Avalon » Serie komiksowe » X-Treme X-Men: Savage Land » X-Treme X-Men: Savage Land #4

X-Treme X-Men: Savage Land #4

X-Treme X-Men: Savage Land #4

"What price, freedom? What price, humanity?"

Postacie
Cytat

Thunderbird: "He is dead, Leash"
Leash: "Is this MY guy, or is this my GUY?"

Streszczenie

Brainchild zakończył właśnie dzięki dawnej aparaturze High Evolutionary'ego przemianę Storm w bestię. Tylko umysł Ororo stawia jeszcze opór, lecz niedługo. Brainchild łapie ją, aż wreszcie Storm ulega i zgadza się zabić X-Men. Brainchild uśmiecha się szeroko.


Nad wioskę nadlatuje blackbird, który osiada na ziemi. Bishop i Sage wydostali się arktycznej pułapki i przylecieli z resztą Saurian. C'rel dziękuje X-Men za uratowanie jej ludu, a Beast stwierdza z entuzjazmem, że udało im się stworzyć pokojowo nastawianą dwurasową społeczność, a sami zyskali coś w rodzaju domu. Rozzłoszczony zachowaniem Hanka Thunderbird wytyka mu, że wciąz wśród nich brakuje Storm. Zdziwiona Sage oznajmia, że jej sensory wykryły Ororo razem z nimi pośród tej społeczności. Nim zdziwieni X-Men mają okazję się zastanowić, zostają zaatakowani.


Na Sage spada Storm głęboko ją raniąc swymi nowo wyrosłymi pazurami. Nim mutanci mają czas zareagować, przybywają ich starzy przeciwnicy. Whiteout oślepia wszystkich swym rozbłyskiem, lecz pomimo tego Rogue udaje się ją uderzyć. Zabiera Sage z pola walki, lecz dosięga ich atak Vertigo, dawnej członkini Marauders. Obie X-Manki wpadają do rzeki, po tym jak Rogue traci orientację. Tymczasem oślepionego Thunderbirda atakuje Gaza, zaś chcącego przyjśc z pomocą Bishopa powala Barbarus. Tymczasem mutantki w rzece dosięga Amphibius, nakazując wodnym stworom wicągnąc je w odmęty. Wir się zamyka i po chwili nie ma już śladu po X-Mankach. Do schwytanego Neala podchodzi Leash, obezwładniając jego umysł. Nakazuje mu zabić swego przyjaciela, a ten wymierza strumień płomieni w podnoszącego się z ziemi Bishopa. Wrogowie X-Men zdają się triumfować. Tymczasem pod wodą Rogue i Sage poradziły sobie z podwodnymi stworami i podwodnym tunelem przedostają się w głąb twierdzy Brainchilda. Na opustoszałym pobojowisku powstaje zaś dysząc żądzą odwetu naładowany salwą Thunderbirda Bishop. Nadeszła pora pokonać wrogów, ocalić przyjaciół oraz Saurian.


Przed Brainchildem znajdują się sprowadzeni tam C'rel, Beast i Rogue. Leash oznajmia, iż ma kłopoty z opanowaniem C'rel. Rogue skacze nagle na Storm i wymierza jej cios, lecz Brainchild używa swej telepatii. Rogue odporna jest na moc Leash, lecz nie na to co czyni Brainchild. X-Mankę w jej własnym umyśle atakują wszyscy, których kiedykolwiek zaabsorbowała. Patrząc na to Beast niespodziewanie atakuje Lupę. Wówczas rzuca się nań Storm.


Na zewnątrz Khadar walczy z Thunderbirdem. Nie ma najmiejszych szans, z czego śmieją się obserwujący go Gaza i Barbarus. Wówczas nadchodzi Bishop, a dzięki ciągłym atakom na jego osobę przez Neala, dołądowany w ten sposób eliminuje po kolei wszystkich przeciwników. Na końcu ogłusza Thunderbirda. Niestety przybywa Vertigo, zakłócając zmysł równowagi Lucasa. Chwiejąc się na nogach widzi on nadciągających wrogów. Tymczasem Storm ciska Bestem w Rogue, która zostaje wyzwolona z telepatycznego uścisku. Najwyraźniej jej moc powraca, bowiem po dotknięciu Henry'ego przyjmuje jego wygląd. Tymczasem Leash natyka się na Sage, lecz usiłując ją zniewolić natrafia na umysł tak potężny, jakiego nigdy dotad nie spotkała. To ona staje się niewolnicą. Za jej pomocą Sage zaczyna uwalniać uwięzione wczesniej dinozaury oraz Saurian. Khadar natychmiast przejmuje nad nimi kontrolę i postanawia pozabijac wszystkich ludzi, na jego drodze staje jednakże Bishop. Brainchild rozkazuje Storm zabić Beasta, ten jednak ciska nią w Brainchilda. Oboje wpadają w stado wilków Lupy i w zamieszaniu zostają wyniesioni na zewnątrz.


Na zewnątrz Delage i C'rel rozmawiają ze sobą. Delage przyznaje się, do współpracy z Brainchildem, który przekonał go że egzystencja ludzi i dinozaurów jest niemożliwa. Teraz jednak, zamierzają spróbować życ obok siebie z Saurianami. Tymczasem Beeast odnajduje Storm. Bez Brainchilda zaczyna ona powoli powracać do swego normalnego wyglądu. Przeraża ją jednak dzikość, która w niej zagościła, przez co chciała zabić Beasta. I obawia się, że uczucie radości zabijania może tak łatwo nie zniknąć.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Treme X-Men: Savage Land #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.