Avalon » Serie komiksowe » Formic Wars: Burning Earth » Formic Wars: Burning Earth #6

Formic Wars: Burning Earth #6

Postacie
Zapowiedź

To nie wojna, ale masakra. Chińska armia została zdziesiątkowana. Ziemia płonie, nikt nie jest w stanie odeprzeć Formidów. Mazer Rackham dołącza do Mobile Operations Police - jednostki, która wcześniej go odrzuciła. W celu zniszczenia dowództwa obcych zapuszczają się głęboko w tunele wydrążone przez Formidów, gdzie ich żołnierze czekają na okazję do ataku...

Cytat

Chiński żołnierz: "In China, most heroes are arrested first. We're used to it."

Streszczenie

Victor zostaje odprawiony z kwitkiem z posterunku werbunkowego sił pokojowych Narodów Zjednoczonych. Każdy z żołnierzy ma reprezentować kraj członkowski organizacji, a Delgado – urodzony w kosmosie – nie jest obywatelem żadnego kraju. Zdenerwowany wraca do Imali, gdzie zastaje też Lema. Dukes przybył z wiadomościami o matce Victora, która nadal przebywa na statku korporacji Wu-Hu. Statku, który został zamrożony w pasie asteroidów do czasu poradzenia sobie z problemem formidzkim. Przy okazji Lem dostanie od Imali listę nieprawidłowości, jakie tak wykryła, aby mógł przeprowadzić wewnętrzne śledztwo. Żadna z tych wiadomości nie podnosi Victora na duchu.

Ukke Jukes wizytuje jeden ze swoich zakładów produkcyjnych. Fabryka pracuje 24 godziny na dobę ekwipując statki bezzałogowe w nowe lasery grawitacyjne, ale Ukke nie jest zadowolony. W każdej chwili, kiedy oni montują swoje zabawki, giną ludzie. Nakazuje zwiększyć tempo prac.

Imala odnajduje Victora w dokach. Ten próbuje zreperować swoją kapsułę, by wyruszyć na wojnę samemu. Jest poirytowany całą sytuacją, tym, że nikt nie próbuje się dowiedzieć, jak El Calvadore udało się uszkodzić statek obcych. Imala jest pod wrażeniem jego determinacji i postanawia się dołączyć.

W Chinach Rackham tłumaczy ludziom O'Toole'a, jak działają pojazdy Chińczyków. Mają zamiar przekopać się pod polem siłowym statku i zdetonować w jego wnętrzu ładunek nuklearny. Kiedy docierają pod statek, okazuje się, że została pod nim wykopana olbrzymia komora, przez co nie mogą dostać się do kadłuba. Obracają więc kilka kopaczy tak, by lawa z otworu wylotowego strzelała na kadłub. Podczas gdy część żołnierzy odpiera ataki Formidów, Mazerowi udaje się wypalić dziurę w kadłubie. Pojazd z głowicą dostaje się do środka i natychmiast zostaje zaatakowany. Żołnierz uruchamia zapalnik. O'Toole chce wrócić po swojego człowieka, ale ten wie, że to beznadziejne. Głowica detonuje.

O'Toole i resztka jego ludzi wydostaje się na powierzchnię. Czeka już na niego wojsko chińskie. Jego dowódca dziękuje za zniszczenie statku obcych... po czym aresztuje ich pod zarzutem nielegalnego przekroczenia granicy, kradzież tajnego sprzętu wojskowego i atak nuklearny na ziemie państwa chińskiego. Dodaje jednak, by się nie przejmowali. W Chinach większość bohaterów zostaje najpierw aresztowanych. Tym bardziej, że wojna jeszcze się nie skończyła.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Formic Wars: Burning Earth #6 Formic Wars: Burning Earth #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.