, postanawia zostać na zewnątrz jeszcze przez chwilę.

Bar Rat Run wewnątrz Fortecy. Frenzy opija utraconą przyjaciółkę i rozmawia z barmanem, Loganem. Stwierdza, że przynajmniej Tempo zginęła w walce, a nie ukrywając się, Kanadyjczyk przypomina więc, czemu nie bierze udziału w obronie, a gdy kobieta próbuje podpuścić go, żeby wysunął swoje pazury, ucina rozmowę informując, że jeśli to zrobi, zginie, po czym idzie obsłużyć Stand-Off, członkinię Force Warriors. W tym samym czasie do Cargill podchodzi Basilisk, który szukał jej w mieszkaniu. Kobieta stwierdza, że będzie musiał "obmyć ją" swym wzrokiem z całego brudu, który na sobie czuje. Bar powoli się zapełnia, mutanci rozmawiają, dowcipkują lub zastanawiają się, jak ich życia potoczyłyby się, gdyby ktoś zebrał ich wcześniej.

W tym samym czasie Legacy krąży po pustkowiu wokół Fortecy, próbując sobie przyswoić wspomnienia Tempo. Nagle X ostrzega ją, że w pobliżu znajduje się intruz i wysyła drużynę na jego spotkanie. Reaper zauważa pojedynczego żołnierza, słaniającego się na nogach. Opiera się on o wrak samochodu, a jego ręka, w której trzymał mały przedmiot... przenika przez zniszczoną karoserię. Wtedy na miejscu pojawia się wysłana grupa. Gdy naładowane energią karty Remy'ego nie robią intruzowi krzywdy, Vertigo zaburza jego zmysł równowagi, pozwalając Jean-Paulowi na jego powalenie. Speedster sprawdza, czy pokonany przeciwnik nie jest tym samym, który lata temu zabił jego siostrę, okazuje się jednak, że pod maską ukrywała się młoda dziewczyna. Jak wyjaśnia właśnie przybyły Magnus, jej imię brzmi Katherine Pryde – jest ona jednym z mutantów, których umieścili w areszcie, gdyż byli zbyt niebezpieczni. Każe pozostałym mutantom nie wspominać o tym incydencie i zabiera dziewczynę z powrotem do brygu. Gdy pozostali również odchodzą, Legacy podbiega do wraku i znajduje przedmiot, który zostawiła tam Pryde – jak się okazuje, aparat fotograficzny. Zastanawiając się, co było takie ważne, że uciekła ona z aresztu do świata zewnętrznego i wróciła z powrotem do Fortecy, uruchamia go i ze zdumieniem odkrywa odpowiedź.

Magneto zjawia się w kontrolowanym przez Danger areszcie i zabiera Pryde do oddziału o zaostrzonym rygorze – miejscu, do którego zwykle android zabrania wstępu komukolwiek. Generał informuje strażniczkę, że nikt poza nim nie ma prawa rozmawiać z więźniem, po czym odchodzi, po drodze mijając cele, w których zamknięci są Emma Frost, Stepford Cuckoos, Martha Johansson, a także... Charles Xavier?

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245 X-Men: Legacy #245

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.