Avalon » Crossover/Events » Asgardian Wars

Asgardian Wars

Typ: wewnętrzny
Start: 1985-12-10
Liczba zeszytów: 4
Wstęp:
Tak naprawdę, są to dwie historie, połączone w crossover dopiero, gdy zostały wydane jako TPB. Pierwsza z nich opowiada o zniknięciu samolotu należącego do Scotta i Madelyne, wraz z pasażerami i poszukiwaniu zaginionych przez dwie grupy bohaterów, które najpierw muszą przezwyciężyć konflikty między sobą, by móc razem pokrzyżować plany boga kłamstw - Lokiego. Druga historia wynika z pierwszej i opowiada o innym planie Lokiego, który próbuje zdobyć zarówno władzę w Asgardzie, jak i serce Storm, a przy okazji zemścić się na X-Men. Jednak drobna pomyłka Enchantress sprowadza im na głowę niespodziewany kłopot w postaci New Mutants.
Występuja:
* X-Men: Cyclops, Wolverine, Nightcrawler, Rogue, Shadowcat, Colossus, Rachel Summers/Phoenix III, profesor Charles Xavier
* New Mutants: Cannonball, Cypher, Karma, Magic, Magma, Mirage, Sunspot, Warlock, Wolfsbane
* Alpha Flight: Heather Hudson, Sasquatch, Northstar, Aurora, Shaman, Talisman, Puck, Snowbird
* Storm
* Madelyne Pryor / Anodyne
* Paula Ballenger / Cornucopia, Jeanne Chretien / Earth-Mover, Descard / Lord of the Plants, Paul Domenic / Master Builder, Jacques Moreau / Brawler, , Nick Rodriguez / Pathfinder, Sam Ross / Lorelord, Boyd Wilson / Beast-Master
* Loki
* Enchantress, Hela
* Lockheed
* Harald Einarson, Thigvald
* Eitri i jego rodzina
* Brightwind
* Axe, Mist i inne Walkirie
* Volstagg, Fandrall, Hugon
* S'ym
* Those Who Sit Above In The Shadow
Komiksy
Streszczenie:

Kiedy samolot należący do Scotta i Madelyne rozbija się w kanadyjskich górach, Rachel jest przekonana, że była to sprawka Alpha Flight i wyrusza do kanady, by ukarać winnych. Po obowiązkowym pojedynku, wątpliwości zostają wyjaśnione i obie grupy udają się na miejsce katastrofy, gdzie znajdują cudowną cytadelę w nordyckim stylu i zaginionych pasażerów samolotu, odmienionych przez cudowną Magiczną Fontannę. Niektórzy członkowie obu grup również poddają się przemianie i wspólnie planują, jak udostępnić ten cudowny dar wszystkim ludziom na świecie. Jednak kiedy Snowbird i Shamana dopada dziwna choroba, pojawiają się podejrzenia, które doprowadzają do podziałów wśród bohaterów. Obie grupy jednoczą się ponownie, gdy wychodzi na jaw, że wszystko to dzieje się za sprawą Lokiego, który chce zjednać sobie przychylność starszych bogów dobrym uczynkiem. Zamiary boga kłamstw zostają pokrzyżowane, jednak sprowadzają jego gniew na mutantów.

Jakiś czas później, Loki wymyśla nowy plan, który wiąże się z obsadzeniem Storm w roli nowej bogini piorunów i przejęciem władzy w Asgardzie. Loki wysyła Enchantress, by usunęła mu z drogi X-Men, jednak jej słudzy przez pomyłkę porywają New Mutants. Próba ucieczki z lochów Amory kończy się rozproszeniem drużyny w różnych częściach Asgardu, a każdy z nich przeżywa swoje własne przygody. W końcu jednak zbierają się znowu do kupy, by uwolnić Illyanę z łap Enchantress i spróbować wrócić do domu. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą i nie wszyscy chcą wracać, postanawiają więc najpierw uwolnić Storm z łap Lokiego, a dopiero potem zająć się sobą.
Jednak jakimś cudem (który zostaje wyjaśniony później), wiadomość o wydarzeniach dociera do X-Men i wyruszają oni na ratunek przyjaciołom. Najpierw czeka ich długie poszukiwanie New Mutants, którzy ponownie się rozproszyli, a potem starcie twarzą w twarz z Lokim i Storm, która staje u jego boku. Dopiero, gdy bogini śmierci, Hela, przybywa po dusze jej przyjaciół, Ororo odzyskuje świadomość i przwciwstawia się Lokiemu. Patowa sytuacja doprowadza do zawarcia niecodziennej umowy...

[Reperkusje]
* Kilka miesięcy później, Madelyne urodziła dziecko - Nathana Christophera Summersa, znanego obecnie jako Cable.
* Rachel Summers zatrzymała imię i kostium Phoenix, jednak jeszcze przez długi czas Scott nie wiedział, że jest ona jego córką z alternatywnej przyszłości.
* Dani zatrzymała Brightwinga i zdolności Walkirii podczas pobytu na ziemi. Później jeszcze kilkakrotnie odwiedzała Asgard. Brightwind zginął wiele lat później, zabity przez Reignfire.
* Po pierwszej próbie, Warlock i Cypher łączyli się wielokrotnie w jeden organizm, co w przyszłości, po śmierci ich obu, doprowadziło do powstania istoty zwanej Douglockiem.
* Osobowość Illyany zaczęła zmieniać się coraz gwałtowniej, doprowadzając do przemiany w Darkchylde podczas Inferno.
* Podczas kolejnego spotkania Alpha Flight z Lokim, bóg kłamstw wmówił im, że Northstar i Aurora pochodzą z rodu elfów i zabrał oboje do Asgardu.

przygotował: Gil Galad

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.