Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #221

Uncanny X-Men #221

Uncanny X-Men #221

"Death by Drowning!"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Nobody talks to Sabretooth like that.. an' nobody threatens him!"
Sinister: "I will talk little man... and do.. as I please."

Streszczenie

W swojej bazie Marauders stoją przed swym tajemniczym przywódcą - Mr Sinisterem, który nie tak dawno posłał ich do Nowego Jorku, aby dokonali masakry mutantów. Jest on wyraźnie rozwścieczony, bowiem stworzona przez niego drużyna mutantów, kóra przy poprzednim spotkaniu rozbiła z łatwością X-Men, nie może dać sobie rady z tak prostym zadaniem jak eliminacja zwyczajnej kobiety, żony Scotta Summersa, Madelyne Pryor. Wyrzuty te rozwścieczają Sabretootha, który rzuca się na Sinistera, lecz ten z łatwością odpiera atak chwytając Creeda za gardło. Rozkazuje Marauders jak najszybciej zlikwidować Madelyne Pryor, bowiem to że przeżyła i zaczyna zadawać coraz więcej pytań, niweczy plan Sinistera, który skutecznie wymazał wszelkie ślady istnienia żony Scotta Summersa. Marauders zostali ostrzeżeni, nawet pobity Creed leżąc na podłodze uświadamia sobie, że nie należy zadzierać z tajemniczym mężczyną o białej skórze. Marauders wyruszają aby zabić Madelyne nim uda się jej skontaktować z X-Factor lub X-Men.


Gdzieś indziej Alison Blaire znana jako Dazzler rzuca właśnie wyzwanie Rogue. Ta spada na piosenkarkę z powietrza z olbrzymią siłą, usiłując dotykiem pochłonąć jej moce i uczucia, jednak Alison udaje się oślepić przeciwniczkę błyskiem światła. Kolejny rozbłysk ciska Rogue do zniszczonej sali kinowej, tam jednak szybko się podnosi, a Dazzler zamiera uśmiech na ustach, bowiem miała nadzieję, że wreszcie udało się jej wziąć odwet na rywalce. Resztką mocy, którą po raz kolejny nierozsądnie zbyt wcześnie wyczerpała Dazzler powoduje zawalenie się na Rogue rusztowania i tym samym kończy sesję treningową w sali ćwiczeń. Udało się jej zabić hologram Rogue. Teraz musi jednak stawić czoła prawdziwej Rogue, która jest wściekła iż Dazzler trenowała używając jej wizerunku. Alison nie zamierza jednak przepraszać, nie przekonują jej również argumenty koleżanki, że w ten sposób psuje atmosferę w zespole. Przypomina, iż kradnąca moce mutantka nim wstąpiła do X-Men kilka razy usiłowała ją zabić, a Alison nie zamierza jej ufać. Rosnącą kłótnię przerywa telepatyczna wiadomość od Psylocke - Wolverine wezwał cały zespół.


W Wielkim Kanionie, stojąc nad brzegiem urwiska Naze snuje tajemnicze plany, zastanawiając się jak słaba i silna jednocześnie jest rasa ludzka. Wie, że Forge odbierając moc Storm uczynił ją jeszcze bardziej niebezpieczną i zdeterminowaną, oraz iż kobieta stanie się zgubą Indianina. Powraca do czekającej poniżej Storm, by wraz z nią rozpocząć wspinaczkę wśród skał. Naze wyjaśnia jej, że modlił się o powodzenie ich misji, choć Ororo może się w każdej chwili wycofać nim wstąpią na Ścieżkę Ducha. Podążają bowiem aby ocalić lub zniszczyć Forge'a, który znalazł się teraz pod wpływem prastarej istoty znanej jako Adversary. Storm nie ma zamiaru zabijać Forge'a, lecz nie wie, że Naze patrząc na nią myśli o tym, że chwila w której będzie władał nad jej ciałem i duszą jest coraz bliższa.


San Francisco. X-Men obserwują szpital z którego Wolverine otrzymał alarmujący telefon od Madelyne Pryor, proszącą grupę o ratunek przed Marauders, którzy odebrali jej dziecko. Logan tłumaczy to Havokowi, kwestionującemu jego zdolności przywódcze, podczas gdy psychoskan Psylocke potwierdza obecność Madelyne w szpitalu. Wykrywa również Marauders. Rogue nie reagując na polecenia Logana rzuca się do budynku i wlatując doń z ogromną prędkością atakuje Sabretootha. Creed po ciosie mutantki wylatuje ze szpitala przez ścianę, a Rogue wpada teraz do pokoju Madelyne, gdzie znajduje Scalphuntera. Ten trafia mutantkę ze swej broni, wówczas jednak atakuje go Madelyne. Scalphunter odpiera ten atak, prawie żałując iż musi zabić przeciwniczkę, zwłaszcza że ta wciąż nie zna powodu, dla którego Sinister wydał na nią wyrok. Chwilę później Marauder przez otwarte okno zostaje trafiony laserem Dazzler. Stojący na dachu naprzeciwko Longshot, Psylocke i Alison zostają zaskoczeni przez Vertigo, a zawroty głowy sprawiają iż spadają z gzymsu. Dzięki szczęściu Lonshota lądują na ciężarówce z piaskiem, lecz wówczas Harpoonowi udaje się trafić Psylocke. Pomnożony telepatycznie ból obezwładnia wszystkich członków drużyny, dzięki czemu Scrambler dopada Havoka, zmuszając go aby swymi promieniami poraził Wolverine'a. Alex pada wycieńczony na ziemię. X-Men znowu zostali pobici przez Marauders. Scramblerowi pozostało już tylko zabić Madelyne, aby wykonać zadanie, ta jednak ogłusza go pistoletem Scalphuntera. Widząc to Arclight wywołuje trzęsienie ziemi. To otrzeźwia X-Men, a Rogue ewakuuje z budynku Madelyne. Wolverine jest poirytowany, iż nie może ścigać oprawców, bowiem jako dowódca musi przede wszystkim zadbać o członków zespołu. Lecąca z Madelyne w ramionach Rogue zostaje tymczasem zaatakowana przez przywódczynię Marauders, Lornę Dane. Polaris chwyta obie kobiety dzięki władzy nad metalowymi rusztowaniami, którymi oplata schwytane. Gdy metalowa konstrukcja zaczyna się przewracać Dazzler i Longshot ruszają na pomoc, a chwilę później Alison uczepiona liny Longshota ląduje w wodach zatoki San Francisco, gdzie Polaris cisnęła rusztowanie. Dzięki swej mocy udaje się jej uwolnić Madelyne, która szybko płynie w górę. Dazzler odpływa nie mając sił ratować Rogue, lecz powraca podejmując jeszcze jedną próbę. Laser nadwyręża konstrukcję, tak że Rogue się uwalnia i przy okazji zabiera spod wody Alison. Kobietom udaje się wydostać na powierzchnię, jednak wówczas nadlatuje Polaris, zamierzająca dokończyć to, co zaczęła...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Uncanny X-Men #221

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.