Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #459

Uncanny X-Men #459

Uncanny X-Men #459

"World's End" - Conclusion: "Bad Company"

Postacie
Zapowiedź

Nowy gatunek, który planuje objąć w posiadanie Ziemię, chce tego dokanać, używając... X-Men. Tak więc, o losach świata zdecyduje bitwa między mutantami i pewien niełatwy sojusz. Aha, pamiętajcie: nie ma Savage Land bez Ka-Zara!

Cytat

Brainchild: "This once, can't I be a hero?"
Bishop: "..."
Brainchild: "Fair point, I wouldn't believe myself either"

Streszczenie

Manoli Wetherell przekazuje zaniepokojonym widzom informacje o anomaliach pogodowych na całym świecie, burzowym froncie i śnieżnych zadymkach które ogarnęły nawet Saharę. W Instytucie Xaviera X-Men obserwują trójwymiarowy obraz świata, widząc gigantyczne wiry pogodwe. Beast wyjaśnia, iż odpowiedzialna za nie jest Storm, bowiem wszystkie odczyty telemeytryczne wskazują na użycie jej mocy i szaleństwo identyczne jak w tym dniu, gdy Doom i Arcade schwytali X-Men w pułapkę [Uncanny X-Men #147]. Coś zwiększyło jednak jej moce, a jeśli Storm odpowiednio szybko nie przerwie generowania wirów, staną się one tak potężne, że będzie to już niemożliwe. Niestety brak jest także kontaktu z XSE, zarówno telepatycznego jak i radiowego.


Savage Land tonie pod śniegiem. Storm zmuszana przez Rachel do stworzenia burzy, usiłuje ją bezskutecznie przekonać iż jest człowiekiem, a nie Hauk'ka. Kaidan sterujący wzmacniaczem nie słucha obiekcji Masano, który zastanawia się w jaki sposób pozbędą się lodowej skorupy, po tym jak świat z ludźmi już zamarźnie. W innym miejscu Psylocke i Nightcrawler spoglądają na potęgującą się zamieć, zdając sobie sprawę iż muszą coś zrobić by ocalić świat. Tymczasem Brainchild korzystając z chwilowej nieobecności X-Men poleca Leash, aby przejęła kontrolę nad Rainę, a jak się okazuje uprzednio zrobiła ona to samo z Ka-Zarem. Ponieważ tym razem wśród mutantów nie ma telepatów, Brainchild liczy na powodzenie. Nagle na Leash skacze X-23, na którą natychmiast rzuca się Ka-Zar. X-Men starają się odciągnąć oboje, zastanawiając się co opętało X-23, jedynie Bishop podejrzewa że Leash użyła tej samej sztuczki, którą kierowała poprzednio przeciwko X-Men podczas ich wizyty w Savage Land. X-23 zmusza ją do uwolnienia Rainy, która pragnie krwawego odwetu, a Bishop pyta się X-23 jak wyczuła zmianę. Ta wyjaśnia, iż zapach Rainy był inny, tak samo jak Ka-Zara. Za zgodą Bisha X-23 zmusza Leash siłą do uwolnienia Ka-Zara, a Kurt ostrzega Braichchilda, aby nie grał w swoje brudne gierki. Ten pokazuje urządzenia, w którym zakodował po ostatnim spotkaniu genom Storm. Tylko on przy jego użyciu może odwrócić proces przemiany rozpoczęty na Ororo. X-Men mają w tymczasie zająć Marvel Girl, zaś pomagać im będzie Raina, która z niepokojem spogląda na śnieg w Savage Land, choć nie należało to do planu Hauk'ka. Żegnani przez mieszkańców Savage Land, którzy życzą im powodzenia, X-Men ruszają w drogę teleportowani przez Kurta.


Grupa pojawia się przed cytadelą, do której wejście usiłuje otworzyć Raina, podczas gdy pozostali odpierają atak Hauk'ka. Kaidan i Masano przybywają z odsieczą, lecz Psylocke z łatwością odpiera pierwsze starcie, podczas gdy Raina usiłuje powstrzymać walkę, przekonując iż nie znajduje się pod kontrolą obcych. Walka ustaje, lecz Raina wciąż nie może dostać się do cytadeli, bowiem kopuła zamarzła pod wpływem temperatur generowanych przez Ororo. Kurt teleportuje Psylocke do wewnątrz wprost w sam środek śnieżnego wiru. Psylocke z wyciagniątym telekinetycznym mieczem dociera do R'chel zadaje jej cios. Wówczas cytadela otwiera się, a zebrani na zewnątrz wpadają do środka. Okazuje się, że dzięki swemu urządzeniu Brainchild przejmuje władzę nad Ororo i wichrami na świecie, oznajmiając iż X-Men są jak zwykle naiwni, bowiem teraz on będzie władał światem, a oni zamarzną. Wówczas otrzymuje cios pazurami od X-23, która zakradła się niepostrzeżenie za jego plecy. Storm prosi aby taki sam zadała jej, gdyż nie jest w stanie powstrzymać wiru, lecz X-Men i Hauk'ka postanawiają znaleźć wspólnie inny sposób, wiedząc że tylko tak ocalą świat. Raina poleca R'chel, aby użyła swej telepatii na Storm i uspokoiła jej moc. Gdy Marvel Girl tak czyni, wir dobiega końca, a ona znów staje się sobą.


X-Men i Hauk'ka decydują się zawrzeć chwilowy rozejm. Stając przed radą Hauk'ka Kurt wygłasza mowę, w której przekonuje iż powinni żyć w pokoju.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #459 Uncanny X-Men #459

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.