Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #460

Uncanny X-Men #460

Uncanny X-Men #460

"Resurections & Reunions"

Postacie
Zapowiedź

Kto to jest: gruby, obleśny, ma okrutne poczucie humoru i ciągnie go do telewizji...? Nie - to nie Jerzy Urban. To nasz stary znajomy - Mojo, który postanowił ponownie zabawić się z X-Men po długiej nieobecności!

Cytat

Emma Frost: "Cyclops and I are Co-heads of The Xavier Institute"
Psylocke: "And much more besides, I hear"

Streszczenie

Przestrzeń powietrzna hrabstwa Westchester. Na pokładzie Blackbirda sterowanego przez Storm członkowie X-men wspominają wciąż żywą w ich pamięci podróż do Savage Land. Psylocke po ponad rocznej przerwie spowodowanej jej śmiercią ujrzy wreszcie szkołę. Rachel wciąż nie może się przyzwyczaić do swej ludzkiej postaci po niedawnej transformacji w dinozaura. Kurt jako jedyny stara się dostrzegać pozytywy ich wyprawy, natomiast Bishop nadal nie potrafi pozbyć się nieufności wobec Hauk'ka.


Po długiej podróży samolot dociera wreszcie do celu swej podróży, pozwalając swym pasażerom rozprostować nogi na terenie szkoły. Wszyscy udają się do części budynku dla nich przeznaczonej, a Storm nie mogąc już dłużej wytrzymać wzbija się w przestworza, zakreśla łuk w powietrzu, po czym ląduje wprost w basenie znajdującym się przed szkołą.


Bishop udaje się do swej wieży, gdzie wita go Sage, co ten przyjmuje z niekrywaną radością. Za chwilę przekonuje się jednak, że to nie jest prawdziwa Sage, tylko hologram, który teraz streszcza Bishopowi wydarzenia mające miejsce w czasie jego nieobecności. Dowiaduje się z nich o losach Rogue i Wolverine'a, nad którym to kontrolę przejęła Hydra i Hand przekształcając go w najbardziej poszukiwanego zabójcę na świecie.


Rachel wpada na poddasze, które ma dzielić wraz z Kitty. Szybko jednak uśmiech znika z jej twarzy widząc współlokatorkę spędząjącą czas na romantycznych uniesieniach ze zmartwychwstałym niedawno Peterem Rasputinem. Dziewczyna czuje się zakłopotana. By odwrócić od siebie uwagę zgromadzonych przedstawia Peterowi nowego członka ich grupy - X-23. Jednak patrząc na Rasputina tłumiony dotąd żal eksploduje w dziewczynie, która nie potrafi zrozumieć, dlaczego Colossus ożył, Psylocke także, a jej matka wciąż pozostaje martwa. Reakcja Kitty jest natychmiastowa. Nie może uwierzyć, że Rachel jest wściekła na Petera za to, że ten żyje. Summers tłumaczy się, że nie to miała na myśli. Kitty łapie Petera i oboje fazują do pomieszczenia poniżej. Na ten wieczór pokój należy do Rachel. Ta rzuca się na łóżko z płaczem. Na pytanie X-23 czym się tak martwi odpowiada, że boi się, że powrót Rasputina spowoduje, że obie z Kitty się od siebie oddalą.


Tymczasem na zewnątrz Betsy podziwia pomnik postawiony ku pamięci Jean Grey. Nie jest w stanie zaakceptować tego faktu a także tego, że jej śmierć nie oztsała uczczona choćby okolicznościową tablicą pamiątkową. Nightcrawler tłumaczy, że Grey była tu pierwsza. Zaraz też pociesza Betts, że dla niego zawsze była na pierwszym miejscu. Pokazuje jej teraz minirzutnik wyświetlający schemat budynku tak, by łatwo mogła znaleźć każde pomieszczenie. Braddock zwierza się ze swych lęków. Czuje się nieswojo w szkole, która teraz bardziej przypomina jej więzienie. Kurt odpowiada, że to konieczne, gdyż nie są zwykłymi ludźmi, nie żyją tak jak oni i nie ma sensu udawać, że jest inaczej. W tym momencie pojawiają się: Emma Frost, Cyclops, Szadowcat i Colossus. Emma gratuluje Kurtowi płomiennego przemówienia, po czym wita się z Bettsy sztucznym pocałunkiem. Ta lży jej w myślach. Frost informuje Psylocke, że teraz to Emma i Scott są dyrektorami szkoły. Braddock złośliwie odpowiada, że słyszała, że są nawet kimś więcej. Kąśliwe uwagi przerywają wyładowania atmosferyczne tuż nad szkołą. To Ororo która spada z nieba wprost w objęcia Colossusa. Bettsy czuje się dotknięta, że jej nikt tak nie witał po powrocie. Humor poprawia sobie kolejną złosliwa uwagą po adresem Emmy Frost. Insynuuje, że na fali powrotów z zaświatów jeszcze któś może nagle pojawić się wśród żywych, by upomnieć się o swego męża, zagarniętego w czasie jej nieobecności. Gdy Psylocke zadowolona odchodzi, Frost za jej plecami życzy jej jak najgorzej.


Laboratorium. Widząc Henry'ego MacCoya Bettsy staje w progu nie bardzo wiedząc jak się zachować. Ten również nie ma pomysłu jak zacząć. W końcu rozkłada łapy i oboje wpadają sobie w ramiona.


Później. MacCoy wykonuje kilka badań, które jednoznacznie potwierdzają prawdziwą tożsamość Psylocke i jej dobrą kondycję. Gdy ta zbiera się do opuszczenia laboratorium Henry przeprasza Braddock, że nie był w stanie zapobiec jej śmierci. Ta pociesza doktora, że nie mógł dla niej nic zrobić. Oboje opuszczają pomieszczenie, w którym pojawia się Vargas. Stwierdza, że umieranie to teraz najmniejsze ze zmartwień Bettsy Braddock.


Kilka tygodni później. X-men cieszą się tą odrobiną swobody, która stała się teraz ich udziałem. Ororo pieli w ogródku, a Bishop codziennie serwuje mieszkańcom szkoły wyszukane posiłki.


W jadalni tymczasem Psylocke stara się wytłumaczyć Rachel, że nie powinna izolować się od Kitty. Summers jest wściekła na Pryde i na Petera. Bettsy stara się poprawić humor dziewczynie z pozytywnym zresztą skutkiem. Gdy tak rozmawiają, za oknem pojawia się Vargas i zaczyna do nich machać. Psylocke momentalnie wybiega z jadalni. Zaskoczoną Rachel informuje, że jest już spóźniona na trening z Kurtem.


Sala ćwiczeń. W czasie walki Bettsy zastanawia się nad swym powrotem do świata żywych. Jej myśli kierują się w stronę brata Jamiego. Zastanawia się, czy przypadkiem nie była marionetką w jego rękach. Rozprawiwszy się z przeciwnikami proponuje Kurtowi, żeby trochę zwiększyć poziom trudności. Teraz Psylocke staje naprzeciwko Sabretootha. Do pokonania którego Braddock wykorzystuje swe nowe moce, oparte na sztukach walki, które dzięki jej udoskonalonym zdolnościom stanowią teraz potężną broń w jej rękach. Niespodziewanie otwiera się portal, z którego wypadają Juggernaut, Spiral i Nocturne. Na miejsce momentalnie teleportuje się także Nightcrawler, który przedstawia towarzystwo Bettsy. Nocturne tłumaczy, że przejęła kontrolę nad Spiral, która umożliwiła jej ucieczkę ze świata Mojo. Kurt znika, by powiadomić resztę zespołu o pojawieniu się niespodziewanych gości. Nocturne i Juggernaut wpadli podczas ostatniej walki X-men z Bractwem Mutantów do portalu prowadzącego wprost do świata Mojo, a teraz udało im się nareszcie stamtąd wyrwać. Gdy Nightcrawler wraca z resztą zespołu, nieoczekiwanie pojawia się również Mojo, a Spiral uświadamia Nocturne, że tylko udawała, że jest pod kontrolą dziewczyny, by móc dostać się do X-men. Mojo wyszedł ze słusznego założenia, że po cóż ograniczać się tylko do Juggernauta i Nocturne, skoro można mieć cały zespół.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Uncanny X-Men #460 Uncanny X-Men #460

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.