Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #256

Uncanny X-Men #256

Uncanny X-Men #256

"The Key that breaks the Lock"

Postacie
Cytat

Betsy Braddock: "Ten rings for my ten fingers. I shall not rest until I have them all!"

Streszczenie

Hong Kong, gdzie na szczycie wzgórza stoi rezydencja jednego z tai-panów, władców życia i śmierci, którzy nie mają się czego obawiać... z jednym wyjątkiem. Wszyscy ochroniarze jednego z nich są teraz martwi, leżą pokotem na ziemi bądź wiszą na drzewach. To dzieło Matsuo Tsurayaby, członka organizacji wojowników ninja znanej jako Hand, który wdarł się do domu Lorda Mandarina, jednego z przestępczych władców wyspy. Lord Mandarin nie obawia się jednak człowieka, który wyeliminował jego ochroniarzy, aby pokazać swą potęgę. Zdaje sobie sprawę, że dzięki swym pierścieniom może zmienić go w pył. Matsuo przypomina mu, iż nie zdołał pokonać ani Iron Mana, ani Avengers, zaś on nie szuka walki. Przybył tu jako emisariusz i ma dla władcy zbrodni kuszącą ofertę. Chiny znajdują się w stanie zamętu spowodowanego przemianami politycznymi. Jeśli ktoś wykorzysta ten zamęt, może stać się władcą tego imperium. Ludzie nie staną jednak po stronie osoby, pobitej przez amerykańskich superbohaterów. Matsuo może zmienić ten stan rzeczy. Zaintrygowany Lord Mandarin proponuje mu herbatę, pragnąc wysłuchac oferty Hand.


Gdzieś, pytanie tylko kiedy? Młoda Betsy Braddock szczycąca się puklami blond włosów bawi się na karuzeli siedząc w samolociku z drugiej wojny światowej. Nagle za sprawą obsługującego karuzelę Mojo fantazja zmienia się w rzeczywistość. Betsy strzela do innych samolotów, lecz niespodziewanie przelatuje przez zawieszoną na nieboskłonie twarz Spiral. Ta zmienia się w pracownika obsługi karuzeli. Gdy Betsy odchodzi ze swoim bratem podaje jej pierścień, który zgubić miała w samolociku. Betsy wyrywa z ręki książkę wiecznie uczącemu się jej bratu bliźniakowi, Brianowi. Gdy próbuje on ją odebrać, nagle uderza ich telepatyczny obraz walczących ze sobą wojownika i wojowniczki. To Betsy, która tak jak przed chwilą na karuzeli użyła telepatii w celu urzeczywistnienia swych fantazji. Przeprasza za to Briana oddając mu książkę, a ten podaje jej pierścionek mówiąć, iż przed chwilą jej upadł. Teraz dziewczynka nosi już dwa. Podjeżdża ich przyjaciel Jamie. Bestsy wskakuje do najnowszego modelu Ferrari i dociska gaz. Pędzi coraz szybciej i szybciej, nie słuchając ostrzeżeń przyjaciółki Jamiego... Gdy wreszcie się zatrzymuje jest już dużo starsza. Jamie zmienił się w Douga Ramseya. Betsy wyskakuje z samochodu i wbiega do budynku, przed którym się zatrzymała, a Mojo wita ją w Body Shopie. Oczekuje tam na nią nosząca punk fryzurę Storm. Po chwili Mojo i Spiral porywają ją na zakupy. Jakiś czas później przebrana w czarny skórzany strój, nosząca ciemne włosy Betsy zapytuje Storm czemu to Brian został bohaterem znanym jako Captain Britain, a nie ona. Betsy ma dziwne wrażenie, jakby ktoś z boku obserwował jej życie...


... i rzeczywiście. Matsuo i Mandarin stoją przed zbiornikiem, w którym unosi się Psylocke. Matsuo wyjaśnia, iż parapsychicy Hand usiłują ułożyć na nowo zdefragmentowane wspomnienia kobiety, będącej niegdyś członkiem X-Men, aby stworzyć użyteczny wzór. W ten sposób Psylocke stanie się zabójczynią i szpiegiem w jednym.


Betsy ma dość stania w cieniu, sama pragnie zostac superbohaterką. Niszczy wizerunek swego brata, a nastepnie atakuje Storm i odbiera jej pierścień, noszony przez Ororo.


Następnie na planie astralnym odnajduje Colossusa, który po przejściu przez Siege Perilous stał się artystą zamieszkującym Nowy Jork. Atakuje go telepatycznie, zamraża jego stalową postać, rozbija na kawałki i odbiera jego pierścień. W Hollywood odbiera pierścień Dazzler, której Siege utworzyło nowe przeznaczenie jako tancerce w nocnym klubie. Po ataku telepatycznym kolejny pierścień należy do niej. W Genoshy Havok ucieka przed magistratami. Na jego drodze staje Betsy, która odbiera mu pierścień, a następnie zrzuca z budynku, którego krawędzi Alex kurczowo się trzymał. Kolejne pierścienie odbiera od leżących w nieznanym miejscu obok siebie Carol Danvers i Rogue. Nagły atak sprawia jednak, iz Betsy zwija się z bólu. To stary wróg, Slaymaster.


Zmaganiom z nim przygląda się zaniepokojony Tsurayaba. Najwyraźniej stracił kontrolę nad procesem prania mózgu Psylocke, bowiem Slaymaster jest elementem nieoczekiwanym. Matsuo obawia się, iż procesu nie uda się skończyć i Psylocke stanie się drugą Elektrą [kłania się Daredevil Franka Millera - Kumos]. Psylocke pokonuje go jednak po długich zmaganiach, używając po raz pierwszy wyrastającego z jej dłoni psycho-ostrza, czemu przyglądają się Mojo i Spiral. Zwyciężyła i pierścienie należą teraz do niej. Stoi nad ciałem przeciwnika z kompletnie odmienionym wyglądem. Mojo uśmiecha się, wiedząc iż choć Psylocke nie ma już bionicznych oczu, które otrzymała od niego dawno temu, nie będzie mogła przemierzać ścieżek życia bez Mojo wskazującego jej drogę. W prawdziwym świecie Psylocke klęka przed Mandarinem oddając mu jego pierścienie. Matsuo triumfuje, lecz Mandarin nie jest pewien czy umysł Betsy należy rzeczywiście do nich w pełni.

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #256

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.