Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #5

Formic Wars: Burning Earth #5

Postacie
Zapowiedź

Chiny płoną, Mazer Rackham jest ciężko ranny, a wszyscy w jego jednostce są martwi. Ludzkość przegrywa starcie z Formidami. Sam poza liniami wroga, Mazer musi zdecydować, czy ratować życie ucieczką, czy podjąć beznadziejną misję, od której mogą zależeć losy ludzkości.

Cytat

Rackham: "Formics? Is that what we're calling them?"
O'Toole: "I have other names. None of which I'll repeat in front of a child."

Streszczenie

Mazer Racham budzi się w chacie chińskiego rolnika Danwana. On i jego wnuczek Bingwen znieśli go, jedynego ocalałego żołnierza, z pola ryżowego. Rachkam jest osłabiony, ale chce ostrzec swoich rodaków. Danwan przekonuje go, że to zbędne, bo cały świat wie już, co się dzieje w Chinach. Mgła generowane przez obcych zabija wszelki życie. Cała rodzina Danwana została zamordowana, podobnie jak tysiące innych. Ciała transportowane są obok lądownika, gdzie przechowywane są na gnijącej kupie. Na niebie toczą się walki, ale ludzie zdecydowanie więcej przegrywają, niż wygrywają. Formidów nie będzie łatwo pokonać.

Tymczasem w Indiach kapitano O'Toole informuje swój oddział o rozkazach, które zabraniają im wkroczyć na chiński teren. Rząd Chiński nie chce wpuścić obcych wojsk na swoje ziemie. Podczas gdy politycy negocjują, bakterie wpuszczone przez obcych do oceanów zabijają wszelkie życie. Dlatego O'Toole dezerteruje i rusza do Chin sam. Nie prosi swoich ludzi o to, by do niego dołączyli, ale nie musi tego robić. Wszyscy będą mu towarzyszyć.

Księżyc. Lem wraca, tylko by od razu wysłuchiwać wyrzutów swojego ojca. Ukke już zastanawia się, jak nadać wiadomości o powrocie syna taki spin, by wyszedł na bohatera. Lem jednak nie chce o tym słyszeć. Rozmowę przerywa im pojawienie się Victora. Kiedy Lem dowiaduje się, że chłopak jest z El Cavadore, przekazuje mu, iż statek, Concepcion i mężczyźni znajdujący się na jego pokładzie zostali zniszczeni. Kobiety i dzieci przeniesiono na inną jednostkę, ale Lem nie zna jej losów.

Wieczór. Mazer chce ruszać z samego ranka. Danwan uważa, że to kiepski pomysł, ale nie będzie go zatrzymywał.

W nocy przychodzą Formidzi. Zabijają Danwana, który zasnął na warcie. Odgłosy budzą Bingwena. Malec widzi, jak Rackham rozprawia się z obcymi. Po walce chłopiec opłakuje dziadka, ale Mazer jest nieugięty - muszą uciekać. Podpalają chatę, by Formidzi nie zabrali ciała, po czym wyruszają.

W lesie spotykają inną rodzinę zbiegów zmierzającą na północ. Mazer zostawia z nimi chłopca. To, co ma w planach, jest zbyt niebezpieczne, by mu towarzyszył. Bingwen jednak dogania go na najbliższym postoju. Chce być przy nim.

Nazajutrz Mazer i Bingwen maszerują w kierunku lądownika. Z wraku ludzkiego samolotu Mazer wydobywa wszystko, co może się przydać w walce.

Docierają na miejsce. Z klifu opodal obserwują, jak obcy przetwarzają ciała na paliwo lub pożywienie. Pomimo znacznej odległości, zostają zauważeni. Obcy łapią ich w energetyczną sieć, ale w ostatniej chwili przybywa ratunek w osobie kapitana O'Toole'a i jego ludzi.

W transporterze O'Toole informuje Rackhama o sytuacji na świecie. Lądownik wydaje się nie mieć słabych punktów. Poległy ataki frontalne i z powietrza. Rackham ma jednak inny pomysł.

Docierają do opuszczonej chińskiej bazy wojskowej. W hangarze jest nienaruszony kret, najnowsze dziecko chińskiej myśli technicznej. To dzięki niemu wygrają tę wojnę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #5 Formic Wars: Burning Earth #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.