Wiadomości: NYCC 2008: Ender w Marvelu!

NYCC 2008: Ender w Marvelu!

2008-04-20 10:45:03 - Hotaru - źródło: Newsarama

Na trwającym właśnie konwencie New York Comic Con 2008 wydawca Nick Lowe i pisarz Orson Scott Card ogłosili, że powstanie komiksowa adaptacja opowieści o Enderze. Co więcej, równolegle adaptowane będą dwie książki - Gra Endera i Cień Endera - każda ukaże się w postaci pięcio- lub sześcioodcinkowej miniserii. Ich debiut nastąpi najprawdopodobniej w miesięcznym odstępie już na jesień tego roku.

Nagrodzona Hugo i Nebulą powieść Gra Endera jest jedną z najpopularniejszych książek science fiction. Kolejna powieść o Enderze, Mówca Umarłych, którą wprawdze nie do końca można określić jako sequel, zdobyła te same laury. Saga o Enderze składa się jeszcze z dwóch powieści, Ksenocyd i Dzieci Umysłu, które są ze sobą tak mocno powiązane, że stanowią praktycznie jedną pozycję. W tym samym uniwersum, a nawet z tym samym punktem startowym, rozgrywa się akcja Sagi Cienia, składajacej się z następujących tytułów: Cień Endera (będąca jakoby powieścią paralelną do Gry), Cień Hegemona, Teatr Cieni i Cień Olbrzyma. Ponadto, wydano tomik opowiadań Pierwsze spotkania w świecie Endera, a pod koniec zeszłego roku ukazała się, umiejscowiona w tym samym czasie, co Gra i Cień Endera, A War of Gifts.

Z powyższego jak na dłoni widać, że świat stworzony przez Carda jest równie kompleksowy, co ten stworzony na potrzeby The Dark Tower przez Stephena Kinga. Porównanie to jest jak najbardziej na miejscu, bo umowa między pisarzem, a Marvelem jest bardzo podobna do tej, jaką King zawarł z Domem Pomysłów. Card był pod takim wrażeniem podejścia Marvela do materiału źródłowego, że projekty przygotowane na potrzeby komiksów mają posłużyć też za podstawę będącego w fazie planowania filmu.

Pisaniem scenariusza obydwu miniserii zajmie się Chris Yost, a Jake Black będzie konsultantem dbającym o spójność z bogatym materiałem literackim. Pascual Ferry odpowiadać będzie za rysunki. Nad wszystkim naturlanie będzie czuwał sam Card.

ender_poster_colfin.jpg

Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.