Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: X-Pose » X-Treme X-Men: X-Pose #2

X-Treme X-Men: X-Pose #2

X-Treme X-Men: X-Pose #2

"Watershed"

Postacie
Cytat

Paint: "It's cool the X-Men save the world 'cause that's where I live"

Streszczenie

D'Antoni montuje nadesłana przez Neala i Manoli materiały. Ogląda scenę, która obiegła niedawno cały świat: Rogue stojącą z mieczem nad Vargasem. Poleca Dziennikarzom odnaleźć tę seksowną zabójczynię, która bez wątpienia podniesie oglądalność programu. Montażysta oznajmia, iż X-Men ocalili świat, lecz D'Antoni przypomina mu, że w każdej chwili może go zwolnić. Do zebranych przez przez Neala i Manoli materiałów domontowuje zebrane w Szkole Xaviera, ukazując jak dziennikarze zostali zaatakowani i wrzuceni do wody. Zadowolony D'Antoni poleca skontaktować się z Nealem i Manoli i oznajmić, ze nowych zdjęć potrzebuje na wczoraj. Show jest już na ukończeniu.


Valle Soleada. Dziennikarze jadą z szeryfem do baru w którym zbierają się miejscowi. Policjant skarży się, jak trudno wyegzekować prawo i porządek od osób dysponujących mocami. Szeryf zaczyna się obawiać o własne dzieci, bowiem mutanci w Valle Soleada zaczynają zachowywać się, jakby chcieli przejąć w mieście władzę. Wewnątrz baru Gambit ogrywa właśnie w bilarda miejscowych motocyklistów.Rozzłoszczeni zamierzają dokopać Cajunowi, ten łągodzi jednak sytuację stawiając wyszystkim piwo. Rogue uśmiecha się krzywo. Do środka wchodza Manoli i Neal, zamierzjąc przeprowadzić wywiady z miejscowymi. Paint opowiada przed kamerą jak odkryła w sobie mutacyjne moce, zaczęli bać się jej rodzice, a ona znienawidziła siebie. Neal pyta czemu nie skontaktowała się z Instytutam Xaviera, a wówczas Remy i Rogue wymykają się cichaczem. Nie są już żołnierzami, stracili swą moc i teraz pragną jedynie spokoju. Gambit zauważa, że w barze tym znaleźli coś, o co zawsze walczyli. Bawią się tu ludzie i mutanci, żyjąc obok siebie w pokoju. To świat o jaki walczyli niegdyś X-Men. Przerywa im jakiś hałas. To Spikes, którzy rozbijają się po okolicy popijając piwo. Teraz dobierają się do motoru Rogue. Gdy ta prosi ich, aby odeszli, zaczynają kpić z niej używając swych mocy. Rogue nie daje się długo prosić i przy użyciu sztuk walki zaczyna spuszczać im lanie. Atak przerywa dopiero powietrzny wir, który zaczyna nią kręcić. Gambit uprzedza mutantkę, która dysponuje taką mocą, że jeżeli coś stanie się Rogue, to jej tym bardziej. Widząc że to nie żarty, Spikes odjeżdżają; wcześniej uszkadzając jednakże motor Rogue. Dwójka X-Men powraca do baru, gdzie motocykliści wściekają się słysząc co uczynili Spikes. Jeden z nich, mutant, złosci się, mówiąc ze było to porządne miasto, dopóki te dzieciaki nie zaczęły terroryzować mieszkańców, uznając że mogą tu rządzić. A przecież wszyscy są równi i tacy sami... Paint zastanawia czemu Rogue jest tak spokojna, ta wyjaśnia jej jednak, że toczyła już wystarczająco dużo bitew, a przecież nic się nie stało, jedynie jej motor został uszkodzony. Rozmawiają chwilę o przywódcy Spikes, Cutterze, zaś Paint cieszy się że Bishop i Sage dali mu taką lekcję. Kiedy pokrywa dłoń Rogue tatuażami, podchodzi do nich Neal, który najwyraźniej zaczyna rozpoznawać mutantkę. Rozpoznaje ją także jeden z klientów baru, który widział w telewizji epizod z Vargasem. Neal zaprzecza wówczas publicznie, twierdząc że to nie Rogue, której nie mógłby przecież dotknąć, bowiem absorbuje ona moce i uczucia. Wdzięczna Rogue wymyka się do toalety. Tam przebiera się, ściaga chustkę z glowy i powraca gotowa udzielić Nealowi wywaiadu. Bar wyglada jednak jak podczas stypy. W trakcie jej nieobecności Neal otrzymał telefon od przyjaciela, który zdradził mu plany D'Antonioniego. Neal i Manoli musza wracać do NY, aby zapobiec ich urzeczywistnieniu. Rogue ma lepszy pomysł, postanawia zadzwonić do pewnej osoby.


Manahattan, tydzień później. W barze Storm podchodzi do pijącego D'Antonioniego zamierzając uzmysłowić mu, że nie należy przedstawiac mutantów w złym świetle. Ten wściekłym głosem oznajmia, iż program został zdjęty, a on wyrzucony, za sprawą mutantów. Pewnego dnia zapłacą mu za to.


Manhattan. Archangel powraca do swego domu i zastaje tam Storm, oglądającą jedyną istniejącą kopię programu. Domaga się wyjaśnień. Warren oznajmi jej iż to on wykonał kilka telefonów i zdjął program, bowiem nie moze pozowlić aby jakikolwiek program wpłynął na obraz X-Corpu i szkoły. ¦wiat się zmienił, nie ma w nim już miejsca na naiwność i bandę dzieciaków w żółto-niebieskich strojach.Nadszedł czas globalnych działań, a X-Men muszą stanąć zjednoczeni. To także wiadomość dla grupy Storm. Albo powrócą do szkoły, albo zejdą jej z drogi i przestaną przeszkadzać oraz psuć jej obraz. Storm opuszcza apartament Warrena i schodzi do swoich przyjaciół czekających na nią na dole budynku. Następnego dnia w gazetach ukazuje się artykuł o tym, jak X-Corp manipuluje mediami. Wściekły Warren niszczy gazetę, zamyślając się głęboko.


Jeśli nie zaufamy osądowi ludzi dla których walczymy, przestaniemy inspirować najjaśniejszą stronę ich natury, odpowiedzią może być jedynie strach i nienawiść. To samospełniające się proroctwo, bowiem brak zaufania powoduje oba te uczucia. Nazwijcie mnie naiwną, lecz wolę działać się z wiarą i nadzieją. W tej wielkiej bitwie o serca i dusze tego świata, my walczymy o przyszłość" - Ororo Munroe.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: X-Pose #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.