Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #13

X-Man #13

X-Man #13

"The Hunted Below"

Postacie
Cytat

Arclight: "I hear a mousie nearby. Let's go, kitty-cats. Kill, kill, kill!"

Streszczenie

Kanały Paryża. Plątaniną korytarzy ucieka dziewczyna. To Threnody, który chciała uwolnić się z pod wpływu Mr. Sinistera odnajdując znajdującego się w Paryżu Nate'a Greya. Jednak przechytrzenie jej byłego pracodawcy nie jest takie łatwe i teraz ścigają ją jego "psy gończe" - Marauders.


Nad ulicami Paryża, na dachu jednego z budynków siedzi Nate. Roztrząsa w myślach dramatyczne wydarzenia ostatnich dni, zwłaszcza incydent na wyspie Muir, który mógł skończyć się ofiarami. Wszystko to wydaje się jednak nieważne w świetle faktu, że jego własne moce go zabijają. Dlatego przybył do Paryża by odnaleźć jedyną prawdziwie bliską mu w tym świecie osobę, której obecności potrzebuje w tych trudnych chwilach - Madelyne Pryor. Jego psycho-skanowania w jej poszukiwaniu okazują się bezskuteczne. Nagle gwałtowny wybuch na ulicy poniżej zwraca jego uwagę. W tym samym momencie odbiera sygnał kogoś, kto wywołuje go w myślach. Nie jest to co prawda Maddie, ale Grey i tak nie waha się żeby ruszyć na pomoc. Wkracza do akcji akurat w momencie, gdy Marauders dopadają swoją ofiarę. Usłyszawszy jednego z nich oznajmiającego, że działają na rozkaz Sinistera, złoczyńcy odpowiedzialnego w jego świecie za śmierć jego przyjaciół, Nate natychmiast atakuje Blockbustera. Następnie za pomocą telekinezy, obrzuca cały oddział gruzem. Marauders nie zamierzają dać się tak łatwo pokonać. Arclight uderzając w ziemię zwala swojego przeciwnika z nóg, co wykorzystuje doskakujący go Scrambler. Jego moc polegającą na zakłócaniu mocy innych użyta na Greyu sprawia, że dochodzi do wielkiego wybuchu niszczącego ulicę nad nimi.


W tym samym czasie stojąca na balkonie Madelyne, dostrzega blask eksplozji. Pojawiająca się Selene jednak bardzo szybko odciąga jej uwagę od wydarzeń dziejących się na zewnątrz.


Wybuch, który zabił Scramblera i ogłuszył resztę Marauders, dał szansę Threnody i Nate’owi na oddalenie się. W trakcie ucieczki Threnody opowiada swojemu towarzyszowi o sobie i o swoich relacjach z Sinisterem. Wszystko zaczęło się od kłopotów z jej mocą, polegającą na wyczuwaniu umierających ludzi, głównie mutantów zarażonych wirusem Spuścizny. Te bolesne odczucia doprowadziły ją niemal do szaleństwa. Próbowała szukać pomocy u X-Men, ale w końcu jedyną osobą, która mogła jej pomóc okazał się Sinister [patrz X-Men #27 - Don David]. Miało to jednak swoją cenę, od tamtego czasu musiała mu służyć lokalizując mutantów zarażonych wirusem. Gdy zlokalizowała tak potężnego mutanta jak Grey, postanowiła zataić ten fakt przed swoim pracodawcą uznając to za doskonałą okazję, by uwolnić się z pod jego wpływu. Nate myląc tego Sinistera z jego odpowiednikiem ze swojego świata jest zadowolony z nadarzającej się możliwości wywarcia na nim zemsty z zaskoczenia. Tymczasem postanawia zająć się jego sługami zastawiając na nich pułapkę. Z oddali telekinetycznie używa broni Scalphuntera by dzięki nim zastrzelić Prisma i Riptide'a, następnie eliminuje jego samego powodując wybuch jego zapasów amunicji. Kolejnym trikiem jest stworzenie telepatycznej iluzji swojej osoby z winy której Arclight przypadkowo nokautuje Blockbustera. Marauders zaczynają wpadać w panikę. Starająca się opanować sytuację Vertigo przy pomocy swych mocy zakłóca zmysł równowagi swoich przeciwników obalając ich na ziemię. Lecz to tylko do reszty rozwściecza Grey'a, który przejmuje kontrolę nad ciałem rannego Riptide'a i wykańcza resztę Marauders przy pomocy jego shurikenów. Następnie umieszcza w jego umyśle psychiczny implant, który sprawi, że wróci on do Sinistera z fałszywą historyjką o zabiciu Threnody i o tym jak reszta jego towarzyszy poległa w walce, a jeśli kiedykolwiek uda mu się zwalczyć ten implant, jego umysł eksploduje. Teraz Nate planuje dalej zająć się poszukiwaniem Madelyne. Wolna z pod wpływu Sinistera Threnody postanawia mu towarzyszyć.


Niedługi czas później kolejny mutant dociera tropem Greya do miejsca masakry Marauders. To jego odpowiednik z tego świata - Cable, który nie spocznie póki nie uda mu się go powstrzymać.

Autor: Don David

Galeria numeru

X-Man #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.