Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #3

Formic Wars: Burning Earth #3

Postacie
Zapowiedź

Wojna rozpoczęta! Obcy statek minął pas planetoid i zmierza w kierunku Ziemi, siać jeszcze więcej zniszczenia. Ale górnicy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Nigdy wcześniej nie opowiedziana historia Bitwy o Pas.

Cytat

Lem Jukes: "What if they have sensor on their hull? What if they can detect movement?"
Concepcion: "Then it's going to be a very short flight."

Streszczenie

Pas Kuipera. Statek El Cavador dociera do szczątków zniszczonej przez obcych stacji. Ponieważ od tego czasu niezidentyfikowany obiekt drastycznie zwolnił, Concepcion podejmuje decyzję, by ruszyć jego śladem. Rozkazuje też nawiązać łączność laserową z jedynymi dwiema jednostkami, które miałyby szansę przechwycić obcy statek: wiertniczym Wu-Hu International i wydobywczym pod komendą Lema Jukesa.

Najpierw Concepcion rozmawia z kapitanem statku Chińczyków. Ich kapitan ma rozkazy pod żadnym pozorem nie współpracować z korporacją Jukesa, która jest ich konkurencją, ale Concepcion udaje się przekonać go, że interesy ludzkości stoją ponad korporacyjnymi.

Następnie zostaje nawiązana łączność z kapitanem Jukesem. Z początku Lem ma opory przed współpracą, obawiając się zemsty ze strony jednostki, którą niedawno staranował. Tym bardziej, że Concepcion proponuje, by spotkanie trójki kapitanów odbyło się za 3 dni na pokładzie El Cavador.

Do spotkania dochodzi o wyznaczonym czasie. Podczas niego kapitanowie ustalają plan działania. Ponieważ obca jednostka nie zatrzyma się, by ułatwić im akcję, statki Concepcion i Jukesa zrównają z nią swoje prędkości i kursy. Następnie pirotechnicy z El Cavadora przejdą z obu jednostek na kadłub wrogiego statku i zamontują ładunki wybuchowe. Statek Wu-Hu będzie monitorował wszystko z bezpiecznej odległości, z kobietami i dziećmi z El Cavadora na pokładzie. To jedyne wyjście, bo statek Chińczyków nie posiada harpuna koniecznego do zamontowania lin prowadzących dla pirotechników. Cała komunikacja między jednostkami odbywać się będzie laserem, by nie było ryzyka podsłuchania. Wreszcie, plan zostaje wcielony w życie.

Kobiety i dzieci zostają ewakuowani z pokładu El Cavador na chińską jednostkę. Rodzice Victora żegnają się ze sobą czule. Tymczasem Mono ukrywa się w ładowni, chcąc być jak najbliżej akcji.

Na moment przed godziną zero Concepcion przypomina, że skafandry, jaki mają, nie zostały przystosowane do spacerów w próżni przy takich prędkościach. Muszą uważać na każdy odłamek, bo zadziała jak szrapnel. Mają jak najszybciej zamontować ładunki i wracać na pokład.

Kable zostają wystrzelone. Obie grupy, z El Cavador i statku Lema szybko dostają się na kadłub obcej jednostki, gdzie zaczynają montować ładunki. Ustawiają detonatory na 45 minut. Niestety jeden z nich ma usterkę. Wybucha w twarz montującemu go górnikowi. Z powstałej wyrwy zaczynają wychodzić dziwne istoty w skafandrach.

Concepcion daje rozkaz do odwrotu. Z początku ludzie chcą usłuchać, ale kiedy widzą obcych demontujących ich ładunki, zaczynają walkę. Z wyrwy wychodzi coraz więcej przeciwników, którzy wydają się nie mieć żadnego poszanowania dla swojego życia, poświęcając się byle tylko pozbyć się z kadłuba ludzi i ładunków. Kiedy kilku z nich uczepia się kabla, po którym ludzie mieli wrócić do statku Jukesa, ten wydaje rozkaz odcięcia liny. W końcu zmusza górnika przystawiając mu broń do głowy, po czym zamyka śluzę. Udaje się na mostek, by jak najszybciej uciec od obcego statku.

Tymczasem Concepcion wciąga na linie pozostałych górników. Przyklejony do okna Mono obserwuje, jak z kadłuba obcego statku wysuwa się jakaś broń i oddaje strzał o śmiertelnej sile rażenia. Statek nie ma najmniejszych szans.

Tymczasem dryfujący w przestrzeni ojciec Victora zabija ostatniego obcego. Jego skafander został naruszony i wycieka z niego atmosfera. Nie wiedząc, czy działa łączność, kieruje swą prośbę do żony. By Wu-Hu nie zatrzymywali się, tylko znaleźli bezpieczne miejsce. I by nigdy nie zapomniała, że ją kocha.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #3 Formic Wars: Burning Earth #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.