Avalon » Serie komiksowe » X-Man » X-Man #18

X-Man #18

X-Man #18

"In The Company of Strangers"

Postacie
Cytat

Meltdown: "Xavier... Onslaught... The Nutty Professor... All comees down to the same, Red. Us against them."

Streszczenie

Pokój na Ziemi to iluzja, nieosiągalny miraż. Podobny jest do pustyni, która pod pozornym spokojem piasków skrywa niekończący się konflikt życia i śmierci. Konflikt, który, jak odkrywa Sinister, wkrótce się zaogni. Sarkofag jest pusty. Apocalypse stąpa ponownie po Ziemi. Oprócz niego Essex wykrywa obecność jeszcze jednego gracza. Osoby, której działania mogą zmienić wszystko.


Szkoła Xaviera. Młody Nate Grey przebywa tu w towarzystwie X-Force, których zadaniem jest za wszelką cenę utrzymać go przy życiu. Nie mają jednak pojęcia co właściwie potrafi przeciwnik - Onslaught, ich niedawny nauczyciel Charles Xavier. Szydząc z nich, zamroził w pamięci komputera nagranie na którym zdradza X-Men. Nathan spogląda z boku na towarzyszy. Czuje, że w innym czasie i miejscu mogliby zostać przyjaciółmi. Jedynie Domino i Caliban budzą w nim niepewność. Beatrice zauważa jego spojrzenie. Grey wyjaśnia, że w swoim czasie znał kogoś podobnego do niej. Tamta Domino była bezduszną najemniczką i zabiła jego najlepszych przyjaciół na jego oczach [patrz X-Man #3 - Chris]. Dom przypomina mu, że jest inną osobą. Nate przyznaje jej rację. Wyznaje jednak, że nie potrafi się tu odnaleźć. Ten świat jest kompletny bez niego i obcy. A jedyna osoba, która naprawdę go potrzebuje jest daleko stąd.


Threnody siedzi przykurczona w mroku opuszczonej katedry. Modli się szeptem. Modlitwa nie zostaje wysłuchana. Główny witraż kościoła pęka i do środka wskakuje czwórka Marauders. Scalphunter natychmiast otwiera ogień, jednak Threnody chowa się za kolumną. Nagle traci równowagę, porażona mocą Vertigo. Scalphunter strzela do niej, jednak dziewczyna uskakuje i kule dosięgają stojącą za nią Marauderkę. Threnody umyka w cień, nie zauważając podbiegającej z tyłu Arclight. Potężny kopniak rzuca ją na leżącą bezwładnie Vertigo. Dziewczyna zauważa, że postrzelona wciąż oddycha, co oznacza że Marauders chcą ją wziąć żywcem. Wykorzystuje odczuwany przez Vertigo ból i przetwarza go w energię, którą poraża trójkę przeciwników. Niestety, nie ma dość czasu by uciec. Z mroku wyłania się Sinister. Z uśmiechem gratuluje jej dobrze odegranej roli. Nate zaufał jej całkowicie. Teraz czas zebrać żniwo jej pracy.


Szkoła, pół godziny później. Sunspot oznajmia, że dopiero co przywrócone urządzenia ochronne zaczynają znowu siadać. Na zewnątrz mroczna postać bez trudu przedziera się przez zabezpieczenia budynku. Nate oznajmia, że coś blokuje jego psycho-skan. Domino odradza mu psycho-walkę. Jeśli to Onslaught to odsłanianie się przed nim jest zbyt niebezpieczne. Na razie wysyła Siryn i Calibana na patrol. Nieważne co wykryją, mają za chwilę dołączyć do pozostałych w zbrojowni. Nate chce ruszyć razem z Theresą, ale ta perswaduje mu, że jako ostatnia linia obrony powinien czekać na dogodniejszy moment. Grey wycofuje się do zbrojowni a Siryn podąża za Calibanem. Morlock wytęża zmysły, ale nie wyczuwa żadnego mutanta. Nagle jednak stwierdza obecność kogoś znajomego. Siryn pada nieprzytomna. Sinister staje przed Calibanem, z zaciekawieniem oglądając dzieło swego byłego pana.


X-Force wchodzą do urządzonej przez Cable'a zbrojowni - ostatniego schronu posiadłości. Skanując umysł Domino, Nate składa telekinetycznie najprzydatniejszą broń. Nie czekają długo. Wybuch niszczy jedną ze ścian i Sinister wkracza do środka, z uśmiechem witając Nate'a - ucieleśnienie jego marzeń. Grey rozpoznaje go natychmiast: człowieka, który zniszczył całe jego życie, zabił najbliższych ale najwyraźniej jest również jego stwórcą. Domino, Meltdown, Sunspot i Shatterstar nie tracąc czasu otwierają ogień. Nie robi to na przeciwniku żadnego wrażenia. Jednym ciosem powala Tabithę, Bobby'ego i Stara. Grey prosi go, żeby zostawił ich w spokoju, przecież chodzi mu o niego. Sinister z dumą spogląda na młodzieńca - niezwykłą kreację stworzoną przez jego odpowiednik. Mówi, że nie musi się go bać. Wyjaśnia też, że jego przybycie do tej rzeczywistości powołało do życia Onslaughta, powołując do świadomości bytującą na planie astralnym złą esencję Xaviera. Nate prosi, by oszczędził mu kłamstw i oznajmia, że wie jak wykorzystywał Threnody. Essex mówi, że tylko uratował dziewczynę przed pożerającą ją mocą, tak jak zrobi to z nim. Jeden jego gest powoduje, że Grey chwyta się za głowę. Sinister oznajmia, że długie tygodnie studiował jego moc, ucieleśnienie tego, czym miał się stać Cable. Coś, co należy do niego jako twórcy. Na oczach stojącej w bezruchu Domino chłopak pada. Do niego należy moc, ale to Sinister posiada nad nią kontrolę.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Man #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.